Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel vagy ez...

Egyetértetek ezzel vagy ez csak kamuszöveg?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam, hogy a test egy bizonyos súlyban érzi jól magát, ezért van az, hogy egy idő után pl nem megy le a súly vagy a fogyás után feljönnek kilók.


Én úgy gondolom, ez csak egy tipikus szöveg azoktól, akik feladják a fogyókúrát vagy fogyókúra után visszaállnak a régi étrendjükre, ami miatt elhíztak.


Viszont egyre többször hallom.


Ti mit gondoltok erről?


aug. 11. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Az igaz, hogy van egy kalóriabevitel, amivel adott ember adott körülmények között, adott fizikai aktivitással jól érzi magát. Ideális esetben a szintentartó kalóriabevitel, amivel az egyén nincs deficitben, nem éhezik, de nem is kajálja túl magát, nem zabál, hanem annyit eszik, amennyivel a jóllakottságát, az energiaszükségletét, a tápanyagigényét fedezi.

Kalóriadedficitben hosszútávon senki nem érzi jól magát, kalóriatöbbletben pedig rengetegen, csak az egészség nem.

aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

A kérdés inkább az, miért állnak vissza a "régi rossz" életmódra? Persze, lehetne mondani, hogy lusták és nem figyelnek, de akkor meg hogyan tudták lefogyni? Nyilván ahhoz kell rengeteg fegyelem és odafigyelés.


A WHO szerint az elhízás betegség. És a fogyás nem gyógyítja a betegséget, ezért is sokan visszahíznak. Nem a feladás miatt. A legtöbb elhízott ember küzd egész életében az elhízás ellen, míg a vékonyak csak gyengének titulálják őket. Szóval nem csak a saját testükkel kell küzdeniük, hanem a legtöbb embertársukkal is.


Ajánlom, hogy elºítélet helyett inkább empátiával állj a problémához. Beszélgess elhízott emberekkel, hogy min mentek eddig keresztül. Milyen akadályokkal kellett megküzdeniük. És hallgass rájuk. Mármint ha tényleg érdekel. Ha csak ítélkezni akarsz felettük, akkor inkább maradj csendben. Bölcsebb maradsz.

aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Nyilvánvalóan zéró empátia van azokban, akik a fenti választ lepontozták. 👏🏻👏🏻👏🏻
aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha valaki anorexiás, akkor akár a halálig képes kiéheztetni magát. Szóval ez az elmélet tényleg bukott dolog.
aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én arra céloztam 2, 3, 4, hogy tényleg létezik-e olyan, hogy fogyás után olyan kalóriabevitellel, ami a súlyfenntartashoz kell, valaki felszed több kilót, mert a teste így érzi jól magát, példának okáért ha egy nő 50 kilóra lefogy, 58 kilóra hízik fel, mert a teste 58 kilósan érzi jól magát vagy ez az állítás (amit többször hallottam) hamis, mert ez csupán annak a következménye a súlygyarapodás, hogy az illető kelleténél több kalóriát visz be.


Ha ebben bárhol az tükröződik, hogy a túlsúlyosokat becsmérlem, elnézést kérek.


Az anorexia nem tudom hogy került ide.

aug. 11. 22:49
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

"létezik-e olyan, hogy fogyás után olyan kalóriabevitellel, ami a súlyfenntartashoz kell, valaki felszed több kilót, mert a teste így érzi jól magát"

Nem létezik, ez egy ökörség. Súlytartó kalóriabevitellel súlyt fogsz tartani, nem hízni.

aug. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

#5

"fogyás után olyan kalóriabevitellel, ami a súlyfenntartashoz kell"


Nem, nem létezik olyan, hogy valakinek a teste megsérti az energiamegmaradás törvényét.

aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem eleve a megfogalmazásod, hogy "58 kilóra HÍZIK FEL", elég gáz, mert hacsak nem 150 cm alatti, egy 58 kilós nő nincs elhízva!

Bizonyos határok között igen, mindenkinek van egy súla, amin jól érzi magát, kényelmesen tud kajálni, jól megy a sport, egészségesen él.

Nyilván ez nem 20 kilós túlsúlyt jelent! De ha pl. egy 155 centis nő sportol, izmos, és 58 kiló, akkor simán lehet ez neki idelis testsúly attól, hogy a facebookon nem ezt írják.

Én 173 cm vagyok, 70 kilón érzem jól magam, ezt nem kerül erőfeszítésembe tartani, heti 5 edzésre járok, és nem számolgatom folyton, hogy x kaja az vajon 211 vagy 189 kalória. Arra figyelek, hogy kb. (KÁBÉ) az 1800-2100 közötti sávban legyek, ezzel nem hízok, tartom a súlyom.

aug. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8, nem teljesen értek veled egyet az első mondatodat illetően. 157 cm magas vagyok. 56 kilónál már megjegyzik, hogy van egy kis hasam, 58 kilónál már azt mondják, hogy túlsúlyos vagyok, 60 kilónál pedig azt, hogy kövér.

Pedig a BMI kalkulátor szerint 58 kilósan is ideális a testsúlyom és 60 kilósan sem kéne aggódnom, mégis amikor 58-59 kg voltam, az egyik rokonom megjegyezte, hogy súlyfeleslegem van.

Sőt, amikor 55 kg voltam egyszer régebben, az akkori főnököm azt mondta, hogy fogynom kéne.

Nem azt mondom, hogy minden 1,57 m magas nőnek rosszul áll az 58 kg, de vannak esetek, mint az enyém. Én nekem az 50-52 kg az ideális.

aug. 12. 14:24
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Én is 157 centis vagyok, eddig a legalacsonyabb (mármint felnőtt nőként mért) súlyom 54 kg volt, amivel soványka voltam, de nyúzott, nem néztem ki fittnek. Most 57 körül vagyok, a hasam lapos, de a csípőm és a fenekem kikerekedett. Egészségesebbnek nézek ki, pedig ehhez a magassághoz ez már túl sok "kellene", hogy legyen. 54 kilót nem tudtam, nem is akartam hosszú távon tartani, de 57 fenntartható, és jobban érzem magam.

Sz.r napjaimon hiányzik, hogy gyönyörűen definiált volt a kulcscsontom egészen a vállamig, látszottak a bordák a mellkasomon, meg az állcsontom is feltűnő volt, de többet ér, hogy az átlagos napjaimon jól érzem magam.

aug. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!