Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók, hogy tartottátok...

Fogyókúrázók, hogy tartottátok magatokban a lelket?

Figyelt kérdés

Én 2,5 éve csinálom és eddig 82 kg ment le.

De el vagyok fáradva lelkileg.


Még le kellene fogynom olyan 25-30 kg-t.


jún. 4. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Ha már tartani kell a lelket, akkor segítséget kell kérni. Nem szégyen pszichológushoz menni, főleg, aki ekkora súlyt cipelt, majd megint megváltozott a teste. Mindezt feldolgozni hatalmas lelki munka, amivel törődni kell. Te nem törődtél, ezért fáradtál el.
jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

" Mindezt feldolgozni hatalmas lelki munka, amivel törődni kell. Te nem törődtél, ezért fáradtál el."


Hogy érted ezt?


Abba fáradtam el, hogy alapból fáradt vagyok a deficit miatt, fáradt vagyok mindig agyalni, hogy mit főzzek, mit vegyek, mit egyek stb..


Jó lenne már kicsit úgy étkezni, hogy nem kell mérni, nem kell számolni stb.. nem kell gondolkozni.

jún. 4. 22:49
 3/6 VielBa válasza:
100%

Hogyan tartom magamban a lelket?

Őszintén szólva én élvezem hogy agyalhatok azon hogy mit csináljak magambak holnapra kajának, szeretek kísérletezgetni. Az edzést is imádom, feldobja a napjaimat. Viszont sajnos nagyon édes szájú vagyok, ha megkívánok valami csokit a boltban, mindig végig gondolom hogy, egy, nem tudnám kontrollálni magam, megenném az egész tábla/zacskó valamit amit vettem, igy egyrészt rosszul lennék tőle, másrészt, nagyon kevés időre okozna csak örömet. Kettő, mivel edzés közben számolom a kalóriákat, mindig eszembejuttatom hogy, basszus, ezért a tábla csokiért este egy órát guggolhatsz. :)

jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt problémám egyáltalán. Én arra figyeltem csak, hogy kevesebb legyen a nasi, meg kevésbé zsíros az, amit megeszek. Ezen kívül jóízűen ettem, amennyi csak jól esett. Nem koplaltam, na.


Mozgásból oldottam meg a kalóriadeficitet.

jún. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Elhiszem, hogy úgy érzed elfáradtál, tudom miről beszélsz, majdnem 5,5 éve váltottam életmódot, 106 kilót fogytam összvissz 4 év alatt, azóta tartom is.

Nekem rengeteget segített, hogy nem azt néztem mennyi van még hátra, hanem annak örültem, hogy mennyi mindent elértem. Hogy bár nagyon nehéz, mégis sokkal jobban érzem magam, éjszakánként nem riadok fel arra hogy hosszú másodpercekig nem kapok levegőt, hogy nem fáj minden porcikám minden egyes nap, hogy sokkal könnyebb mozogni, több az energiám, jobb az egészségem, sokkal könnyebben kapok magamra ruhát, nem kell csalódottan, sírva kijönnöm a 10. Boltból is mert nem jó rám semmi.

Sajnos a mi életünk ilyen. Oda kell figyelni, tudatosnak kell lenni, életmódszerűen, különben nagyon gyorsan felszaladnak a plusz kilók. Nekem legalábbis. El kell fogadni, hogy ez van. Igen, baromi nehéz, de még mindig jobb mint elhízva, betegen, fájdalomban élni és félni a haláltól.

jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
Másodszor járod végig az utat, egyszer amikor felszedted, egyszer meg most. A hízás milyen volt? Gondolom ott is voltak hullámvölgyek hogy már nem kéne ezt megenni, mégis megteszem. Azokon túllendültél, tedd most is ezt.
jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!