Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elhagyod magad néha a diétád...

Elhagyod magad néha a diétád alatt?

Figyelt kérdés

Több éve intenzíven sportolok, emellett egészségesen étkezem ("diabetes diéta", de a diéta szót én sem szeretem), kínosan ügyelve a hozzáadott cukorra és lisztre az élelmiszerekben, de igazából nem ez a lényeg.


Az utóbbi néhány hónapban vettem észre (októbertől), hogy elég erős kilengéseket engedtem meg magamnak, de bevallom őszintén, ezek borzasztó jólestek. Van, amikor több ezer kalóriát befalok, mert vagy rossz a kedvem vagy hirtelen megkívánok MINDENT, és akkor a párolt káposzta zöldséges husival ill. a cukormentes tiramisu sem dob fel.


Előtte híres voltam arról, hogy az elém kirakott dobostortához egy ujjal sem nyúltam, bármennyire is kínálták. Most meg olyan simán "vétkezem". Talán beleuntam a sok fitnesz kajába? Vagy mert tél van és ilyenkor alapból többet kívánunk?


Sport ugyanúgy megmaradt, szerencsére nem látszik hogy néha komoly zabálásokat rendezek (mindig egyedül). Lehet ez valami lelki eredetű evészavar is sajnos, már erre is gondoltam. Más napokon semmi bajom, nem vagyok az este-evős fajta sem. És terhes sem. :)

Nyugtassatok meg, hogy nem vagyok egyedül! Ilyenekről nem beszélnek sosem.

L/22


2011. jan. 24. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen rohamom sajnos. Én az édességgel vagyok hadilábon. Diéta/fogyókúra alatt 1-2 hétig bírom bármiféle édesség nélkül, aztán jön egy kattanás a fejemben, és nekiállok minden édeset felfalni, amit csak találok itthon.
2011. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van velem is.

Pontosítok.

Hétköznapokban semmi,de semmit nem kívánok meg, nemet tudok mondani a "tiltott" kajákra, megy a fogyókúrám sikeresen. Eljön a hétvége, éhes sem vagyok, de MINDENT bezabálok ami itthon van:( Sajnos, családi szokás, hogy mamám is jön hozzánk, sütnek süteményt, nyalánkságokat, és ... innentől már tudod... :(

2011. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem jobban tennéd, ha a folyamatos szigorú diéta mellett rendszerszerűen megengednéd magadnak, hogy egyél ilyen jellegű ételeket is, mert teljesen irreális és beteges dolog mindent megtagadni magadtól. Ez így meg sokkal rosszabb, hogy hirtelen bepótolod, amit hosszú ideig kihagytál. :)

F/19

2011. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!