Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kész elegem van! Nem bírom...

Kész elegem van! Nem bírom tovább!?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 éve tudom hogy PCO szindrómám van. Akkor ez annyira nem is rázott meg de ostmár nagyon idegesít mivel babát szeretnénk. Ugyebár a PCO-nak a tünetei között szerepel az elhízás is. Én 168cm-emhez kb 100 kg vagyok. egyszer már lefogytam 60 kg-ra de vissza is híztam. Nagyon el vagyok keseredve légyszi adjatok tanácsot hogy hogy csináljam.
2010. okt. 9. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Te is a zabálástól híztál meg ,kár ezt a pcora fognod . Tudod Te is ,hogy Auswitzban mindenki lefogyott ,ha volt hormonzavara ,ha volt pcoja akkor se hízott ott senki. És bocsi a morbid válaszért.
2010. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én "csak" cukorbeteg vagyok, nem PCOS-es. nem tudom, te szedsz-e metformint, vagy bármilyen gyógyszert, és hogy beszélt-e veled a doki arról, hogy folytasd-e a cukorbetegek diétáját.

ez a diéta tkp. maga a megtestesült egészséges táplálkozás, semmi extra nem kell hozzá.

meghatározott a napi szénhidrát- és kalóriabevitel, napjában 5-6-szor kell enni (meghatározott mennyiséget). leegyszerűsítve olyan, hogy a napi kajamennyiségedet nem 3, hanem 6 részre szétosztva kell megenni. de persze azt, hogy mit eszel tulajdonképpen, érdemes átgondolni.

szóval, legegyszerűbb, ha a diabéteszes diétának utánanézel.

2010. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudjuk, hogy akik Auschwitz-ot túlélték, azok természetesen mind csontsoványan tértek haza, de te azt honnan tudod, hogy a hasonló betegségben szenvedők a túlélők között voltak-e?
2010. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nyugodtan gúnyolhatsz nem érintetted meg a lelkem. Úgy gondolom hogy ha neked se lehetne gyereked akkor te is valamivel kompenzálnád a hiányt.

Teljes mértékben igazad van sokat eszem de igyekszem rajta változtatni.

Egyébként pedig tanácsot vártam és nem sértegetést.

Amúgy köszi a választ így még inkább beletemetkezem a depresszióba.

Bár lehet hogy a sértegetésed fog erőtadni ahhoz hogy felülkerekedjek magamon?

Mindenesetre tényleg köszi a választ!

2010. okt. 9. 16:21
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat utánna nézek a diétának.
2010. okt. 9. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ajánlatos lenne kipróbálnod a cukorbetegek diétáját és életmódját, szerintem sokat segítene. Esetleg felkereshetsz más pco-sokat pl fórumokon, hátha valaki tud tanácsot adni. Vagy háziorvosod is megkérdezheted, elvileg ő diétát is kiír.
2010. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is PCO-m van. Nem zabálok. A terhességem utolsó 2 hónapja alatt (szintén nem zabáltam, kb. napi 2-3 szendvicset ettem és egyszer 1 főételt) híztam 20kilót. Majd szülés után a szoptatás alatt híztam még 10 kilót.


A gyerek 2 éves és most jött rá az orvos, hogy rejtett cukorbetegségem volt és van, így a szervezetem nem tudja lebontani a szénhidrátot...

Ez is csak azért derült ki, mert már 2jára műtöttek volna meg, mivel fél év alatt sem tudták elállítani a menstruációm és már olyan szinten véreztem, hogy az éjszakai betét egy óra alatt megtelt. A nyakam szőrösödik és a súlyfeleslegem sem múlt el...

Ami az én saram, hogy a gyerek mellett számítógépen dolgozom és fősulira járok, így nem mozgom. Amióta szedem a meforalt, azóta legalább van, ami bontsa a cukrom és fogyok, de a fogyás lényegesen lassabb, mint a hízásom üteme. 2 hónap alatt kb. 4kilót fogytam. A gyógyszertől rengeteget görcsölök és megy a hasam.

Talán még annyi, hogy spontán estem teherbe, váratlanul, tehát ezzel nem volt gondom... de a szőrnövekedés teljesen kikészít lelkileg, a súlyom is gáz és tudom, hogy rengetegen rám néznek és azt gondolják, mint a bunkó, aki itt hozzászólt... Lézeresen kezeltetem a szőröm, már 4 kezelésen vagyok túl, rengeteg pénz és semmi látszata... szóval nem vagy egyedül...

Ha a közelben laknál, akkor futhatnánk együtt esténként :)

2010. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet gyereked, mért nem szerzel be valami háziállatot? Nem helyettesíti, de az evés sem.

Viszont az állat is egy élőlény, amivel foglalkozni kell, amit nevelni kell, tanítani erre-arra, meg etetni.

Lehet ez egy kutya, macska, csincsilla, ezek sokáig élnek.

2010. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem derékig érő dús hosszú barna hajam volt most már derékig érő hosszú barna ám kevésbé dús hajam van. Sajnos a fuással annyi gond van hogy tuti nem lakok a közeletekben. (Külföld) Nekem még "csak" bajúszkám van. Amit gyantázok. Egyébként engem nem zavart az amit az első írt mert amint elolvastam úgy gondoltam hogy ár csak azért is végig fogom csinálni. Nekem egyáltalán nincs menstruációm. Ha szeretnél PCO-s társaságot akkor nyugogtan írj privit.
2010. okt. 9. 16:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is PCOS-s vagyok, 49 kg 172 cm-hez, szedek gyógyszert, de nem vagyok hyperandrogenémiás sem... Szerintem akarattal mindent el lehet érni, az emberi akarat bármire képes:)
2010. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!