Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az létezik hogy van az emberne...

Az létezik hogy van az embernek egy viszonylag pontos 'saját súlya'?

Figyelt kérdés
165 centis 40 éves nő vagyok. 52 kg szerettem volna lenni, húszas éveimben is mindig annyi voltam, úgy tetszettem magamnak a legjobban. Most is le tudtam odáig fogyni, bármikor le tudok, ezzel nincsen gond. De mindegy mit csinálok, nem tudom megtartani. Ha nem számolom szigorúan a kalóriákat, olyan 1-2 hónap alatt mindig visszaugrok 54-re, azt meg már mindenféle megerőltetés nélkül tudom tartani. Ráadásul legutóbb mikor 52 kilósra fogytam, tönkre ment egy csomó fogam, edzéstől a csontos részeken sebesre dörzsölődött a bőröm. Szóval most már nem akarok 52 lenni. Igazából csak érdekes az egész. Ilyen jól tudná szabályozni a testem hogy az ideális súlyomnál legyek, és ennyire pontosan tudja hogy mi a jó? Még csak nem is egy tartomány hanem egy konkrét szám. Az 52-t sehogy nem tudom tartani, az 54 meg külön odafigyelés nélkül is simán megy, mintha ez lenne a természetes. Valakinek hasonló tapasztalat? :)
aug. 20. 12:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%
Kevesen érzik magukat jól bmi 20 alatt, vagyis akiket kérdeztem mondták picit éhesek mindig de figyelmen kivül hagyják stb.
aug. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja, nekem is pont 20 körül van így az 54-el.
aug. 20. 13:47
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az életkor előrehaladtával normális 1-2 kg súly növekedés.
aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
2000 kalória körül kell enni átlagosan ahhoz h az ember ne dögöljön meg ne is fogyjon, szóval biztos nem eszel sokat csak mondod. Nem vagy enyhen anorexias?
aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Jesszus, dehogy, ezt most miből vetted le? :D

Ez a 2000 kcal átlagosan még jó nagy hülyeség, mindenkinek az adottságaitól és az aktivitásától függ. Én pl heti 200 km-t bringázom, 2x1 óra súlyzós edzést végzek, és napi 2-3 órát sétálok a kutyámmal. Szerintem pont jól eszem ehhez az aktivitási szinthez. :)

aug. 20. 15:10
 16/22 anonim ***** válasza:
34%
52 vagy 54 nem egy kutya? De most komolyan, meg se látszik a külömbség.. Terhesség elött 51 voltam majd most 7 hónappal szülés után vagyok 56 tartom,ezt tartom, nem akarok visszafogyni. 166cm vagyok..
aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
0%
165 cm vagyok és 80 kg-osan érzem magam a legjobban testileg és lelkileg. A legkönnyebb tartanom a 82 kg-ot.
aug. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

16

Lehet rajtad nem, de rajtam nagyon szembetűnő a különbség, 54-nél van pocakom, 52-nél nincs. A mellemen is látszik, 54-nél egyértelműen más a formája, kerekebb, ami meg jó. De amúgy nagyjából mindegy, teljesen jó az 54 is, nem azért írtam ki a kérdést mert zavar.

aug. 20. 17:53
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

Ez egyáltalán nem fura, nagyjából mindenkinél így van, fiatalabb korban konnyebb tartani a kisebb súlyt, idosebb korban jonnek a +kilok, pár év mulva nem 54 kg leszel, hanem megint pár kiloval tobb és így tovább.

Tapasztalatbol írom, régen én is max. 50 kilo voltam, most 56 kg vagyok, de már 42 éves, korral jottek a kilok is és nálam is van pocak.

aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59 éves vagyok kockahassal, úgyhogy hagyjuk a butaságot.
aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!