Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukor kerülése az étrendben,...

Cukor kerülése az étrendben, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Napok óta száműzöm az étrendemből az édességet, és ennek hála kevésbé érzem magam "telítettnek". Próbálok kevesebb húst is enni, emiatt is frissebbnek, egészségesebbnek érzem magam. (persze nem száműzöm teljesen, hiszen a szervezetemnek szüksége van rá.) Viszont a cukrot is szeretném kiiktani.

Arra lennék kíváncsi, hogy Ti ezt hogy csináljátok? Ugyanis szinte mindenben van cukor (teszem azt anyum házi keltkalácsában.), tehát szerintem nem lehet teljesen kiiktatni.


16/L


2010. aug. 25. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
pedig marhaegyszerű, nem eszed meg a cukros kajákat, anyukád kalácsát se. vagy megkéred, hogy cukor helyett édesítőt tegyen bele.
2010. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én édesítővel csinálom,nem mintha az egészségesebb lenne,de pl.pudingot is azzal főzök,kávéba is az megy,van olyan,ami főzéshez,sütéshez is jó
2010. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg sok kajában van cukor, de diétában nincs is helye a kalácsnak, meg péksüteményeknek. Vagy diétázol vagy nem. Ezt neked kell eldönteni, hajlandó vagy e lemondani dolgokról. Ugyanez bármilyen más ételekkel, nem kell megenni egy péksüteményt sem, csokit, cukros italokat. Mindig van egészséges megoldás.
2010. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. :) És őszintén még én sem tudom hogy diétázok e vagy sem. :D Csak próbálok normálisan étkezni, kevés mű és édes kaját enni.
2010. aug. 25. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez nem igazán látszik... a kalács cukorral és édesítővel is egy nagy szar (persze fincsi!). Fehér lisztes dolgok is kerülendők diétában.


Megjegyzem, én tuti nem ennék édesítőt sem, max. természetes alapút, pl. nyírfacukor.

2010. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van természetes édesítő is pl. stevia
2010. aug. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jaja.Stevia ;)

Vagy simán nem eszed meg a cukros dolgokat.

2010. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért: mi az a 'stevia' és hol lehet kapni? Drága? Rendszeresen használható?
2010. aug. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A stevia egy növény. Tehát az abból készült édesítő abszolút természetes, mellékesen csomó más dologra jó, pl. érrendszeri problémákra, magas vérnyomás, koleszterinszint stb. Drágább mint a sima édesítőszer. Én múltkor mondjuk találtam neten, csepp formában, 1 flakon olyan 1800 Ft volt, de elég sokáig elég.
2010. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, 2800.
2010. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!