Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljesen csalódott...

Mit tegyek? Teljesen csalódott vagyok..

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, rettentő sokat mozgok. Pár nappal ezelőtt tettem fel egy kérdést, de úgy gondoltam újat kell írnom, ez egy kicsit másabb lesz.

Napi 27+ km séta, heti 5-6 súlyzós edzés, napi 1 óra kardió.

2000 kalória alatt eszem, ez 10000%, konkrétan 1600 a keretem, nap végére 1800 szokott lenni.

110%-ot teszek ebbe a sportba bele, fogytam 40kgot, majd fel 10kg, majd le ismét. Imádom ezt a sportot, a testépítés az álmom, de rettentő rossz és demotiváló azt látni, hogy ennyit teszek bele, és rohadtul nem ott tartok, ahol kellene, ennek pedig az oka az, hogy valamiért nem fogyok.

Értem az elméletet, szóval, aki okoskodni jön, hogy "legyél kalóriadeficitbe" az már most abba is hagyhatja, sőt, el se kezdje.

Tudom, hogy kalóriadeficit kell. A kérdés az, hogy hogyan lehetséges az, hogy ennyi kalóriával és ennyi mozgással sincs deficit? Tudom, hogy senki sem fogja elhinni, hogy ennyit mozgok, de a fanatizmus csodákra képes. Cserébe 0 emberi kapcsolatom van, ennek ez az ára.


Voltam másfél éve értékeket nézetni, ott minden értékem a referenciatartományon belül volt. TSH, ft3, ft4, anti tpo.


Mi más lehet még a megoldás? Hol kell szétnéznem?

Ha jól tudom a hormonok is csak abban befolyásolják a dolgokat, hogy mennyire vagyok éhes. Tehát nem a kalóriaigényemet.


1 dologra tudok gondolni:

Alvás. Elég szakaszosan alszom, de sosem vagyok fáradt. De ezt sem tartanám problémának, mert 2 évvel ezelőtt 2800 kalórián fele ennyi sétával tartottam a súlyom és ugyanilyen volt az alvásom, ez volt kollégista koromban. Amint hazaköltöztem mintha fele annyi kalória sem kellett volna.


Amikor fogytam kollégistaként 1600 kalóriával ment le heti 1kg. Hazaköltöztem és egy deka nem ment le.

Az pedig nyilván baromság, hogy a helyszín befolyással van a fogyásra... :D De elszámolni sem számolok el semmit, nagyon komolyan veszem ezt az egészet.

Teljesen tanácstalan és csalódott vagyok, emiatt szorongok, már a depresszió szélén állok. A mentális egészségem sehol nincs már, konkrétan szó szerint az edzés tart életben. (Nem, nem kell pszichológus, a pszichológus nem fogja megoldani azt, hogy 2000 kalórián napi 6 óra sétával, napi 1 óra kardióval nem tudok fogyni..)



júl. 18. 18:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9#

Kérdezte valaki, mit dolgozol? :D

Nincs otthon kivel beszélgetned, vagy mi?


#10

Én is erre gondoltam, aztán rájöttem, hogy nincs olyan betegség, amivel kb 1000 kalória mínusz lenne az alapanyagcserém.. Nem tudom mi van, de ennél jobban már nem tudom számolni a kalóriát.

júl. 19. 11:11
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, azért már kaptál itt pár tippet, de azokkal úgy látom nem igazán foglalkozol. Pl Reverse dieting, vagy méginkább dietetikus... Igazából az sem derült ki hogy valóban van e rajtad súlyfelesleg, mert az adataidat sem tudjuk. De ha az adataid kicsit soknak is tűnnének, lehet hogy csak azért mert izmos vagy ennyi mozgás mellett...
júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Testzsírszázalékot nézess.


Amit még próbálhatsz: új mozgásformák beiktatása, makrók variálása.

júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Valahol 15% körül lehet, 10kg zsír bőven van még rajtam, ezért sem értem miért ilyen nehéz ez az egész..
júl. 21. 19:13
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy férfi egészséges testzsír százaléka 10-20% között van. Nem gondolom hogy lenne rajtad 10 kg plusz. És amúgy miből gondolod hogy 15?

Szerintem izmot növesztesz, azért nem csökken a súlyod.

júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15

Onnan, hogy 4 kocka látszik, a legtöbb izom szeparált, tavaly 68kgosan voltam nagyjából 10% alatt, nem is tudtam tartani érthető okokból.. 40es nyugalmi pulzus, szédülés.. Valahol 73-75kg lenne az optimális a tapasztalataim alapján.


De, nem kifogásokat keresek, ha kell, akkor dupla ennyit mozgok, de az biztos, hogy meg fogom csinálni.

júl. 23. 10:57
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
AKkor menjél el végre egy dietetikushoz, olyanhoz aki kifejezetten sporttáplálkozással foglalkozik.
júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!