Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a fogyás 70%-ban az étkezés...

Ha a fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, akkor én miért nem fogytam egy centit sem?

Figyelt kérdés

Nem koplalással, ésszerűtlenül és felindulásból akarok fogyni, hanem eltervezetten. Sokat olvastam róla, tudom, hogy mozgás is kell mellé, de azért anélkül is kellene valami változásnak lennie. Napi 4-5-ször eszem keveset: tk. kenyér, csirkemell sonka, tojás, puffasztott búza, ebédre mindig főtt étel: húsleves (még ha tésztával is), grillezett hal/csirke salátával, zöldségfélékkel. Délután néha - egyik étkezés helyett - fehérje turmix vízzel.

Nem értem:( Nem találom kevésnek kalóriában, soknak sem. Megvan a szénhidrát, a fehérje. Zéró nasi, fehér kenyér, sok fehér hús és zöldség. Napi 2-3 liter sz.mentes vizet iszom, és heti 3 itthoni, súlyzós edzés megvolt (bár a futást terveztem). Ehhez képest, egy hét után - kilót nem is néztem-, 1 centi sem ment le sehonnan: se derék, se has, se csípő. Kezdem feladni. Mindig is nehezen fogytam, de ez elkeserítő. Már kezdek a pajzsmirigyre gondolni, háttér okként.


2010. szept. 27. 11:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
1 hét kb 0, gondolom a hízás sem 1 hét alatt sikerült (:
2010. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne add fel!1 hét alatt ne várj csodát tényleg!Kezdj el tornázni is, ha még futni nem is akarsz, legalább belejössz a dolgokba, az étkezésed pedig nagyon jó, csak így tovább, de mindkettő szükséges az eredményes fogyáshoz:)


Egyébként ha fogamzásgátlót szedsz, az nem fogja befolyásolni a fogyást!!Nekem 10 kg feleslegem van, amióta szedem, először "ráfogtam" h az miatt, persze nem, aztán doki mondta h a fogyásban egyáltalán nem akadályoz.(Ezr csak azért említettem meg, mert hátha szeded v vki más, ezen én is beparáztam régebben)

2010. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A húgomnak a doki mondta a fog. gátlót. Miután abbahagyta, azonnal le tudott fogyni, előtte nem. Pedig alapvetően NEM a tabitól hízott meg.
2010. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapja étkezem hasonlóan, emellé sajnos nem nagyon tudok annyit mozogni, amennyit kéne. Ennek ellenére LASSAN ugyan, de fogyok. Nekem sincs sok túlsúlyom, 174 cm mellett 72,5 kg-ról kezdtem, most vagyok 67,5. Ez akármilyen lassan ment le, akkor is 5 kg, látványos, és nem fog visszajönni. :)

Ne gyors eredményt várj, az a legritkább esetekben jó. Szerintem inkább legyen lassú, de biztos.

Ha belegondolsz, felszedni sem pár hét/hónap alatt sikerült... :)


És az eszedbe se jusson, hogy feladod! Ha ilyesmi megfordulna a fejedben, csak gondolj bele, hogy ez életmódváltás volt, nem kizárólag azért csinálod, hogy vékonyabb legyél, hanem hogy egészségesebben, tovább élj minőségi életet. És még ha nem is fogysz tőle semmit (ilyen nincs ;) ), akkor is csak jót teszel vele magadnak, szóval hülyeség lenne feladni :)

2010. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

15:24

Hát, akkor húgodnál biztos a tabi volt a ludas, nekem dokim mondta h sok ember szereti ráfogni a tabira az elhízást, aztán h attól nem tud fogyni, így került szóba nálunk:) Persze mondta h lehet attól is minimálisan hízni és talán minimálisan a fogyást akadályozhatja, de nem olyan mértékben h ne lehessen mellette fogyni:)

2010. szept. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 13.54: nem elhízott vagyok, és nyilván nem 1 hét alatt akarok fogyni, ezzel tisztában vagyok, ez talán kiderült a hosszúra sikeredett írásomból. Csupán meglep, hogy ilyen fokú étkezéssel és odafigyeléssel semmit nem csökkentek a centik.
2010. szept. 27. 17:29
 17/17 A kérdező kommentje:

12.07, 13.06. nektek is köszi! Még így is sok a ch? Leírom egy napi kajámat:

reggeli: zabpehely/gabonapehely 1,5-ös tejjel vagy tk. kenyérből szendvics cs.mell sonkával,salátával,paradicsommal (vékony light margarin)

tízórai: pl. főtt tojás

ebéd: grillezett csirke vagy hal salátával

du: 1 puffasztott búza, vagy 1 fehérje turmix vízzel v. csirkemell sonka zöldséggel

vacsi: ua.mint az ebéd, vagy turmix, ha nem azt ittam délután, vagy csirkemell sonka zöldségekkel.

Ez sok? Vagy rossz?

Tudnék kevesebbet enni, de azzal meg megint csak átesnék a ló túloldalára, mert lemennék 1200 kalória alá, nem?

2010. szept. 27. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!