Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a feleségem...

Hogyan tudnám a feleségem támogatni ebben?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk már házasok. Jó a házasságunk igazából.

A feleségem mindig molettebb volt, de engem soha nem zavart, mindig tetszett mindenhogy. A második gyerekünk után hízott meg jobban.

Próbált sokszor lefogyni, de mindig abba hagyta, nem volt kitartó. 5 éve volt egy gyomorszűkítő műtétje. Akkor azzal lefogyott kb 45 kilót. Az álom súlyt ígyse érte el.

Most egy éve kb 10 kilót vissza is hízott.

Aggódom érte nagyon. Nem is nagyon lehet erről beszélni vele, szerintem ő maga is szégyelli ezt az egészet.

Már elgondolkodtam rajta, hogy valószínűleg nagyon durva evés zavara van. Sokszor hallom, hogy eszik és elmegy hányni is.

Nem tudom, mit tegyek? Hogyan tudjak segíteni neki?


aug. 20. 08:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Megkérdezheted hogy mi zavarja , de inkább keressetek egy Pszichológust .
aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát elég furának tartom, hogy nem lehet vele beszélni. Én is pont 10 éve vagyok a férjemmel, kövéren ismert meg, most is az vagyok. De egyáltalán nem érzem rosszul emiatt, persze nyilván szeretnék fogyni, de mivel tudom, hogy szeret, így nem stresszelem magam ezen. A te feleséged miért nem érzi, hogy szereted? Biztos, hogy jó ő így neked?
aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Ő nem molett, meg molettebb. Szó szerint kövér! Normális, hogy zavarja. Kalória deficit! Arra kellene figyelni, illetve valamilyen mozgást beiktatni. Bár, aki 45 kilót fogy, és még úgyis kövér, hát neheze mozog. Talán úsznia kellene!

Bátorítsd, bíztasd, mert ennek a súlyfeleslegnek nem lesz jó vége!

aug. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pszichológus (nem normális, hogy utána hány). Maga a fogyás támogatására: figyelj arra, hogy egészséges ételek legyenek otthon, te se egyél olyat előtte amit neki se lenne szabad. Szervezz mozgós programokat, túrázás, pingpong stb ha nem fér bele akkor csak esténként (vagy amikor van időtök) sétáljatok egyet
aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Én is a pszichológust javaslom, valami fejben nincs rendben és ebben közvetlenül te magad nem sokat tehetsz érte. A szakember sok ülés után feltárja a lelki okokat. De csak akkor, ha a feleséged is akarja. Akarat nélkül nem fog menni.
aug. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó, hogy azt írja mindenki, hogy egészséges dolgok legyenek otthon, de sajnos ez nem így működik.


A mindenki által egészségesnek vélt abonett kenyérben van ~360kcal/100g

A mindenki által démonizált sima fehér kenyérben ~260kcal/100g.


Attól, hogy rá van írva egy csomagolásra, hogy "egészséges", attól még a kalória sok lehet benne.


Kalóriát kell számolni, másképp nem fog menni. Vagyis fog, de az rövidtávú lesz és csak a véletlen műve. Kalóriadeficitbe lehet lenni kalóriaszámolás nélkül is, de ez csak véletlen lesz.


Amit tudok tanácsolni:

-Cukor helyett eritrit (cukor ~400kcal/100g, eritrit 0kcal/100g)


-Tej helyett növényi tej. (Tej ~50kcal/100ml, növényi tej ~19kcal/100ml)


Mindenből a light verziót kell venni.


Ezzel tudtok naponta pár száz kalóriát spórolni, de szerintem ez nem lesz elég, max súlytartásra.

Kalóriát kellene számolni, 2 hétig mérni minden egyes dolgot, 2 hétig mérni a súlyt reggel, wc után és átlagolni.


Ha ebben a 2 hétben hízott pl 2500 kalórián, akkor csökkenteni kell.

aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus. + Lukács Liza könyvei.

+ Könnyű mozgás, szabadidős tevékenységek, ezek mentálisan is jót tesznek. Pl kiskert, hétvégi telek rendbentartása, kerti munkák, ha nem akar konkrét sportokat, vagy kirándulás, gyakori séta egy parkban vagy arborétumban vagy vízparton.

aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem értitek meg, hogy kövér? Nem tud úgy mozogni, mint aki normál súlyú! 6-os jól írta! Kalória deficit! Hiába szavaztok le, igazam volt. Úszás, és figyelje mennyit, és mit eszik. KALÓRIA DEFICIT!
aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben, és sokat segített a párom hozzáállása. Sokszor, amikor látta rajtam, hogy baj van, akkor csak tartott a karjában sokáig és mondta, hogy bármit megtesz értem. 🥹❤️


Most ő is belekezdett velem egy új étrendbe, így nem kell kétfelé főznöm. Azt eszik, amit én, max egy kicsit többet. Nem nasizik előttem, nem teremt olyan helyzeteket, amiből túlevésem lenne.


Együtt sportolunk, ami csodás. Persze ehhez kellett az is, hogy nyissak felé, és ne magamba próbáljam megoldani a dolgokat. Ő nagyon kevesen segített, hogy megnyíljak előtte. Ehhez kellett az is, hogy ne stresszeljek sokat, így levitte a kutyát, főzött vacsorát és eltakarított utána, hogy nekem ne kelljen. Jó hangulatban sokkal könnyebb megnyílni.

aug. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

" ne stresszeljek sokat, így levitte a kutyát, főzött vacsorát és eltakarított utána, hogy nekem ne kelljen. "


Meglehetősen érdekes megközelítés a fogyás szempontjából 🤣🤣🤣

Na mindegy...

aug. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!