Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet köze a fogyásnak ahhoz,...

Lehet köze a fogyásnak ahhoz, hogy rettenetesen viszket a bőröm?

Figyelt kérdés
Nem tudok másra gondolni, mert nem változott semmi más pl.mosópor vagy öblítő, amire érzékeny lehetnék, és nincs kiütés sem sehol. Annyira viszket mindenem, hogy már nem bírom idegekkel. Vettem mindenmentes testápolót gyógyszertárban, ami elvileg jó száraz bőr ellen, mert erre gyanakodtam, de hiába használom egy jó ideje, nem változik semmi. Lehet buta kérdés, de valaki esetleg nem tapasztalt hasonlót fogyás alatt?
2022. márc. 25. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Folyadék hiány?
2022. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha koplalással fogytál és epekövesség vagy epepangás alakult ki,lehet.De más tünetek is jelentkeznek ilyenkor,mint pl. sárgás bőr/szem.

Nekem egy időben szintén nagyon viszketett a bőröm,voltam orvosnàl és azt mondtàk idegi alapon is lehet.

2022. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ételallergia is kijöhet így más feltűnő tünet nélkül.

Fertőzés is lehet, gomba okoz viszketést, de más kórokozók is. Lehet agyi probléma is, mivel az érzet ott alakul ki. Stressz is okozhat ilyet.

2022. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A hideg időtől is lehet ilyen. Most csak pár napja van jó idő. Előtte nekem is nagyon száraz volt és viszketett. Én direkt viszkető bőrre való testápolót vettem. Vagy még a testápoló olajok jók. Azok tényleg megszüntetik a szárazságot.

Próbáld ki. Ha nem lesz jobb, akkor nézesd meg orvossal.

2022. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vesebetegség jele lehet a száraz, viszkető bőt. Jó lenne egy vizeletvizsgálat.
2022. márc. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvastam a napokban az Időképen, hogy nagyon száraz a levegő a Kárpát medencében, ami ritkaság erre. Én ezt magamon úgy veszem észre, hogy az ajkaim teljesen kivannak száradva, hiába kenem naponta többször. Nem mondom, hogy biztos ettől van, de máskor nem volt még ilyen. Lehet, hogy neked is köze lehet ehhez. Szerdán jön az esős idő, hátha megszűnik a gondod, meg az enyém is :D
2022. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Stressz az ér mostanában sajnos bőven, szóval erre van esély, bár a fogyásomra (eddig) ez nincs hatással, lassan haladok kb.havi 2 kg megy le. Úgy gondolom folyadék hiány nem lehet, mert napi 2-3 liter vizet iszok.
2022. márc. 25. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:

A szárazabb idő is kiválthatja, vagy ha rég volt mosva az ágynemű. Fogyás max akkor ha van valami összetevő amit eddig ettél és msotmár nem, vagy amit eddig nem ettél, de most igwn.

Nekem az arcbőröm let csúnyább fogyásnál és rájöttem hogy túrót, joghurtot elkezdtem rengeteget enni. Ki is derült hogy laktózérzekeny vagyok

2022. márc. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!