Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az létezik hogy van az emberne...

Az létezik hogy van az embernek egy viszonylag pontos 'saját súlya'?

Figyelt kérdés
165 centis 40 éves nő vagyok. 52 kg szerettem volna lenni, húszas éveimben is mindig annyi voltam, úgy tetszettem magamnak a legjobban. Most is le tudtam odáig fogyni, bármikor le tudok, ezzel nincsen gond. De mindegy mit csinálok, nem tudom megtartani. Ha nem számolom szigorúan a kalóriákat, olyan 1-2 hónap alatt mindig visszaugrok 54-re, azt meg már mindenféle megerőltetés nélkül tudom tartani. Ráadásul legutóbb mikor 52 kilósra fogytam, tönkre ment egy csomó fogam, edzéstől a csontos részeken sebesre dörzsölődött a bőröm. Szóval most már nem akarok 52 lenni. Igazából csak érdekes az egész. Ilyen jól tudná szabályozni a testem hogy az ideális súlyomnál legyek, és ennyire pontosan tudja hogy mi a jó? Még csak nem is egy tartomány hanem egy konkrét szám. Az 52-t sehogy nem tudom tartani, az 54 meg külön odafigyelés nélkül is simán megy, mintha ez lenne a természetes. Valakinek hasonló tapasztalat? :)
aug. 20. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

Mivel az 52 kg a te magasságodhoz már majdnem enyhe soványság, szóval nem meglepő hogy nem tudtad tartani.


Minél közelebb van az ember a soványsághoz annál nehezebb tartani a súlyt.


Az 54 kg már sokkal könnyebben tartható normál kategória alja.

aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1 Köszi, ezt a kérdést nem láttam, de úgy látom másnak is van hasonló tapasztalata.


2 Na de 2 kiló csak a különbség, azért fura nekem picit, hogy az 52-t nem tudom tartani, az 54-et meg simán.

aug. 20. 12:36
 4/22 anonim ***** válasza:

Egyéni, hogy ki milyen testsúlyt tud könnyebben tartani. Ha szeretsz sokat enni, akkor a BMI-d felső határát tudod könnyebben tartani, ha viszont nem szeretsz sokat enni, akkor a BMI-d alsó határát.

Én 180 centivel 69-70 kg lennék, ha nem figyelnék a kalóriabevitelre, mert úgy szocializálódtam, hogy nagyon keveset eszek, de sport és izomépítés szempontjából szuboptimális az alacsony kalóriafogyasztás, ezért nagy erőfeszítéssel tartom a 81-82 kilót, mégha nem is kényelmes. A feleségem úgy szocializálódott, hogy sokat eszik, így neki arra kell figyelni, hogy az egészséges BMI felső határa alatt legyen, mégha nem is kényelmes.

aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes utolsó, én is 180 cm és nagyon kényelmes tartani a 83 kgt, fogyni tovább nem menne.
aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező az a 2 kg nagyon sokat számít alacsony súlynál
aug. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"én is 180 cm és nagyon kényelmes tartani a 83 kgt"

Mert te ugyanezzel a magassággal kényelmesen be tudsz vinni annyi kalóriát, hogy 83 kg légy. Az a kalóriabevitel, ami számomra kényelmes, azzal én 69-70 kg lennék. Te szeretsz ennyit enni, nekem nehezemre esik. Egymagasak vagyunk, de máshogy szocializálódtunk.

aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy én nagyon sokat sportolok, de a méretemhez képest sokat is eszem. :) Változó, de nagy általánosságban olyan 2200-2400 körül van egy nap. Ennyit eszik az éppen fogyózó 105 kilós párom is. :D
aug. 20. 13:08
 9/22 A kérdező kommentje:

Jó, tehát akkor azt a következtetést vontam le az eddigiekből, hogy a számomra kényelmes kalóriabevitel és mozgásmennyiség, az 54 kilóra jó.

De tényleg érdekes amúgy hogy mennyire jól tudja szabályozni a testünk a dolgokat, és hogy ez milyen pontos! 2 kilóval kevesebben már ugye voltak kellemetlen fizikai tünetek, és azt nem is tudom tartani. Ami meg már egészségügyileg jó, az könnyedén tartható. :)

aug. 20. 13:12
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a kényelmes kalóriabevitel.
aug. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!