Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit javíthatnék?

Mit javíthatnék?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni 5 kg-ot, de folyamatosan falakba ütközöm, ebben kérném a véleményeteket! 175cm/63.5kg vagyok, 23 éves lány. Sajnos voltak anorexiás éveim ami alatt 49kg-ra lementem, kalóriaszámlálással, koplalással, sok sporttal (HIIT, saját testsúlyos edzés). Most nem vagyok komfortos a bőrömben, 58 kg-mal biztonságban és jól éreztem magam a bőrömben.

Az utóbbi fél évben összeköltöztem a barátommal aki pártolja a táplálkozási szokásaimat, de mivel élvezem mellette az éltet és étkezést, 63.5kg lettem, ami fusztrál.

Életmódot szeretnék kialakítani és SEMMIKÉPP sem szeretnék visszaállni a beteges mentalitásomra, kcal számolás nagyon magával ragadott, évekbe került elengednem és élveznem az ételt nem számokban mérni, tehát nem szeretnék ehhez visszatérni.

Vegetariánus vagyok, a tejtermékeket is csak ritkán eszem , nem eszem tésztát, a banánt nem szeretem, semmilyen édesítőt/mézet/cukrot nem eszem (csak gyümölcsből), fehérlisztet, feldolgozott élelmiszert évek óta nem,kenyeret 3 hónapja nem eszem, alkoholt 2 hetente iszom kb, akkor se sokat.Vacsorára zöldségeket szoktam enni, nagy mennyiségben vagy pufirizst valamilyen fehérjével. Az étvágyam nagyon megnőtt emiatt nassolok, össze-vissza evésbe fajult.Úgy érzem annyi szabályt húztam magamra az évek alatt hogy már zsigerileg ellenkezem minden megszabott diáta ellen.

Heti 4-5x edzem, 2x kocogás (min 45perc), 2-3x pilates/saját testsúlyos edzés (min 1 óra).

Szeretnék értelmesen, nem divat diéták által leadni 5 kg-ot, nem tovább izmosodni és olyan életmódot kialakítani amiben a fiatal éveim nem a kg-ok és cm-ek körül telik, de nem is hízom.

Ti hogy vitelezitek ki a fogyást és az egészséges életmódot? Lehet a testünkre hallgatva táplálkozni, így fogyni?



2021. máj. 14. 19:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve hogy csinálják lányok hogy vékonyak, de esznek crap kaját, nem sportolnak és nem éhesek egész nep? Én sportolok, egészségesen táplálkozom, sok vizet iszom mégse vagyok esztétikusabb mint egy ilyen lány.Hogyan "engedhetném " el így magam (kevesebb sport és néha fagyi, süti...) és adhatnék le pár kilót? Előre köszönöm a jótanácsokat és a negatív kommenteket kérlek hagyjátok, ez egy hosszú tanulási folyamat mindenkinél, sok hibával.
2021. máj. 14. 19:31
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Genetika sajnos, van aki mindent megtesz, hogy hízzon, mégse sikerül neki és ugyanez fordítva. Akármit csinálhatsz, ezen nem tudsz változtatni.
2021. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Beteges és egészségtelen testsúly amire vágysz. Ajánlott felkeresni egy pszichológust.
2021. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszomat, utolsó: nem érzem ezt az 58kg-ot csont soványnak, betegesnek, főleg hogy izmos vagyok, leginkabb alsó testen így nem is hatottam anorexiasnak.
2021. máj. 15. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmilyen divat diéta, ezt jól látod. Azt kell megérteni, hogy a diétás kaja az miért diétás. Azért mert erre a test sokkal jobban reagál és segít a fogyásban ? Nem.


A diétás kajának az a lényege, hogy a benne lévő kalóriamennyiséghez képest nagyon laktat. Általában ezek olyan ételek amelyeknek a kalóriasűrűségük alacsony. Tehát egységnyi kalória nagy térfogatot foglal el. Illetve fontos szempont az állag, mennyire kell megrágni. Illetve hülyeségnek tűnhet de előnyös, ha nem túlságosan finom. Mindannyian ismerjük azt az érzést, hogy áhh már jóllaktam. Majd eléd raknak egy finom dolgot és : háát ebből azért tudnék enni.


Ami még segíthet, hogyha rendszert viszel az étkezésed időzítésébe. A szervezetünk amúgy is szereti a rendszert. Ha ugyanakkor eszel mindig, akkor azt megszokja a szervezeted és akkor kezd el éhes lenni.


Szóval ha megvan, hogy 2x vagy 3 eszel, megvan hogy mikor, és igyekszel laktató, ételeket enni akkor szerintem sima. Sok olyan étel van amiből nem nagyon tudja túlenni magát az ember.


Remélem legalább részben érthető az a szöveg amit idevágtam. Hajrá !

2021. máj. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A második kérdésre külön reagálok :


Elsőnek is, biztosan jobban néznek ki azok a lányok, akik nem sportolnak, csak kevesebbet esznek és kész ? Azért a sportolás hatására izmosodik az ember. És az izom a nőkön is ugyanolyan jól áll, mint a férfiakon.


De nézzük, hogy ők ezt, miért tehetik meg. Az, hogy esznek crap kajákat az mindegy. A lényeg, hogy a kalória stimmeljen. Ami különbség lehet az valószínűleg az étvágy. Ez sajnos igazságtalan. Van aki annyit eszik amennyi jól esik és jó formában van és van aki pedig ha így tenne, elhízna. (Meg van aki attól szenved, hogy nem tud hízni. Na őket ne irigyeljük, nekik sem könnyebb). És igazából ennyi, egy átlag ember ha pizzát vagy fagyit eszik az nem csökkenti annyira az étvágyát mint amennyire kellene. Viszont az előbb említett embereknél ezek az ételek is okoznak megfelelő jóllakottság érzetet.


Illetve még annyi kiegészítés, hogy a sport az szerintem inkább arra jó, hogy az ember izmosabb, erősebb legyen. Esetleg a vérkeringést, szívizmot tüdőkapacitást javítja. De kalóriaégetés szempontjából tudom meglepő, de majdhogynem elhanyagolható. Egy komolyabb edzés is pár száz kalória. Ahol már kb megszakadsz az 500 kalória jó esetben, de ott tényleg oda kell tenni magad.


Azért lássuk be, hogy egy nap 16-17 órát vagyunk ébren. Ebből az edzés az 1 óra.

Rengeteget számít, hogy ülünk vagy állunk/mozgunk egész nap. De az is nagy jelentőséggel bír, hogy alapból mennyire vagyunk "izgágák". Lehet úgy ülni egy irodában, hogy megalszik a tej a szánkban, meg úgy is, mint egy latinos temperamentumú ember, aki dobol a lábával, folyamatosan feláll, leül, stb.


Nos valami ilyesmi lenne a megfejtés szerintem. Illetve nálam okosabb emberek szerint is :) :

2021. máj. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat! Tényleg elgondolkodtató amiket írtál és szerintem a legtöbb fogyokúrázó embernek ezt el kéne olvasnia. Rá is világítottál a különbségre a mostani és az elégedett alakom közti táplálkozásnál. Régebben tényleg jobban figyeltem a térfogat/kcal arányokra és ez sokat számít. És az edzéseket is valószínűleg túlértékeltem, bár pulzusmérő órával figyeltem magam, de valószínűleg vissza is ettem.

Mégegyszer köszi a választ!

2021. máj. 16. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök ha segítettem.


Az edzés alatt elégetett kalóriáknál igen, fenn áll az, hogy visszaeszed. Illetve ha viszonylag kemény az edzés, a szervezeted "nagyon jól" kompenzál. Egyszerűen észrevétlenül kevesebbet mozogsz utána. Kevesebbet dobolsz a lábaddal, többet ülsz stb. Ezért is előnyös inkább arra figyelni, hogy napközben mozogjunk többet.


Ha érdekel a téma itt egy link:


https://www.youtube.com/watch?v=nZ1tgkfeyiA


Egy nálam okosabb ember, nálam sokkal jobban és összeszedettebben elmondja nagyjából ezeket amiket leírtam :D (jó kérdés, hogy ahelyett, hogy ideírok mindent, miért nem linkeltem csak be a videót :D )

2021. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, nagyon korrekt a beszélő!
2021. máj. 16. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!