Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen szakember tudja megvizs...

Milyen szakember tudja megvizsgálni, hogy rendben van-e az emèsztőrendszerem ès a bèlflórám?

Figyelt kérdés

Elèggè rosszul táplálkozom, ezt tudom magamról. De az elmúlt 1-2 èvben rohamosan nő a súlyom ès nem igazán változtak az evèsi szokásaim, sem a mozgással kapcsolatos tevèkenysègeim.


Kihez tudnèk fordulni, hogy tegyük rendbe az ètkezèsem (utálok főzni, emiatt szènhidrátdúsan ètkezem, ès szerintem cukorfüggő is vagyok emiatt) ès vizsgáljuk meg, milyen èlhető lehetősègeim vannak a fogyásra?


Házi orvos be tud utalni valahova? Èvek óta nem voltam orvosnál (csak vèrvètelre - teljes laborra járok 2 èvente, tavaly decemberben voltam, minden rendben).



#mozgás #fogyás #orvos #dietetikus #Garsztroenterológus
júl. 24. 23:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
74%
Belgyógyászaton a Gasztroenterológus.
júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Elöször is az, hogy az étkezési és mozgási szokásaid nem változtak, nem jelent semmit, ahogy idösebb lesz valaki, egyre jobban raktároz a szervezete, tehát a kalóriákat csökkenteni, a mozgást meg fokozni kell súlytartáshoz is.

Másodszor nem feltétlen emésztörendszeri problémáid vannak, hanem életmódbeliek, erre nem orvos kell.

De egy kivizsgálás nem árt elötte.

júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

"ahogy idösebb lesz valaki, egyre jobban raktároz a szervezete"

Egy 70 éves és egy 20 éves személy alapanyagcseréje között 80-90 kcal különbség van maximum a vizsgálatok szerint, tehát ez nem releváns. A kérdezőnél szimplán annyi a probléma, hogy szemre/érzésre lehet, hogy nem eszik többet, de ha valóban nő a testsúlya, akkor kalóriára mindenképp. Amíg nem számolja a kalóriákat, és amíg nincs tisztában a táplálkozás alapjaival se, addig nem kell meglepődni.

Ettől függetlenül gasztroenterológushoz vagy dietetikushoz fordulni sose rossz ötlet, de itt elsődlegesen tényleg az életmódot kell rendbe tenni. Nem egészégügyi okok eredményezik a hízást, a rossz táplálkozást, a helytelen életmódot, hanem fordítva.

júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy nem fogysz, nem ok a gasztroenterológusra, nem ez a profilja, ez nem betegség. Írd a mennyiségeket és kajákat, minden él deci kólát és minden müzliszeletet, számold ki a kalóriákat, és rá fogsz jönni, hol a baj. Vannak étkezdék, nem kell főzni. Én nem értem, te túrós táskát eszel ebédre? Egyél több zöldséget, gyümölcsöt, mozogj többet. A laborban TSH-t szoktak nézni? Azt érdemes, mert kimutatja a pajzsmirigy alulműködést, ami nehezítheti a fogyást.
júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

"Egy 70 éves és egy 20 éves személy alapanyagcseréje között 80-90 kcal különbség van maximum a vizsgálatok szerint, tehát ez nem releváns"

Csak egy átlag 20 éves jóval többet mozog mint egy átlag 70 éves.. Még ha nem is, akkor is izomból több van rajta ezek meg ugye növelik a kcal felhasználást. Hiába eszik ugyanúgy egy 70-es meg egy 20-as a 70-es kevesebb energiát fog felhasználni a fentiek okán. Persze van kivétel, vannak fitt 70-esek, de ők tesznek is érte.

júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindezt mondd el a háziorvosnak. Valszeg kiír laborra meg ad beutalókat minimum gasztroenteorológiára
júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Maximum egy dietetikushoz ad, 6-os! A háziorvos nem étterem, hogy rendelésre osztogasson beutalókat. Indokolt esetben ad. Az, hogy a kérdező péksüteményt eszik naponta 3-szor, nem ok orvosi vizsgálatra. Nem a "bélflórájával" van baj, hanem az étkezési szokásaival. Meg se próbált lefogyni!
júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha jól táplálkoz es utana is panaszaid vannak akkor elküld a háziorvos szakemberhez.

Ha meg nem tudod hogy kellene jól táplálkozni, deitetikus. Ahogy a 7es írja

júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezzel az indokkal az állami gasztroenterológiáról, ahogy több hetes, hónapos várakozási idő van, úgy kivágnak, mint a macskát... HA egyáltalán ad a háziorvos beutalót.

Étkezési tanácsokat meg PLÁNE nem fog adni neki a gasztrós.

Dietetikushoz kellene menni inkább, illetve persze nem árt vérképet is csináltatni.

De vószínűleg aztért nem fogysz, mert nincs rendben az étrended, és keveset mozogsz mellé.

júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valakinek fogalma nincs a saját kalóriabeviteléről, meg úgy amúgy a kalóriákról és a tápláélkozásról/életmódról, addig min csodálkozik? Ide nem gasztroenterológus kell...
júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!