én értek hozzá, de meg tudok kérdezni nálam okosabbakat is, szerencsém van, hogy egy kiváló ilyen irányú szakembernél tanulhatok.
persze, hogy halottam ezt a gyors felszívódású dolgot, ami ennél azért árnyaltabb mint amit leírtál (élsportolóknál lehet jelentősége), és a diéta szempontjából pont lényegtelen. ha kizárólag a fogyást tekintjük, akkor édesmindegy, hogy fehér, teljes kiőrlésű, magvas, magtalan stb.
ez nem legyen igazad vagy ne legyen igazad kérdése egyébként, nem kell így felfogni, én tényleg csak azért vagyok itt, mert segíteni próbálok.
de mint mondtam, mivel én jómagam is értek hozzá (nem 2 perce kezdtem ezzel foglalkozni és a posztgraduális képzés is már majdnem másfél éve tart Angliában), ezért pont ezzel a kérdéssel nem kell senkit zaklatnom, mert a válasz egyszerű: azért kezdett kapásból fogyni, mert mégis kevesebb kalória volt a rizs mint gondolta vagy közben nem centire ugyanazt ette és mégis kevesebb volt az összkalória. lehet, hogy épp egy stagnálási időszakban volt és pont egybeesett ezzel, hogy újra beindult a dolog (ilyenkor apró változtatások is stimulálhatják a szervezetet, de ez csak a stagnálásra igaz)
én elhiszem, sőt tudom, hogy lehet úgy tapasztalni, mintha bizonyos arányok megváltoztatása miatt hirtelen fogyna az ember, és nem számítana a kalória, de ez nem igaz. az ok-okozat néha csak látszólagos és csalóka. és ha ez a csalóka jelleg hosszú távon is működik, akkor pláne megértem, hogy berögzül az, ami alapvetően nem igaz (hiszen működik, csak nem amiatt, amit gondoltál)
18. erre így látatlanban még mindig azt tudom mondani, hogy többször vizsgáltak dietetikusokat, akik grammra pontosan mérték, hogy mit visznek be, és még ők is alábecsülték, hogy naponta mennyi kalóriát visznek be (dietetikusok, grammra méricskélve tévedtek). te azt mondod, hogy 2400-2700 körül volt. tehát kb. de te is egy napi 300 kalóriás tartományról beszélsz eleve. ha alá volt becsülve (nagyon esélyes), akkor meglehetett az akár 3000 is.
ha utána összeállítottál neki egy étrended, ami 2600 kalória és szigorúan tartotta, de mondjuk még mindig alábecsülte és 2700-2800 volt, az pl. a 3000-hez képest még mindig egy 200-300 kalória napi deficit, tehát itt a válaszod.
ezt sajnos klinikai (vagy ahhoz hasonló) körülmények közötti megfigyelés nélkül nehezen lehet megmondani, és én sem fogom tudni neked bebizonyítani, hogy nagy valószínűséggel tévedsz (illetve nem tévedsz, csak az oka más, tényleg). ezért ajánlottam tavaly valakinek (talán pont neked), hogy megtesszük szívesen ezt a megfigyelést, hátha megtaláljuk az egyetlen embert a bolygón, aki a fizika törvényeinek ellentmondva akkor is fogy, ha több kalóriát visz be mint kellene. de az illető sajnos elutasította, talán félt, hogy megtaláljuk a fogyás igazi okát vagy félt, hogy tele lesz vele az összes újság, mert egyedi darab. nem tudom.
10 kiló mínusznál a fogyás fenntartása érdekében (amennyiben izomépítés nem történt) valóban érdemes csökkenteni a kalóriákon, ami a szénhidrátbevitel csökkentésével meg is történt, tehát gondolom tovább fogyott.
a vércukorszint hirtelen ingadozása a fogyásra nincsen hatással (egészséges emberekben, de nem egészségesekben sem úgy, hogy képtelenek lennének fogyni), illetve ez egy bonyolultabb folyamat, ami az inzulintermeléssel függ össze, és ha magas a szénhidrátbevitel, akkor magasabb az inzulintermelés, az inzulin pedig gátolja a zsír-oxidációt, ezért terjedt el széles körben, hogy milyen rosszak a szénhidrátok, de ennek messze nem olyan a hatása, mint azt terjesztik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!