Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljesen csalódott...

Mit tegyek? Teljesen csalódott vagyok..

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, rettentő sokat mozgok. Pár nappal ezelőtt tettem fel egy kérdést, de úgy gondoltam újat kell írnom, ez egy kicsit másabb lesz.

Napi 27+ km séta, heti 5-6 súlyzós edzés, napi 1 óra kardió.

2000 kalória alatt eszem, ez 10000%, konkrétan 1600 a keretem, nap végére 1800 szokott lenni.

110%-ot teszek ebbe a sportba bele, fogytam 40kgot, majd fel 10kg, majd le ismét. Imádom ezt a sportot, a testépítés az álmom, de rettentő rossz és demotiváló azt látni, hogy ennyit teszek bele, és rohadtul nem ott tartok, ahol kellene, ennek pedig az oka az, hogy valamiért nem fogyok.

Értem az elméletet, szóval, aki okoskodni jön, hogy "legyél kalóriadeficitbe" az már most abba is hagyhatja, sőt, el se kezdje.

Tudom, hogy kalóriadeficit kell. A kérdés az, hogy hogyan lehetséges az, hogy ennyi kalóriával és ennyi mozgással sincs deficit? Tudom, hogy senki sem fogja elhinni, hogy ennyit mozgok, de a fanatizmus csodákra képes. Cserébe 0 emberi kapcsolatom van, ennek ez az ára.


Voltam másfél éve értékeket nézetni, ott minden értékem a referenciatartományon belül volt. TSH, ft3, ft4, anti tpo.


Mi más lehet még a megoldás? Hol kell szétnéznem?

Ha jól tudom a hormonok is csak abban befolyásolják a dolgokat, hogy mennyire vagyok éhes. Tehát nem a kalóriaigényemet.


1 dologra tudok gondolni:

Alvás. Elég szakaszosan alszom, de sosem vagyok fáradt. De ezt sem tartanám problémának, mert 2 évvel ezelőtt 2800 kalórián fele ennyi sétával tartottam a súlyom és ugyanilyen volt az alvásom, ez volt kollégista koromban. Amint hazaköltöztem mintha fele annyi kalória sem kellett volna.


Amikor fogytam kollégistaként 1600 kalóriával ment le heti 1kg. Hazaköltöztem és egy deka nem ment le.

Az pedig nyilván baromság, hogy a helyszín befolyással van a fogyásra... :D De elszámolni sem számolok el semmit, nagyon komolyan veszem ezt az egészet.

Teljesen tanácstalan és csalódott vagyok, emiatt szorongok, már a depresszió szélén állok. A mentális egészségem sehol nincs már, konkrétan szó szerint az edzés tart életben. (Nem, nem kell pszichológus, a pszichológus nem fogja megoldani azt, hogy 2000 kalórián napi 6 óra sétával, napi 1 óra kardióval nem tudok fogyni..)



júl. 18. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Én nem gondolom hogy itt mi tudunk erre értelmes választ adni. Mindent megcáfoltál ami magyarázat lehetne. Az előző kérdésednél is azt írtam hogy keress fel a problémáddal egy dietetikust, mutasd meg neki a kaja naplód, hogy mennyit mozogsz, mindent. Igen, ez pénzbe kerül, de ha ennyire kiakaszt a dolog, akkor szerintem megéri.


Még egy magyarázat jut az eszembe: olyan sokat mozogsz, hogy sokat izmosodsz, ezért nem mutat fogyást a mérleg, a zsír viszont megy le. Azt nyilván tudod te is, hogy a zsír térfogata nagyobb mint a zsíré. De képet nem láttunk rólad, a nélkül nehéz megmondani.

júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mármint nagyobb mint az izomé :)
júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Az emberi szervezet nagyon okos, és alkalmazkodik a körülményekhez. A te esetedben ez az iszonyatos mértékű mozgás. Miután sokat csinálod, ez lett a norma, és már nem égetsz velük annyi energiát, mint régen.


Érdemesebb lenne átalakítani az edzésedet, és olyasmit csinálni, amit eddig nem.


Ugye mondod, hogy a kalóriabeviteled rendben van, na de a makróid is? Mit iszol és mennyit? Ezeket nem említetted.

júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Reverse dieting kéne

Meg valszeg a hormonrendszered tonkre van cseszve az állandó éhezéstől (mert ez az)

Szép lassan vissza kell növelni a kcalt, tartani a sulyt 3000 lcal korul es ha az beallt urana kb 2500re csokkenteni a fogyashot

júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Én a hormonokra gondoltam elsőként. Csináltass egy vérképet, a háziorvosod ad beutalót.
júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Makrók:

2g/testsúlykg fehérje

0.5g/testsúlykg zsír

A többi szénhidrát.

Napi 3-4 liter víz.


#5

Háziorvos csak TSH-ra tud beutalód adni, ez meg önmagában semmit nem ér. De voltam már vérképen másfél éve, minden rendben volt. Pajzsmirigy hormonokat is néztem, ott sem volt probléma.. Egyszerűen nem értem..

júl. 18. 21:38
 7/17 IgaziÚriember válasza:
0%
Én meg elmondom neked a titkot fiam. Ameddig az idődet pazarlod ilyen hülyeségekkel mint 27 kilométeres séta addig én bekapok 1-2 szem ingyom-bingyomot és 5 másodperc alatt nagyobb eredményt érek el mint te az 1 hetes "kemény" edzéseddel. Mint ahogy a mondás tartja - többet ésszel mint erővel. Olyan sportos testet növesztettem 50+ os karjaim vannak meg kockahas 197 centisen csak mondom, ezt tudtam intézni.
júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Toljad tovább akkor, hátha eszed is lesz az ingyombingyomtól.
júl. 19. 00:14
 9/17 IgaziÚriember válasza:
0%
Épp hogy van eszem azért nem pazarolom az időmet feleslegesen sétával, futkározással és egyéb bohóckodással. Egyéni vállalkozóként dolgozom contractori szerződésben számlázok külföldre teljes remote munkámból Cloud Engineerként épp ezért becsülöm meg az időt, de gondolom a 8 általános végzettségeddel neked teljesen mindegy hány órát pazarolsz el az életedből arra amit más pár perc alatt elér egy kis turbó-turmix segítségével.
júl. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hormonprobléma némileg csökkentheti az alapanyagcsét, de ennyire nem. Kizárt, hogy jól számolod a kalóriát
júl. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!