Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdődő étkezési zavar esetén...

Kezdődő étkezési zavar esetén milyen szakemberhez lehet fordulni, vagy mi a menete ennek?

Figyelt kérdés

Még soha nem jártam semmiféle magán jellegű szakembernél. Eleve azt sem tudom, ki foglalkozik ilyesmivel, dietetikus, pszichológus, vagy valaki más? Én nem nézem le a pszichológusokat, de kötve hiszem, hogy értenének ehhez, vagy bármi közük is lenne hozzá. A dietetikus meg gondolom mással foglalkozik, étrend tervezéssel, összeállítással inkább?

De jó lenne segítséget kérni, mert már kezd eldurvulni az ételekkel való kapcsolatom, egészséges étkezés és zabálás váltogatják egymást, és már annyi mindent próbáltam, de mintha nem lennék ura saját magamnak.

Hogy kezdjek neki? Mindig pénzbe kerül az ilyesmi? Hol keressek, hogy jelentkezzek, mit mondjak? Minden érdekel a témában, bárkinek ha van ötlete vagy tapasztalata, jöhet.


2022. márc. 27. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:

A pszichológus valóban kevésbé ért a táplálkozáshoz, viszont egy étkezési zavar alapvetően mentális probléma. Meg tudja keresni, mi okozza, mi a probléma gyökere. Ez pedig rengeteget segít a megoldásban. Úgyhogy én első körben pszichológushoz fordulnék, a dietetikus kiszámolhat neked egy egészséges étrendet, de ha a lelki okok nem szűnnek meg, hiába. Aztán ha úgy érzed, mégis kellene az ő segítsége is, még mehetsz dietetikushoz is.

(Én most kezdtem pszichológusnál nemrég hasonló okokból, nagyon sokat segít. Egyetemre járok, azon keresztül ingyenes, de van fizetős szolgáltatás is magánban, sajnos nem olcsó.)

2022. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak pont, hogy nagyon sok köze van az étkezési zavarhoz, mivel mentális betegség, amit ő tud gyógyítani.
2022. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem pszichológus segit. Dietetijus ezzel abszolút nem foglalkozik.

Kb 10 ezer per óra a magán pszichológus, ha olcsó. De 15ig is mehet.

Tudzs még keresni pszichológus hallgatót, aki alanyt keres a gyakorlatáizy az 4 ezer per óra korul meguszhato

2022. márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Étkezési zavar pszichés probléma, az ételekhez annyi köze van csak, hogy azon keresztül jelenik meg.
2022. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne mindkettő szolgàltatást igénybe venni,hiszen ez egy összetett betegség,a lelket és a testet is rendbe kell tenni
2022. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam,még annyit hozzátennék,hogy ilyen esetben teamkent dolgoznak.A pszichológus fog dietetikust ajánlani és fordítva.
2022. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nekem apukám rémült meg és írt egy pszichiátriai központnak. Ott azonnal felvettek, mivel ebben a betegségben az idő az nagy ellenség. Mellesleg a pszichológusom is tovább küldött pszichiáterhez, mivel neki ez már nem tartozik a munkája körébe.
2022. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!