A Budapesti Metropolitan Egyetemnek milyen megítélése van munkáltató szempontjából mint diploma?
Szerintem egyik sem igaz. Nincs olyan rossz megítélése, mint a Gábor Dénesnek (álláshirdetésbe beírták régen, hogy GD-sek kíméljenek..); de nem is lett ismert, főleg nem az itt végzettek legendás képességeiről. Szerintem nagyrészt ismeretlen, álláspályázaton meg elvész a tengerben. Gondolj bele amikor kiírsz egy üzleti elemző állást, és jelentkezik rá 80 Corvinusos, 100 BGE-s, 50 pécsi stb. stb.
Egy problémát jelent az egyetemmel szerintem az, hogy telített piacokon próbál meg versenyezni. Ha én lennék a rektor, ráfeküdnék szűz vagy nem telített piacokra, mindenekelőtt a webdesign/web programozó területre. Van is ilyen képzésük (szerintem nekik egyedül az országban), ezt kellene erősíteni.
Egyszerűen nincs értelme N+1-ik kommunikáció meg gazdálkodás szakot indítani ebben a kicsi országban. Modern képzési területekre kellene ráfeküdni. Csak sajnos itt mindig bejátszik az, hogy nyilván olyanok alapították a szakot, akik itthon nevelkedtek, szocializálódtak, ezt ismerik. Illetve, az akkreditációs szabályok is szűkítik a mozgásteret.
Szóval ha azt latolgatod, hogy itt fogsz tanulni, vagy már itt tanulsz, akkor röviden;
1. Nem, nem "gáz", de ismeretlen. Nem wc papír, de nem is Harvard.
2. Ha van választásod, akkor válaszd inkább a Corvinust, ELTE-t, BME-t, BGE-t stb. Ha ide jársz, az is teljesen jó.
3. Nem, nem feltétlenül leszel rosszabbul képzett vagy hülyébb a Metropolitanon mint a Corvinuson. Sok múlik az egyéni tehetségen és munkán
4. A munkáltatókat jobban érdeklik, hogy valójában mit tudsz, előtte miket csináltál, mint a papírod – alap, hogy már az egyetem mellett kezdj el gyakornokoskodni valahol
5. Külföldre pláne teljesen jó, ott még a Corvinusról se hallottak soha. Annyit tudnak, hogy Budapest, Balaton meg Puszta.
Összefoglalva:
"álláshirdetésbe beírták régen, hogy GD-sek kíméljenek.."
akkor az a METU-ra is igaz! kb. egy szinten vannak
fizetsz, cserébe "papírt" adnak...
# 3
Egy sértett GDF-es :D A GDF jóval a METU alatt van azért.
Nagy tévhitben vagy, ha azt hiszed, hogy fizetsz, és automatikusan teljesítve vannak cserébe a kreditjeid.
A kommunikációt végezheted te az ELTÉn is, akkor sem lesz melód protekció nélkül.
A gazdálkodásira meg hiába írogatjátok, hogy milyen telített, én azt látom, hogy szinte mindenki el tud helyezkedni, METU-ról is :)
Persze nem az McKinsey-hez, de egy középszerű ssc-hez, mint a BP, GE, Vodafone simán be lehet kerülni.
5:
"A rossz híre azért alakult ki, mert sokan csak az OKJ képzéseire mentek el, ami akkor is szar ha nem a GDF-en tanulnak."
Nem, ez nem igaz. Nem tudom mi most a helyzet, de anno a diplomát adó képzésüknek is rossz híre volt. Az OKJ képzések eleve anno a SZÁMALK nevén futottak, szóval nem az rontotta a hírét.
Az viszont igen, hogy konkrétan bárkit felvettek, máshol sem voltak sosemcmagasab a ponthatárok informatikai szakterületen, de ők tényleg bárkit. Aztán az ország minden területén csinálták a távoktatásos képzésüket, ami hírhedten alacsony színvonalú volt. Ezen kívül ha valaki nem vizsgázott valamiből félév végén, attól még felvehette a ráépülő tárgyakat.
A létszámról még annyit, volt amikor a mérnök informatikus szakon több embert vettek fel, mint az ország összes többi intézménye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!