Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt hízás?

Fogyókúra alatt hízás?

Figyelt kérdés

6 napja fogyókúrázom, eddig minden rendben ment, minden nap ráálltam a mérlegre, kevesebben mutatott. Volt hogy egyik napról a másikra 40 deka lement, volt hogy 10 deka, de a lényeg, hogy lement mindig valami.


Tegnap reggel 58,4 kg voltam. Ma reggel 58,6 kg. Ugyanazt a diétát követtem a két méreckedés között és ugyanannyit mozogtam.


Lehet hogy az a baj, hogy


- Meg fog jönni nemsokára a menzeszem? (ha jól számolom, jövőhéten)?

- Tegnap nem jött össze a nagywc és ma reggel sem?

- Ma korábban keltem mint aminél szoktam?


Előfordulhat hízás fogyókúra alatt?


júl. 11. 05:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak hat napja csinálod. Ennyi idő alatt ne várj csodát és ne is mérd magad minden alkalommal. Heti egyszer bőven elég a mérlegre állni, mert sokmindenen múlik, h miért mutat 20 dekával többet: menstruáció, mennyi vizet tart vissza a szervezeted, stb. Adj időt magadnak és ne akarj kilókat fogyni egy hét alatt, maradj az egészséges 0.5 kg/hét-nél.
júl. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
💩 után könnyebb leszel
júl. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1, megnyugtatott a válaszod! Azt hittem baj van, hogy jött ez a plusz 20 deka, de akkor nyugodt vagyok. Ment a zöld!
júl. 11. 06:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

6 nap alatt eddig is csak vizet veszítetté, testzsírt nem, hisz a fogyás csak több hét/hónap távlatában detektálható. Ezért felesleges napi szinten mérlegre állni, mert laikusként csak felesleges pánikot kelt benned. A fogyás amúgy sem lineáris, nem egyik napról a következőre történik.

A kalórabeviteled egyébként tényleg releváns lenne.

júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyre nyugodtabb vagyok a válaszokat olvasva! Köszönöm Mindenkinek! Akkor nem pánikolok tovább. :) mentek a zöldek.
júl. 11. 08:26
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen minimális súlyingadozások folyamatosan lesznek, ráadásul 6 nap még semmi. :)

Én van hogy 51-el ébredek, van hogy 53-al vagy még többel, de másnap megint 52 körül vagyok. Eleinte marha frusztrálóak voltak ezek az ingadozások, de most már tudom hogy ez ilyen és kész. Lehet hogy holnap reggel 51 kilósan ébredek, de az is lehet hogy 54 a nagy meleg miatt. Nem érdekel, mert tudom hogy nem szedtem fel 2 kiló zsírt 3 nap alatt, sőt, semennyit. Az csak víz. :) Amúgy 52 kilósnak vallom magam. :)

júl. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tényleg jó ez az oldal. Megnyugtattatok! Amúgy most voltam az előbb mosdóban és úgy érzem, azt hiszem, úgy gondolom, szerintem már tudom mitől lehetett a 20 deka plusz. Nem részletezem, nem szeretnék gusztustalankodni, de a lenyeg, hogy a válaszaitok és az eset után már teljesen nyugodt vagyok. Nem görcsölök rá a sulyra, ha eddig volt némi fogyás, csak nem lesz baj.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tényleg hasznos ez az oldal!

júl. 11. 08:49
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell minden nap ráállnod a mérlegre. Elég havi 1-2x, akkor jobban látható a változás. A napi ingás a széklet, víz stb miatt csalódásokat okozhat, ha nő vagy, még a ciklusod miatt is hullámzó a súly. Heti 0.5- 1 kg fogyás a normális. Ez egy hosszú folyamat, nem napok sem hetek függvénye, inkább hónapok (esetenként évek).

A másik jó tanácsom: ne fogyókúrának hívd, mert ez a szó feltételezi a folyamat végét. Egy jó életmódot halálunkig tartani kell. A fogyókúrával az a baj, hogy vége szakad és nagyon kevesen foglalkoznak az az utáni életminőséggel. Pedig ugyanolyan fontos lenne.

júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6 nap alatt nem fogysz, csak a víz távozik a testedből. Nem, nem híztál, de még nem is fogytál. A mérleget hagyd a pitsába.
júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!