Mi az oka annak, hogy nem hízok a szénhidráttól?
Figyelt kérdés
1,5évig szigorúan tartózkodtam a kenyértől, pékárutól, pizzától, rizstől, tésztától, szendvicsektől stb.
1 hete elég sokat eszek ezeből, pl.egy napom:
reggeli 1 szendvics, tízórai 1 süti, ebéd rizs, uzsi 1 szendvics, vacsi 1 pizza...
Vagy ma:reggeli 1 croissant,tízórai 1 pogácsa, ebéd 1 zsemle
és azért nem ettem szénhidrátot,hogy nehogy hízzak és tessék,ehetem,mégse hízok,mi az oka?
2011. jan. 28. 11:48
1/6 anonim válasza:
Mert ez az egész szénhidrát-mizéria hülyeség. NYugaton jó pár éve volt ez a divat, idöközben rájöttek az orvosok, hogy igy csak beteg lesz töle, aki kihagyja. Pár hete jelent meg a hovatalos vélemény, hogy a napi energiaszükséglet FELE kell, hogy szénhidrát legyen, ha nem akar belebetegedni az ember. (Mivel német orvosi lapban olvastam, ezért nem tudom belinkelni)
2/6 anonim válasza:
Mert egy hét alatt sem meghízni, sem lefogyni nem lehet.
Majd mérd meg magad 2 hónap múlva, és írd ide az eredményt. Kíváncsi vagyok. Bejelölöm, hogy kapjak értesítést az új válaszokról.
3/6 anonim válasza:
Ja,egy hét az semmi.Egyébként diéta alatt is a táplálék 50-60% ch.
4/6 anonim válasza:
egy hét alatt nem is fogsz hízni. ha hónapokig ilyen étrenden vagy na akkor nézd majd meg magad.
6/6 Krisz85 válasza:
Igazat kell adjak az előttem szólóknak. Azért ez nem így működik, eszek Ch-t és tessék bamm kövér lettem. Idő szépen lassan, genetika függvénye is hogy mennyire sok zsírt raktároz a test. Én speciel endomorf alkat vagyok, tehát szinte mindenből kis túlzással élve persze, előbb zsírt csinál a testem, aztán haszálja a többit az energia fedezésére. TEhát én az átlagnál ha kicsit kevesebb ch-t fogyasztok sem lesz tőle semmi bajom. De aktivitási szinttől is függ, az alapanyagcserénél kevesebbet nem célszerű bevinni diéta alatt (kivéve versenyző testépítők fitness-esek), de pl ha valaki állóképességi alapozó edzést csinál, ott a mozgás nagy része szinte olyan tartományban van, (aerob), ahol nagyon nagy részt testzsírból fedeződik a mozgáshoz szükséges energia jelentős része, míg pl amikor tavasszal jönnek az erőfejlesztő hegyi edzések, résztávok bringásoknál futóknál, akkor ott már kell a ch, egyrészt mert regenerálni kell az izomzatot, másrészt ott már szénhidrátot is használ a test amit az izomglikogénból (és nagyon keveset a májból, májglikogénból nyer, amit a ch-val lehet feltölteni), tehát olyankor mehet a tészta, rizs, hízni nem fogunk mert nagy részét el is használjuk a mozgás során, mivel kiürül a glikogén az izmokból és a májból. Persze ezt a mozgáshoz és a heti elhasznált kalória értékekhez kell szabni. Nyilvánvalóan ha valaki alacsony glikogén szinttel kezd el résztávozni, intervall edzeni, vagy hegyi edzést tartani bringán (nem edzett személyekről beszélek, nem élsportolókról), akkor romlani fog a teljesíménye, fejlődni nem fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!