Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom, elrontottam? Segítség?

Tudom, elrontottam? Segítség?

Figyelt kérdés
Szóval beleestem abba a hibába én is, hogy koplalással (csak félig) fogytam. Kövezzetek meg, de ez van. Jött a nyár, az álomnyaralás, az álomférjemmel, és gyorsmegoldás kellett. Hozzáteszem, nem volt nehéz, mivel a vállakozásom beindiítása miatti ideg is "segített". A lényeg, hogy kb. egy hónapig egyszer ettem egy nap. Akkor is általában elég keveset. Bár hozzáteszem éhes nem voltam, már csak a pörgés miatt sem. Szóval most, hogy vége a nyárnak, az üzlet is kezd beindulni, szépen elkezdtem eszegetni, és sajnos híztam is már egy keveset. A kérdés, hogy hogy állítsam meg? Mit egyek? Sportolni otthon tudok, elliptikusozom heti 3x 50-60 percet. Másra egyszerűen nincs időm, ezért is hajnalban kelek heti 3x. Elég lesz, hogy tartsam a súlyom. Az estékkel van gond, általában most már éhes leszek! Köszönöm! A letolást is elfogadom!:)
2010. szept. 20. 16:43
 1/3 anonim válasza:
Lassan szoktasd vissza magad a normális kajálásra, és minden rendben lesz. A lényeg, hogy ne hirtelen változtass.
2010. szept. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A súlygyarapodás normális, sokáig koplaltattad magad, amit úgysem tudtál volna huzamosabb ideig tartani (és meg is nézhetted volna magad a végére), most pedig normalizálódik a helyzet. Ha nem rontod el, nem veszel fel egészségtelen életmódot, akkor normális kereteken belül marad és hamar megáll.

Az esti éhség ellen azt javaslom, reggel egyél bőségesen (ha hajnalban kelsz, akkor esetleg kétszer reggelizz kicsit, tehát mikor felkeltél, és vagy két órával később), mert ez nagyon fontos ahhoz, hogy a napot jól bírd, és megalapozza a továbbiakban kialakuló étvágyat. Ebédelj főtt ételt, délután pedig könnyíts az ételeken, fehérjedús ételeket, zöldségeket fogyassz (ideális pl egy saláta). Így nem alakul ki este farkasétvágy, max olxan, amit egy kis tálka salátával, vagy egy almával, vagy bármivel eélnyomhatsz.

A lényeg, hogy ésszerűen oszd be a napi étkezéseket, és idomulj a hajnalban keléshez.

A sport az én szerény véleményem szerint elég, sőt szép teljesítmény otthon rászánni magad és betartani ezt, úgyhogy ne hagyd abba.


Ha megint álomnyaralás jön álomférjjel (akihez gratulálok), akkor inkább tarts léböjtkúrát, vagy iktass be egy gyorsabb nyári gyümölcsdiétát. Nem vagyok ezeknek nagy barátja és ismerője sem, de a rendszertelen evésnél jobbak és élvezetesebbek is :)


Remélem, minden jól alakul!

Üdv:E

2010. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tegnap már reggeliztem is! Ebédeltem főtt ételt, és tényleg nem voltam este éhes, csak egy barackot ettem! Remélem ma is így lesz!

Mozogni szeretek, mégha hajnalban kell is kelnem, csak nyáron az a baj, hogy már reggel iszonyatosan meleg van a házban, és akkor nehezen veszem rá magam. De most már ez is jobb!

2010. szept. 21. 08:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!