Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 12 éves gyereknek mennyi...

Egy 12 éves gyereknek mennyi a kalóriaszükséglete?

Figyelt kérdés

A kistesóm nem érzi magát jól a feleslege miatt.

Én segítek neki ebben,büszke vagyok rá,hogy ennyi idősen elhatározta magát. Látszik rajta,hogy ezt ő nem fogja feladni.

Szóval segítek ebben,de csakis akkor,ha ez egészségesen történik. Ne koplaljon,ne fárassza agyon magát,aludjon eleget stb.

Szóval egy 12 éves (lány) 159 cm, 60 kg-s gyereknek mennyi a kalóriaigénye?

Kb. 54-53 szeretne lenni.

Minden nap sétálunk 4-5 km-t, itthon is szoktunk mozogni heti 3x-4x 30 percet.


2018. dec. 2. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

Ez nem igazán komoly túlsúly - maximum 4-5 kiló! -, ha neki ez probléma, akkor könnyen lehet belöle anorexia VAGY ez már annak a kezdete.

Emellett, mivel fejlödö szervezet, azaz kamasz, ilyen korban a legtöbb gyerek szakaszosan feljödik, egy ideig hízik, utána nyúlik, és ezért teltebb meg vékonyabb alkatúnak fog látszani. Ebbe beleavatkozni nem igazán célserzü, mert igen komoly egészségkárosodásokat okozhat.

Az egyetlen, aminek értelme van, hogy elkezd sportolni, illetve a cukros üdítöket, nassolnivalókat meg a chipseket hagyja el - mert ezek teljesen fölöslegesek, nemcsak neki, hanem mindenkinek.

A magasságához az egészséges testsúly 47 és 60 kg között van (tehát nincs igazán túlsúlya!), a napi kalóriaszükséglet 1500-1800 közt van.

De sokkal fontosabb a kalória mennyiségénél az összetétel, azaz a makróknak is stimmelni kell, semmilyen alaptápanyagot (fehérje, szénhidrát, zsír) nem szabad kitiltani!

2018. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem diétázni kell csak többet mozogni.

Keress valamit ami tetszik neki és sportolj vele

2018. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek is, hogy ettől nem lesz baja, van aki így nő, hogy hízik azt hirtelen megnyúlik.

Kb a kamaszok fele ilyen...

#2vagyok

2018. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kiskora óta ilyen.

Az alkata sose volt más.

2018. dec. 4. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kezdjen el sportolni, de egyen rendesen mindent.
2018. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha mindent eszik, akkor semmi értelme a sportnak..

Eléget mondjuk 100 kalóriát, aztán felzabál egy zacskó chipset...

2018. dec. 5. 08:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!