Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlytartás Kcal számolás után?

Súlytartás Kcal számolás után?

Figyelt kérdés
Egyszerúen nem tudom abbahagyni a Kcal számolást, mert szinte azonnal hízni kezdek... Pedig azt gondolnám jól sikerült az életmódváltásom, nem csak a kalóriákra figyeltem hanem a megfelelő tápanyagokra is, új egészséges alapanyagokat kezdtem használni, nem tartottam túl nagy deficitet, sportolok..... Tényleg mindent úgy csináltam ahogy a nagykönyvben meg van írva. De ha nem látom magam előtt számszerűsítve hogy hol tartok aznap, nagyon könnyen elszalad velem a ló. Szedek még egy kicsit a finom kajából, megeszem még egy csík csokit, jó lesz az a gyosrkaja most az egyszer, elfogadom ha megíknálnak egy bonbonnal.... És a sok kicsi összeadódik. Ti hogy vagytok ezzel, nektek is ilyen nehéz?
ma 09:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem fogytam nagy súlyból, csak 8 kilót, ez 4 hónapba telt, márciusban végeztem vele. De azóta már 2x el kellett kezdenem újra a számolást. Most megint a célsúlyomnál vagyok, abba hagyhatnám, de tartok tőle hogy akkor megint visszajönnek a kilók. :/
ma 09:49
 2/11 anonim ***** válasza:

Én már beletörődtem, hogy egész életemben számolni fogok. Pont emiatt. Ki kell tapasztalni, mi az a kalóriakeret, amivel tudod tartani a súlyodat, és persze ahogyan idősödsz, ez mindig kevesebb szám lesz.

A számolás neked már rutinból megy, nem lesz nagy munka vele továbbra sem. Inkább számolj életed végéig, minthogy visszahízz.

ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát de nekem meg nem tűnik normális dolognak hogy egész életemben ezen kattogjak... Szeretném abbahagyni. De el sem tudom képzelni hogy másoknak ez hogy sikerül. Az persze kicsit megnyugtató, hogy nem vagyok egyedól a problémámmal, úgyhogy köszi hogy írtál. :)
ma 10:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Hű, nem irigyellek.

Én négy hónapig számoltam, azóta is 1500 a max, amit lehet, mert még fogynom kell és a Hashimoto nem segít benne. De négy hónap után simán tartom számolás nélkül.

ÉS neked se a számolás hiányzik, hanem az önfegyelem. Ne edd meg a gyorskaját, ne edd meg a csokit, ne fogadd el a bonbont. Nem a számolás fogja visszautasítani, hanem te.

ma 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha nincs előttem számszerűsítve hogy már csak mondjuk 900 Kcal-t ehetek aznap, akkor nemet mondani arra a bonbonra... Egyébként én nagyon sokat sportolok, így 54 kilós létemre kb 2200 Kcal-al tartok súylt, ami amúgy tök sok kaja, de még így sem elég... Nyilván maga a sok sport is éhesebbé tesz, na de ez még úgysem kevés. Amúgy akkor érzem magam komfortosan ha 2400-2500 körül eszem. Akkor nem érzem azt, hogy nekem önuralmat kéne gyakorolnom. De hát akkor meg már hízom ugye. :/
ma 10:53
 6/11 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha inkább naponta eljárnál edzeni?!


Akkor nem kellene egy-két szem bonbon miatt aggódnod és még formálódnál is legalább...

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Majdnem minden nap sportolok, többet már nem tudok. Hetente kb 150-250 km bringa (évszakfüggő), 2 otthoni súlyzós edzés, és még napi 3 óra kutyaséta. Emiatt ehetek egyáltalán 2200 Kcalt, különben olyan 1700-1800 körül lenne a súlytartásim.
ma 11:13
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Az a baja a legtöbb embernek, hogy nem ismeri saját testét, saját szükségleteit és a mértéket sem.

Ha valaki ismeri a testét, annak jelzéseit, odafigyel rá, akkor nem kellene a kalóriákat számolnia, mert érzi, hogy mikor elég.


Plusz a másik, hogy minden fejben dől el!

ma 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
egy 108 kilós 27 éves embernek heti 1 kg fogyáshoz meniy kalóriát vihet be egy nap? tudom sok mindentől függ de kinek mi a tapasztalat?
ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

9: próbáld ki, hogy te mennyit vihetsz be!


Mondjuk nézd meg, hogy ha pl. 1800-at viszel be egy hétig, akkor fogysz-e vele és mennyit? Ha nem, akkor ennél kevesebbre van szükséged vagy több mozgásra. Szerintem mindent egyénileg kell kitapasztalni, hogy ki-mennyit bír és mi a jó neki, ami nála HOSSZÚ TÁVON is működik!

ma 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!