Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen szakember tudja megvizs...

Milyen szakember tudja megvizsgálni, hogy rendben van-e az emèsztőrendszerem ès a bèlflórám?

Figyelt kérdés

Elèggè rosszul táplálkozom, ezt tudom magamról. De az elmúlt 1-2 èvben rohamosan nő a súlyom ès nem igazán változtak az evèsi szokásaim, sem a mozgással kapcsolatos tevèkenysègeim.


Kihez tudnèk fordulni, hogy tegyük rendbe az ètkezèsem (utálok főzni, emiatt szènhidrátdúsan ètkezem, ès szerintem cukorfüggő is vagyok emiatt) ès vizsgáljuk meg, milyen èlhető lehetősègeim vannak a fogyásra?


Házi orvos be tud utalni valahova? Èvek óta nem voltam orvosnál (csak vèrvètelre - teljes laborra járok 2 èvente, tavaly decemberben voltam, minden rendben).



#mozgás #fogyás #orvos #dietetikus #Garsztroenterológus
júl. 24. 23:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
Neked agybajod van! Direkt szemét kajákat eszel, erre jajj melyik doki segít rajtam... Remélem kib...nak a rendelőből mint macskát szarni! Akinek meg komoly baja van, nem kap időpontot az ilyen szerencsétlenek miatt!
júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem az a cèl, hogy mindenkèppen orvoshoz menjek, hanem hogy segítsèget kèrjek, hogyan induljak el, esetleg egy ètrendet vizsgáljunk meg vagy ha gyanús, hogy mègsem az ètkezèsemmel van akkora baj, akkor milyen orvoshoz, szakemberhez kellene fordulni, hogy segítsèget kapjak a fogyás útján. Egyedül nem megy. Sokszor nekifutottam már, de mindig jojózás lett a vège. Szeretnèm tartható formában ès hatèkonyan csinálni.
aug. 1. 06:58
 13/14 A kérdező kommentje:

Kb. 1800-2000 kalóriát eszek egy nap, kerülöm a pèksütiket, mert felnyomja a gyomorsavam, amúgy sem szeretem őket, azt már csak nagyon vègső esetben eszek (havonta max 1-2 alkalommal).


A szènhidrátsús kajáim a pizza, gyros, krumplis kaják (pl rakott krumpli, paprikás krumpli), tèsztás kaják (pl pörköltek). Ès nagyjából ebben ki is merült az ètrendem. Zöldsèget jó, ha naponta pár dekát megeszek (köretkènt), gyümölcsöt hetente 1-2 alkalommal szezonálisat (pl most a dinnye nagyon megy nálunk).


Igazából nem szeretek főzni, nem vagyok benne se ügyes se kreatív, recept alapján nagy nehezen megcsinálom a kajákat, de nem mindig sikerülnek jól, nincs benne sikerèlmènyem így a kedvem is elvèsz.


Egyezerű de nagyszerű egèszsèges kajákat meg nem nagyon találtam eddig (recept), mert mindhez valami spèci összetevő kell, amiket azt sem tudom hol lehet beszerezni (pl rizsliszt).


El vagyok veszve, nem tudom hol induljak el. Egyáltalán mennyit ès milyen tempóban, hogyan változtassak az ètkezèsemen? Eddig mindig drasztikusan csináltam, de pár hónap után mindig visszatáncoltam a règi szokásokhoz.

aug. 1. 07:08
 14/14 anonim ***** válasza:
Akkor a kérdés már meg is van válaszolva (a hogyan nem, csak a mit): nincs pizza, kevesebb krumpli, kevesebb tészta, napi szinten fél kiló zöldség-gyümölcs. Az nyersen is jó. Hát keresni kell egyszerű, gyors recepteket, és hátha megszereted a főzést.
aug. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!