Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés a kalóriaszü...

Miért ilyen kevés a kalóriaszükségletem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, de szerintem nevetséges mennyiséget tudok enni, ahhoz képest, hogy mennyit mozgok.

Napi ~25km séta, heti 5-6 edzés, edzések után 45 perc lépcsőzőgép, és 2000 kalória alatt nem csökken a mérlegen a szám már 1 hónapja.

Rengeteg kalkulátort megnéztem már, elvileg még mozgás nélkül is fogynom kellene ennyi kalórián.

Vannak itt hasonló, szerencsés helyzetben lévő emberek? Szerintem ez elég kevés kalória ennyi mozgáshoz, legalábbis ahogy olvasom itt a kérdéseket, sokan nőként fogynak 1600-2000 kalória között. Van erre bármi megoldás, vagy ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni és nagyon szenvednem kell, ha leakarok fogyni?

Van rajtam kb 10kg felesleg, 3 éve edzek, kb 15% testzsírom lehet.



júl. 15. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ez tényleg nem normális. Én nő vagyok kis súlyból hasonlóan sok mozgás mellett mint te 2000 Kcal-al fogytam, heti fél kiló ment le. Ha ez valóban így van ahogy írod és nem elszámolod, akkor mindenképp menj el orvoshoz a problémával.
júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De az orvos miben tudna segíteni?

Voltam már értékeket nézetni, minden értékem a referenciatartományon belül volt. (tsh, ft3, ft4, anti tpo)

júl. 15. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

3 lehetőség van.

1) csökkent a BMR-od mert régebben sokáig alulettél. Sőt, igazából most is aluleszel és ehhez adaptálódsz. Ennyi edzéssel siman lehet hogy ha két hétig 3000 kcalt ennél, a második héten megindulna a fogyás mert beboostolná az anyagcserét

2) a tested szimplán úgy döntött hogy nincs keve fogyni. Hormonok stb. Kitartasz meg oar honalig es hirtelen fogsz sokat

3) elszámolod a bevitt kaloriat. Tudom hogy azr hiszed hogy nem, de biztosra kell menni

4) nincs rajtad 10 kg felesleg. A 15 testzsir ideális. Sőt, néhányaknak kevés. Innen már olyan nehéz fogyninhogy tényleg a béka segge alá kell vinni a kaloriat


Ha a fenti 4 dolgot tesztelted es egyik se a megoldas akkor egy grammra pontos 5 napos etkezesi naploval keress fel egy dietetikust

júl. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Boccs, de milyen magas vagy? Ha 165cm meg ilyesmi akkor ne csodálkozz


Másrészt az a 2000kcal általában 2500 körül lenne, ha valaki más számolná helyetted.

júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló kérdező. 8-10 kg a plusz. Cukrot teljesen elhagytam, előtte sokat kaveztam... 1800 kalóriát számol 2 kalkulátor is. Fizikai munkát végzek, kocogok stb. 2 kiló lement. De visszajött 1. Semmi eredmény. Egy ideje ugyanannyi a súlyom. 🤷
júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2

Hát ha már voltál dokinál és minden érték rendben volt, akkor gondolom nem sok mindenben, csak az eredeti kérdésben ezt nem írtad.

Esetleg próbálj meg egy tapasztalt dietetikust, ő nagyobb valószínűséggel találkozott már ilyennel.

júl. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ugyanez. 180cm, 98kg, 19/F. Februárban elhatároztam, hogy júniusra kb. 85 kilóig lefogyok, ez szerintem simán teljesíthető lett volna.. az én alap kalóriaégetésem elvileg 2400 kalória körül van, hiába ettem 2000 kalória körül, havi 1 kiló ment le nagy nehezen, ha meg 2300-at eszek, akkor egyből hízom..Persze, emelett súlyzós edzést is végzek, tehát jött fel egy kis izom is, de sokkal többet szerettem volna fogyni.. Idénre elengedtem, jövőre leviszem 1600-1800 kalória közé a bevitelt.
júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 az olyan éhezés lesz hogy garantáltan meg jobban elbaszod az anyagcseréd keg a hormonjaid.

1600 kcalon én fogyok 70 kgs nöként

júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!