Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire negatív külső megítél...

Mennyire negatív külső megítélés szempontjából 180 cm férfiként a 25,9-es BMI?

Figyelt kérdés

Azt írja kalkulátor hogy túlsúly és a másik külsőleg sem akarok dagadtnak tűnni a lányok illetve nők szemében.


Szóval mennyire gáz ez a túlsúly?

Ha az mennyit kell fogyni hogy ne legyen negatív külsőmre?


Nem edzek (súlyemelés stb) de sokat mozgok/gyaloglom/túrázom és munka sem ülő,mondhatom hogy extrém aktív vagyok amennyire időm engedi (heti 120-140 km általában meg van)


Így étkezésem a legjobb mármint tápanyagdús egészséges része meg van de 400-500 kaloriányi édesség napi szinte befigyel (krémtúró, túró rudi, üditő cukros, sütemények) mikor mihez van kedvem



tegnap 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Extrém túlsúlyos csávóknak is van gyönyörű barátnőjük, szóval ha nem vagy sikeres a lányok terén, akkor nem biztos, hogy csak a BMI-vel van probléma. Egészségügyileg nyilván kerülendő a túlsúly, de a csajozás ennél összetettebb téma.

Láthatóan nem vagy elégedett a testképeddel, és ez negatívan hat az önbizalmadra. Hány kg vagy?

tegnap 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
82,5-85 kg (ingadozni szokott a héten) gondolom napszaktól étkezéstől függően plussz wc, folyadék stb
tegnap 08:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez még nem extrém sok, emellett nem csak a BMI számít, sokat jelent a testösszetétel is. Ha aránylag izmos vagy (nem feltétlen kigyúrt vagy látványos izmok), akkor ennyivel böven lehet akár karcsú hatásod, ha nem sok izom van rajtad, cserében sok zsír vagy pocakos vagy, az negatívnak tünhet.

Érzésem szerint túlsúlyról nálad nem igazán lehet beszélni, de ha nem vagy elégedett, megérné valamennyi súlyzós edzést bevenni a heti programodba.

tegnap 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez maximum 2-3 kiló felesleg, vagy annyi se. Itt pszichés (pl. önbizalmi) problémák vannak, nem fiziológiai.
tegnap 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Félek mindig hogy egy szép lány/nő a súlyom miatt biztos undorodik tőlem.


Nem vagyok izmos szerintem, vádli az kiemelkedő de máshol nem igazán látok izmot. A felső combom kicsit zsiros, de leginkább az arcom pufók jellegű (arcomon látszik zsír) meg a mellem is picit zsiros. Máshol nem igazán látom, sőt kicsit etiop jellegű benyomas hogy olyan csontos a felsőtest tobbi resze

tegnap 09:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimális testképzavar és önbizalomhiány.
tegnap 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van a súlyod.


Neked inkább csak a fejedben kellene rendet tenned. Bocsi!

tegnap 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha izmos vagy akkor patika.

De ha jol latom csak kardiozgatsz szoval valszeg nagyobb az a pocak mint kéne

tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a zsír-izom arányodtól függ. Bár ha így feltetted ezt a kérdést, akkor valószínűleg nem állsz túl jól vele.

Számomra az kiábrándító amikor egy férfi plöttyedt gyenge, össze van esve. Viszont ha van rajta túlsúly, de közben jó a kiállása, izmos, sportos, az teljesen rendben van, akkor még tetszik is hogy van egy kis plusz zsír, attól olyan cukik tudtok lenni. :) Nem kell ilyen full kigyúrtnak lenni, az nekem nem is tetszik, de azért így legyen egyben. Persze ez az én személyes preferenciám, aztán meg kinek mi.

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A BMI lefelé csal. Főleg férfiak esetében túl alacsonyra teszi az egészséges tartományt. Kb. 5 kilóval van eltolva lefelé. Például magamról tudom, hogy 85 kiló alatt, az lenne az egészséges BMI-m teteje, már látványosan sovány vagyok. Annyira, hogy mások is szóvá teszik. És az ideális testsúlyom még ennél is 10 kilóval lejjebb teszi, ráadásul még 20 kilóval könnyebben is rám mondaná, hogy egészséges. 65 kilósan úgy néznék ki, mint egy auschwitzi menekült.


Plusz, ahogy mások is írták, nagyon sok múlik a testösszetételen is.

tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!