Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van, a szüleimmel sok...

Elegem van, a szüleimmel sok gondunk van. Vajon ez így mehet tovább? (Többi lent) 17F

Figyelt kérdés

Hello mindenkinek

Én egy 17F vagyok.

Bekaptam egy töri 3-ast (csak pár pont hiányzott a négyeshez) és totál kibuktak, egy órán keresztül ordítóztak velem, hogy miért nem tanultam, mert nem tanulás, amit csináltam... És, most legalább 2 hónapon keresztül nem gépezhetek, meg, ha még egy négyesnél rosszabb jegyet bekapok, a zenétől is eltiltanak (zenekar, zenehallgatás...), amikor jól tudják, hogy mindenem a zene :@. Az sem érdeklik, hogy két ponttal előzött meg az osztály legjobb tanulója (enyém lett a második legjobb), és, hogy ezt akkor írtuk, amikor a szünet után hétfőn beestünk nulladikra. WÁÁÁÁ

Meg elkezdik, hogy gépfüggő vagyok, amikor péntek, szombat vasárnap max 2-2 órát gépezek, hétközbe meg felet se...

Meg lehetetlent kérnek tőlem. Azt mondják, hogy hajtsak rá a sakkra, mert az edző számít rám. Azt mondják, hogy hajtsak rá a szerbre, mert kell a nyelvvizsga, meg azt mondják, hogy hajtsak rá a törire és a matekra, mert aztok felvételi tantárgyak. De nem tok több részre szakadni, hogy mindengyikre ráhajtsak :(((

Nem tom, h mi legyen :((( :@@@


2010. nov. 11. 14:23
 1/8 anonim válasza:
a kérdés kimaradt
2010. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

17 éves vagy, egy év múlva nagykorú. Valahogy bírd ki. :)

Testvéred van? Vele is ilyenek?


Egyébként meg azt hiszem, Neked akarnak jót, csak rosszul adják elő talán. Hidd el, sokan örülnének, ha lenne olyan szülőjük, aki ennyire "figyel" rájuk, mégha neked ez most erőszakos nyomulásnak is tűnik.


Amúgy velem is ilyenek voltak, de csak jóval később értettem meg, hogy az én érdekemben tették.

2010. nov. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állj ki magadért,ne hagyd magad. Elég nagy fiú vagy már... Mi az,hogy eltiltanak? Hajts rá a szerbre??? És mit gondolnak a szüleid,hogy kivel fogsz szerbül beszélgetni? Angolul,németül,vagy oroszul tanulj,mert ezeknek van jövője,de a szerbnek? Az orosz különben nagyon hasonló,mint a szerb. És különben is,nem a szüleidnek,hanem magadnak tanulsz. Beszélj velük,hogy egy hármas nem a világ vége,és majd kijavítod.
2010. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már ideje lenne normális értékrendet felállítani.ha már arra vagy kíváncsi mi legyen.

A zene,net,az hobbi(hogy is írtál ide,ha el vagy tiltva?),bizony a töri,a nyelv a fontosabb...Nemsokára a munkahelyeden is több mindent figyelembe véve kell hajtanod,még hétfő reggel is...

Szóval ha a tanulás nem megy,akkor a többit kell hanyagolni.Az,hogy más milyen jegyet kapott...te nem leszel attól jóllakottabb,ha a szomszéd éhezik.

2010. nov. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kérdezted,de még annyi:tipikus hisztis kamasz vagy,önsajnálattal telve,aki a valóságot nem hajlandó elfogadni.

Csak sajnos a tipikusokból lesz az átlagember,ami ha körülnézünk,azt kell hogy lássuk,nem egy jó állapot.

Azt írod a szüleiddel van gondod,hát szerintem meg mással.Pl az igazmondással.Ha csak hétvégente netezel,hogy is kerültél ide csütörtökön.Lehet igazuk van?

2010. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A zenehallgatás eltiltása azért durva. Valaki például csak zenére tud tanulni. Meg nincs jobb annál, amikor az ember hulla fáradtan hazajön az iskolából, munkahelyről, és bekapcsolja a rádiót a hifit és a kedvenc zenéit.- A zene megnyugtat, kikapcsol, ellazít.A netet még megértem(bár írtad,hogy keveset is netezel. Szerintem a szerbre egyáltalán nincs szükséged.Inkább a többire koncentrálj. És hármas nem is olyan rossz jegy.Attól még simán felvesznek egyetemre ha jó agyad van.

Egy kérdés. Valamelyik szülőd szerb? Hogy ezt így erőltetik?

2010. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tényleg nincs kérdés, de én azért meghallgatnám a másik oldal történetét is...
2010. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

2.

van testvérem, két húgom (4 és 12), de velük mindig kivételeznek. Sokszor nekem orba-szájba kell dolgozzak, amikor ők ücsürögnek a tévé előtt. A négyévestől nem várom el, hogy dolgozzon, de én már 11 évesen fát rakodtam, cserepet stócoltam...

meg nekem akkor is kell menjek suliba, ha totállebetegedtem, de ha húgaim egyet tüsszentenek, akk máris viszik orvoshoz

3.

igazad van, de végülis sok szláv ismerősöm van. Meg +30 pont az csak +30 pont felvételinél, de akkor is, nem tudok mindenből 500%-osan teljesíteni.

4.

úgy, hogy szüleim nincsennek itthon. Zene hobbi? Basszerozás is? Ha a zenéléstől eltiltanak, akk húzhatjuk le a rólót, mert más besszeros nincs a környéken...

2010. nov. 11. 16:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!