Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 40 feletti nők! Nektek hogyan...

40 feletti nők! Nektek hogyan változott a súlyotok és az életmódotok az évek alatt? Valóban nehezebb tartani a súlyt idővel?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatom szerint igen, sokkal nehezebb mint fiatalon. Csak kíváncsi vagyok mennyire jellemző ez.
tegnap 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én 49 évesen nem érzem. Sokat mozgok, normális a kalóriabevitelem, és kész.
tegnap 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetően, igen nehéz. Én nehezen tudok leadni akár csak 1-2 kilot is, korábban sokkal könnyebben ment. Lényegesen kevesebbet kell ennem, hogy egy picit is fogyni tudjak. Bár igaz, hogy nem nagy súlyom van, kevés súlyból fogyni 40 felett nehezebb.
tegnap 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerencsés genetikát örököltem, sosem kellett odafigyelnem arra, hogy mit eszek mert bármit ehettem, nem látszott rajtam.

Most 40 felett már gyorsabban rakódnak a kilók, lassul az emésztés, ami egyéb eü problémákat okozhat, így tudatosabb lett az étkezésem. Nem akarok kövér öreg lenni :D

tegnap 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nekem igazából nem egy adott életkorhoz kötődött, hanem azóta, hogy beütött a menopauza!

Azóta nagyon könnyen rakódnak rám a kilók.

Nem híztam, de ennek az ára heti 5 edzés és napi 1700-1800 kalória.

Magasabb kalórián lassan, de hízom sajnos.

tegnap 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nálam nem a kor miatt nehezebb hanem mert 38 eves koromba abba hagytam a sportolast

es mivel kevesebbet mozgok nem ehetek annyit bűntetlenül

tegnap 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

45 éves koromig vékony/ normál alkat voltam. 45 után elkezdtem hízni, pedig sokat nem ettem. Látom a velem egykorú kolléganőket, hogy mennyit esznek, én a felét sem.

Fél éve bekattant az IF, élermódot váltottam napi 6 órás időablakban eszem. Fogytam 15 kilót, sosem vagyok már igazán éhes, testemnek és lelkemnek legmegfelelőbb ételeket eszem, heti 3- szőr futok 6-9 kilométert, a több évtizedes refluxom szinte meggyógyult.

Úgy érzem ezt tudom huzamosabb tartani.

tegnap 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

" elkezdtem hízni, pedig sokat nem ettem. Látom a velem egykorú kolléganőket, hogy mennyit esznek, én a felét sem "


nekem ugyanez volt legalabbis ezt hittem

aztan mikor kiszamoltam h kaloriára mennyit eszek akkor meglepődtem 🤣


a szem be tud csapni

tegnap 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Igen, nehezebb tartani a súlyt, nálam lassan és észrevétlenul jonnek a kilok. Bár nem vagyok elhízva, 56 kilo vagyok /alacsony vagyok/, de 35 éves koromig max. 50 kilo voltam és akkor éreztem jól magam, jobban álltak a ruhák is.
tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak jelzem, hogy nem én pontoztam le senkit, tök valid válaszokat kaptam, köszönöm. :)

Nekem fiatalon arra kellett figyelnem hogy extra mennyiséget egyek, különben betegesen vékonyra fogytam. Pedig akkor nem sportoltam, rednszeresen ittunk a a haverokkal, pizzán meg mindenféle hulladék szénhidráton éltem, édességekkel tömtem magam, üdítót ittam... Ez ment úgy 35 éves koromig. Most pedig 40 évesen ott tartok, hogy rengetet sportolok, de tényleg átlagon felüli mértékben. Van egy kutyám akivel napi 3 órát sétálok, nem iszom, egészségesen étkezem. És mégis, folyamatosan kontroll alatt kell tartanom az étkezésemet, különben jönnek is fel a kilók. Most is vékony vagyok, ami tök jó, de marha nehéz tartani a súlyom, folyamatosan tenni kell érte, nagyon nagy munka. :/

tegnap 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem lepontoztak, de engem nem zavar, ne aggódj! :)
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!