Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért érzem magam rettenetesen...

Miért érzem magam rettenetesen kövérnek?

Figyelt kérdés
Lány vagyok és 163 cm-ter 56 kiló. rettenetesen kövérnek érzem magam. Úgy nem vagyok hájas, de a barátnőimhez képest igen. Mennyit kéne leadnom, mennyi a normál súly? A többiek sokkal vékonyabbak, és akármennyiszer a tükörbe nézek elfog az undor...

tegnapelőtt 20:56
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
20. Igen vissza nézve kicsit erős volt, de mind1. Már el fogunk menni szakemberhez, és elkezdek majd komolyabban sportolni is. Köszönöm az értelmes válaszokat, megpróbálom elfogadni önmagam :)
tegnap 19:45
 22/26 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy te nem akarsz átfordulni, de ha te 21-es BMI-vel kövérnek látod magad, fogyni akarsz (és fogalmad nincs, hogy mennyi az ideális testsúly, pedig ennél nincs könnyebb dolog, amit meg lehet találni), akkor pontosan azt teszed. Másokhoz viszonyítod magad, és a vékonyságban véled megtalálni a boldogságot, amid nincs (és soványabban se lesz!), az nagyonis pszichológusért kiált! Nem az én érdekem, nekem aztán édes mindegy!

És most jól kapaszkodj meg: nekem semmi közöm a 13-as válaszolóhoz, és elég sajátos gondolkodásra vall, ha te látatlanban meg tudod állapítani, hogy két névtelen azonos.

tegnap 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy pontosan melyik válaszokat írtad, de én nem hittem hogy te a 13. vagy
tegnap 19:49
 24/26 Katona Dius ***** válasza:

Nem vagy kövér, sőt, túlsúlyos sem. Teljesen jó a súlyod a magasságodhoz képest. Ami zavarhat a tükörben esetleg, hogy a súlyod nem arányosan oszlik el rajtad (láttatlanul nem tudom megmondani). Mondjuk több van pocin, kevés a cicin, stb. Ezt sportolással, edzéssel tudod javítani.

Illetve az "undor" az lehet tényleg kezdődő anorexia jele is.

A lényeg, esetleg szakember, de mindenképpen több önbizalom és megfelelő sport :)

tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én 165 cm vagyok, és úgy 52-54 kg között érzem jól magam a bőrömben, a felett olyan plöttyedt zsíros vagyok. 60 kg volt eddig a legtöbb, akkor már nem volt derekam, nagyon szarul néztem ki. Undorító dagadtnak mondjuk akkor sem gondoltam magam, és biztos hogy nem vagy az te sem. :) Ugyanakkor ha nem jó a zsír-izom arányod, akkor lehet hogy te is plöttyedt vagy, ami ruha nélkül valóban nem annyira szép. Tényleg kezdj el rendszeresen sportolni, nem is hiszi el az ember hogy mennyit ad, míg nem próbálja ki. :) A legjobb a súlyzós edzés lenne, azt szépen formál. De az fontosabb hogy olyan sportot találj amit élvezel, olyat nem kell erőltetni amit nem, különben egy életre megutálod a sportot...
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elmagyarázni, de magát az ember mindig nagyobbnak látja mint amilyen valójában.

Felmerült itt hogy testképzavarod van,megmondom őszintén nem tudom.

Úgy fogalmazol, mint akinek a vékony a normális és valszeg nem mindenhol vagy az.

Ez gyakran előfordul és szerintem magamból kiindullva elég rossz.

Például én nekem volt egy időszakom amikor ugyanilyen kérdés merült fel bennem, mint benned tovább fogytam majd utólag jöttem rá, hogy igen is kellett oda az a nagyobb rész, mert csak én nagyítottam fel magamnak a dolgot, sőt igazából a többi testrészem volt túl vékony.

Ilyen adatokkal szerintem ez a problémád, nyilván nem biztos mert nem látlak [ami nem is baj egy olyan platformon ahol bármit csinálhatnak egy fényéppel].

A sportolás az sosem árt én is azt mondom, de szerintem fogynod felesleges.

Ha a genegikád zavar, oda eddz többet ami szerinted túl kicsi,de sose csak oda.

Valamint, ha elkezdtél sportolni, és az izmodtól se lett jobb a tartásod, akkor érdemes fogyni egy keveset, úgy fogsz a legjobban kinézni [persze ilyenkor lehet hogy máshonnan fogyasz, ezt nem tudod befolyásolni].

ma 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!