Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tini kori testkép zavar?...

Tini kori testkép zavar? (leírtam a sztorit)

Figyelt kérdés
Valamelyik nap ülök az orvosnál, várok. A mellettem lévő ajtónál épp egy iskolai osztálynak van egészségügyi felmérése. Olyan 15 körüliek lehettek. Bemennek a lányok, kijönnek és sorba kérdezgetik egymást, hogy milyen magas és hány kiló a másik. Egyszer kijön egy alacsony, nagyon vékony szöszi csajszi, aki majdnem bőgve ment oda a barátnőkhöz és ezt mondja:"156cm vagyok és k.va dagadt!Rossz a mérlegjük! Tegnap otthon 46kiló voltam, itt meg 49. Muszáj megint fogynom, nem is eszek ma többet!" Nehezen álltam meg, hogy ne szóljak bele, hogy mégis mi a franc baja van magával. de ez semmi, utána észrevettem, hogy az egyik srác az osztályából a pasija is, megy oda mellé a srác, meséli neki a csajszi mi van, erre a fiú elkezd röhögni és ezt mondja:"B.meg, de tehén vagy most látom.." Lehet, hogy csak poénnak szánta, de a lány nagyon komoly volt, és látszott rajta, hogy rendesen kiborította a hír. Mit szóltok ehhez? 25/L
2010. okt. 15. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
A testképzavar az az, ha a tükörképe alapján tartja magát kövérnek, de itt azt írod, hogy a mérleg és a magasság alapján. Ez csak szimpla butaság, semmi több.
2010. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
u.i.: Tesképzvavar például az, amikor egy lány izmosnak, testépítőnek tartja magát, amikor szinte semmi nem látszik rajta.
2010. okt. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
És agykép zavar az, amikor valaki dobálja szmájlikat, meg a baromságait egy komoly témában, amihez semmi köze.
2010. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Komoly téma. Ez kb annyira komoly, mint az izomdiszmorfia. :D
2010. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Az a testképzavar, ha egy ember pl. vékony, és dagadtnak látja magát a tükörbe, vagy ngyon szép, és csúnyának látjamagát vagyfodítva. A történeted alapján, lehet h a csajnak testképzavara van. Amugy nekemis az van, azt mondják, hogy sovány vok, de én dagadtnak látom magam mindig. 160/49 vok. de voltam már 45 kiló, a bordám kiállt és akkoris dagadtnak láttam magamat. 14/L
2010. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen orvosi vizsgálatok egyébként kiborítóak.

Ehhez van is egy vicces sztorim:

Nemcsak, hogy 3 kilóval többet mutatott a mérleg 66->69, de a nő 175 helyett 165 cm-nek mért le, mert olyan alacsony volt,hogy a fejemig se látott fel. Aztán még ki is számolta, túlsúlyos vagyok. És elkezdett nekem mindenféle táplálkozási tanácsokat adni... :S Közben meg leste, és gondolkodott, hogy miért lapos a hasam...


15 évesen egyébként nem a tükröt figyelik a lányok, hanem a mérleget, és kb. 10 kilóval akarnak könnyebbek lenni, mint ahány centik, mert azt hiszik ideális. Én 10 kilót szedtem hirtelen, meg sokkal magasabb lettem, és a mérleg alapján én is sokszor majdnem sírva fakadtam hogy éhes vagyok, de kövér is.

2010. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is testképzavarom van. Azt mondta a barátnőm, hogy csúna vastag a karom, de szerintem még vékony vagyok, úgyhogy gyúrni kell, ez van. :O
2010. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Böse ***** válasza:

A gyerekek befolyásolhatóak, a média is ezt nyomatja folyamatosan, nem csoda hogy ilyenek.

Ha a szülők figyelnének a gyerekükre, hogy legalább minimális szinten mozogjon, meg ne egyen ipari hulladékot akkor nem lenne ilyen probléma. Sajnos a szülők ugyanolyan igénytelenek és fingjuk sincs az egészséges életmódról. Ezt kéne tanítani az iskolában, nem a verselemzést...

2010. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!