Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok fogyni, az akaraterő...

Nem tudok fogyni, az akaraterőmmel van baj?

Figyelt kérdés
A második babám lassan 1 éves és még mindig szörnyen nézek ki. A gond az, hogy állandóan éhes vagyok. Soha nem éreztem még ilyesmit korábban. Hormonális probléma volt, de már kezelve van hónapok óta, az éhség viszont nem múlik. Rosszul is alszom, de nem hinném, hogy attól ennyire éhes lehetek. Gondoltam rá, hogy talán csak az akaraterő nem elég, de ha nem lennék egész nap éhes, gondolom jobban menne...nem is szoptatok már jó ideje. Néhány hétig bírtam az 1500 kcal-s diétát, de akkor annyi történt, hogy nem jártam rendesen wc-re, csak heti 2-3szor, és egy kiló se ment le. Mozgás az annyi,hogy alvasidőben 30 percet tornázom itthon, mostanában kisebb súlyokat is használok. Segítsetek, bármilyen meglátás érdekel.

jún. 4. 21:22
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Van proteines csoki puding, én azt szoktam tízóraizni, ha egy kis nasira vágyom.
jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kondiba meg 2 gyerek mellől nem tudok elmenni. Örülök, ha a 30 perces kis tornámat nem szakítja meg egyikük sem.
jún. 4. 21:54
 13/17 anonim ***** válasza:
52%
55tel erősen karcsú lennél, nem annak kéne a célnak lenni. Az alakformáláshoz kondi kell, de nem éhezés mellett.
jún. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem túl sok szénhidrátból áll az étkezésed. Szinte mindenhol szerepel a napodban. Több zöldséget egyél az ételek mellé, eltelítenek. Nem kell napi 5x enni, elég 3x.

És számold a kalóriákat. Vedd figyelembe, hogy otthoni anyuka vagy és ha szoptatsz, azt is.

Mozogj sokat, tornázz. Gyerek mellett is lehet, én is csinálom. Járjatok el otthonról amennyit tudtok!

jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy tornázom. Igen, próbálok kevesebbszer enni meg kevesebb szénhidrátot, de akkor úgy érzem, éhenhalok és nem tudom hozzá tartani magamat...Megpróbálok több zöldséget enni, azt még valóban nem próbáltam.
jún. 4. 22:09
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Így módosítanám


Reggeli(7:30):


2 szelet tk. toast kenyér, csirkemell sonkával, sajttal, uborkával, 2 dl 1,5-s tej

Jav: ubroka mellé még minimum két fajta zöldség és legyen minimum 15 deka (minden étkezéshez). Tej nem annyira ideális, főleg nem reggel. Plusz kb 120 kalória és fogadjunk hogy nélküle is jóllaknál. Ha imádod a tejet akkor egyszer egyszer lehet, de akkor elhagynám a sajtot és esetleg csökkenteném a kenyeret hogy a zsírt és ch-t ellensúlyozzuk.


Tízórai(10:00): egy kicsi sajtos pogácsa



Ebéd(14:00): 220 g tészta, 250 g cukkinis tejszínes csirkemellel

Jav: nagyon sok idő telik el a reggeli óta és önmagában ez simán okozhat a nap többi részében kívánósságot, éhséget egyaránt. Szóval tennék egy tízórait 10-11 körül, pl a tejb megspórolt 120 kcal elég erre. Nem kell komplett étkezés csak pár falat valami. Akár egy gyümölcs. Vagy ha az éhesít akkor gyümölca kis marok maggal meg joghurttql pl. Vagy akár ide mehet a csokipuding. Ezzel eléred hogy úgy eszed meg a nap folyamán a pudingot hogy utána még aktiv vagy, jól hasznosul belole a cukor és a ch.


16.00 tejes kv

Jav: ez szuper idő uzsonnához de a tej önmagában (mert ugye a kv energiamentes) eléggé éhesít és nem annyira ideális felszivódás szempontból. Emellé mehetne 1-2 szem keksz pl és máris jobb a helyzet, vittél be rostot is meg cht is es egy ideig nem leszel éhes.


Vacsora(18:30): 1 szelet tk. toast kenyér, 120 g rántotta, uborkával

Jav: időzítés teljesen rendben. A mennyiség is, de a zöldség megint kevés. Ha emellé a kenyér plusz rántotta mellé eszel még 15 deka zöldséget, minimum 9ig nem leszel éhes. Rost, felszívódás lassítás. Ez akár annyi is lehet hpgy amíg sül a rántotta egy adag mirelit keveréket bedobsz a mikróba fedeles jenaiban.


És itt jön a probléma: este egy pohár csokipuding...

Jav: ezt nem fogod kívánni ha napközben teljes fogásokat eszel és nem hagysz étkezések között 4 óránál nagyobb szünetet. Ha meg tényleg csak kívánás van és nem éhség akkor segithet ha elore betervezed pl tízóraiként.

jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így nagyon hasznos. :)
jún. 5. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!