Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyobb súllyal (100+ kg)...

Nagyobb súllyal (100+ kg) rendelkezőktől kérdezném, mennyi vagy most, mennyi lenne a cél, és milyen diétát csinálsz?

Figyelt kérdés
szept. 17. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 70kg lesz a hosszú távú cél (onbody mérés alapján nekem az az ideális súlyom) de kb 5-10kilónként osztom be, hogy legyen sikerélmény is. Amúgy most 90kilo vagyok és 23hetes terhes, most figyelek az egészségre és hogy ne szaladjon fel sok, baba után pedig folytatom. Diéta: IR miatt CH diéta de az én igényeimre hangolva dietetikus segítségével plusz sok-sok sport ☺️. Így lassú a fogyás de látszólag fenntartható és tartós, legalábbis eddig nagyon úgy tűnik. szerintem ekkora túlsúlyt amúgy is ideálisabb életmód váltással leadni, szép lassan haladva, mint gyorsan. A fogyás után is lesz élet, akkor sem szabad majd visszatérni a rossz szokásokhoz!
szept. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak voltam 100 felett, 105 körül (illetve 120 volt a legtöbb). Most 92 vagyok, tavasztól fogytam le.


Mozgás, és kaja.


100 kilósan 2300 kcal körül volt a súlytartási szintem. Ehhez képest nyáron 1300-1600 kcal körül ettem (írtam mindent, ez tartott vissza a csipegetéstől, a "még egy fél tányérral szedek" kajálásoktól, mert körülményes lett volna beírni), sok fehérjével, sok zöldséggel, de semmit meg nem tagadva. Na jó, a sör az ásványvízzé vált a nyár közepétől.


Emellett napi 70-80 percet kerékpároztam elég tempósan (munkába és vissza, 38 fokban is, idén senki nem előzött meg).


A kaját mondja mindenki, hogy milyen fontos - ami igaz, de! Az 1600 kcal kb. 700 deficitet jelentene mozgás nélkül (2300 kcal keret, ugyebár). Az nincs heti 1 kiló, kb. 10-11 nap alatt lenne meg. Mivel volt a bicajozás, és az további 600-700 kcal-t emelt (pulzusmérés alapján, amikor pl. feleségemmel simán becsorogtunk a városba, és fele akkora tempóval mentem, akkor egy út nem is 300-310 kcal volt, csak 170, ennyit számít a tempó). Tehát a +700 kalóriával már 3000 volt a keret és ehhez képest volt 1600 körüli a táplálék (az viszont "sűrű", 150 g fehérje, emellé kevés szénhidrát fért be, de volt mindig, meg zsír is elég). Nagy melegben tartható volt, mióta bejött a hideg, azóta lettem éhesebb.


A reggeli az fix, 250 gramm görög joghurt, 15 gramm chia mag (előző este bekeverem), két kanálnyi lekvár, reggel 8-kor.


Ebéd csirkemell, tokány, oldalas, gyros (házi), csirkecomb... nem igazán diétás ételek, de nem is tejbegríz, vagy sajtostészta. A köret pedig nem tészta, nem kenyér, inkább rizs, zöldségek, bulgur, főzelékek.


Vacsora túró, tonhal, felvágott, sonka, néha tofu, és sok-sok zöldség, kenyér nélkül.


Emellett legalább napi 3 liter víz (másfél liter melóban, másfél még este), ez a 38 fokban nem is volt kifejezetten sok.


A cél 88 körül van, a kaját továbbra is mérem, viszont a bicaj kezd elmaradni (nem vízibicikli, ugyebár), így ez nem is lesz meg egy hónapon belül.

szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

130 kg voltam, most 95 vagyok.

Kalóriát számolok, sportolok. Havi 2 kg megy le.

80 kg szeretnék lenni, nem sietek.

szept. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!