Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 173cm magas fiúnak 66 kg,...

173cm magas fiúnak 66 kg, hogy legyen 20%-os testzsír százalékom?

Figyelt kérdés
Ez nagyon magas, ahhoz képest. BMI 21-es...

2022. máj. 23. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezt megpróbálod magyarul is?


Ami biztos: dagadt nem vagy.

2022. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Nem arról van szó, hogy túlsúlyos-e, hanem hogy megfelelő-e ez a testzsír%. A kettő nagyon messze van egymástól...


Egyébként meg a 20%-os testzsír% teljesen átlagos. Egyáltalán nem fitt, viszont nem is magas. Ha sportosan akarsz kinézni, akkor olyan 8-12% optimális ami viszonylag könnyen is tartható.

Nekem 12 körül kezdtek el látszani a kockáim, és ezt is volt a legkényelmesebb tartani. 8-9%nál már odakellett figyelni

2022. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdés is messze van az értelmezhetőtől. Most 20% vagy annyit akar? Legyen helyett lehetet akart írni? Amúgy nem magas, átlagos. Nekem nőként 30, és köszönöm, jól vagyok. (47ről indultam).
2022. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jogos, bár a kérdés alatti szövegből próbáltam meg arra következtetni, hogy a jelenlegi állapotban 20%.


Egyébként meg nők és férfiak testzsír%-át ne hasonlítsuk össze. A nőknek elengedhetetlen egy eleve magasabb érték, hisz 8-12% körül már menstruációs és egyéb zavarok léphetnek fel, míg férfiaknál ez a szint komoly kitartással tartható.

2022. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg 20%.

Nekem ez nagyon magasnak tűnik, Google szerint dagadtnak kéne lennem, de rohadt keskeny a derekam

2022. máj. 23. 23:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy dagadtnak kellene lenned? Egyébként az alkati dolog, milyenek a testarányok.
2022. máj. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

,,Google szerint..."


Ez itt baj, ne az internetre hagyatkozz.

Mindössze testzsír% alapján nem lehet megmondani egy emberről, hogy túlsúlyos, vékony, vagy éppen izmos-e. A testzsír% és a testtömeg együttese a számottevő. Nagyon sok vékony srácnak baromi alacsony a testzsír%-a, (emiatt is van legtöbbnek kockahasa) mégsem izmosak. Az egy dolog, hogy zsír kevés, de az izom is. Ha például 120kg lennél, úgy a 20% testzsír egészen máshogy festene, mint a 66kg-on. Akkor valóban túlsúlyos lennél, így a közelében sem vagy. Vékony embernek is lehet magas testzsírja 0 izommal, az a ,,skinny-fat" alkat.

2022. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!