Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy ha a koplalást csak...

Hogy ha a koplalást csak egy-két napig lehet bírni, akkor hogy lesz valaki anorexiás, Ő hogy bírja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
A koplalást NEM csak egy-két napig lehet birni, hanem hetekig. Másrészt az anorexiások betegek, megszünik a realitásérzékük, és nem érzik az éhséget sem igazán.
2011. febr. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyes megfogalmazás: a koplalást megbetegedés nélkül csak egy-két napig lehet bírni.

Az anorexiásoknak meg egy csomó betegségük van.

2011. febr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én sem érzem mindig h éhes vagyok max ha nem ettem vagy hosszú órákkal utána.
2011. febr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen mit nevezünk koplalásnak?
2011. febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia pszichés betegség, tudatilag az anorexiás személy "függetlenedik" a testétől, egyfelől elutasítja az éhség érzetét, másrészt pedig önjutalmazó érzéssé teszi. Az éhséget a "jól végzett munka" jeleként fogja fel, hogy ma is tisztességesen koplalt, és milyen nagy önuralma volt. Eleinte esznek, de ennek a mennyiségét is igyekszenek csökkenteni, végül vagy az éhezésbe, vagy annak a szövődményeibe halnak bele, ha nem érkezik segítség (elsősorban pszichiáter, mert ha csak az alultápláltságot kezelik, akkor még súlyosbodhat is fejben az egész, hiszen a beteget nem engedik fogyni, így neki keményebben ellen kell állnia).

Fizikailag az anorexiás koplalás ugyanolyan éhezés, mint a többi, fejben azonban ennek nagyon erős ideológiai-érzelmi alapot kreál a beteg, így az egész kvázi sikerélménnyé válik, így tudja fenntartani hosszasan.


Sajnos nagyon közelről néztem végig egy ilyet, és a kezeléseket is :S

2011. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
arról nem is beszélve, hogy a legtöbb anorexiás is eszik valamicskét, főként, mikor már kezeik. akik ilyen betegségben szenvednek, imádnak az étellel foglalkozni, diétákat böngésznek, a családjuknak készítenek kaját, de ők maguk ritkán nyúlnak hozzá. mindenből a legkevésbé hizlalót, a kalóriaszegényet keresik. van persze olyan eset is, aki teljesen elutasítja az étkezést. de ne úgy képzeld el, hogy attól még vígan elvan, mosolygós, vidám, és éli világát... depressziós, nincs energiája, ájuldozik, szédeleg, felkelni is nehezére esik. vagyis halodklik. nem kívánom senkinek.
2011. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!