Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni? Mit...

Miért nem tudok fogyni? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kövér, de pont annyi súlyfelesleg van rajtam, hogy meg akarjak tőle szabadulni. 2 naponta sportolok (futás, edzés) és minden nap alig eszek már (érzem is, hogy kevés), mégsem fogyok. 172 cm 72 kg, 23N. Kb több mint 10 éve van autoimmun pajzsmirigy alulműködésem, lehet hogy ez is rontja az esélyeimet. Meg az, hogy egyetemista vagyok, és egész nap a 4 fal között ülök/ fekszek, és tanulok (az edzéseket leszámítva), és nincs időm, energiám vagy tudásom "jó kajákat" csinálni, így inkább gyorsabban elkészíthetők mellett szoktam dönteni.

Napi 3-szor eszek, akkor is csak keveset, és az étkezések között is gyakran már rosszul érzem magam, marja a sav a gyomromat, stb. És ez nem csak alkalmilag van így, már régóta így élek, tehát nem "húzd meg ereszd meg" játékot űzök, azaz nincsenek visszaeséseim, nem tartok itthon se csokit, se ilyesmit, amit ilyen esetben nassolnék. Inkább kibírom. Éhes vagyok, érzem hogy kevés a kaja, de úgy tűnik, mégis sok. Comb, fenék, has: csupa háj. Reggeli és vacsora mindig ugyanaz, az ebéd változó (sajnos szénhidrát alapú általában) - de úgy érzem, ez sem indokolhatná azt a súlyfelesleget és fogyásképtelenséget amivel küzdök.


Példának egy napi étkezésem:

Reggeli: 60 gramm zabkása

Ebéd: tejfölös tészta - kb. 200 gr lehet? (az ebéd változó, van, hogy pl. fagyasztott kaját sütök, stb)

Vacsora: 2 mini szendvics kifli (100 gr)


Ha nagyon rosszul vagyok napközben (pl. érzem hogy leesik a vércukrom), akkor max megeszek egy almát.


Emésztési problémáim is vannak, nem tudom, ez mennyiben függ össze a történettel. Tejet egyáltalán nem bírom (2-3 órán belül hasmenésem van tőle), de igazából minden más ételtől is lágy a székletem, gyümölcstől és zöldségtől is csak még rosszabb (bár eszem őket ennek ellenére is, mert szeretem). Viszonylag újabb probléma, az ebéd utáni rosszullét (5 perccel utána) : hányinger, hányás. Bármit eszek, előfordulhat, cukros ételektől kevésbé gyakori, mint a sósaknál.


De ezek a dolgok annyira nem is érdekelnek, főleg ha nem függ össze a fogyással. Én csak le akarok adni 4-5 kilót, és ennyi. (Érdekesség, hogy nyáron 1 hónapot voltam otthon a családnál, és ezidő alatt 3 kilót is fogytam, pedig jóval többet ettem, mint amennyit itthon szoktam magamban. Persze, ahogy visszajöttem a kollégiumba, vissza is szedtem a kilókat valahogyan...)


2020. dec. 4. 10:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Nálad a nem sportbeli aktivitás hiányzik. Ezzel most sokan vagyunk így a covid időben.


A kalóriafelhasználás 3 dologból tevődik ossze:

1. Az a kalória, amihez a szervezetednek szüksége van, hogy mindenféle mozgás nélkül is életben maradj.

2. A sport.

3. Sporton kívüli aktivitás: amikor elmosogatsz, elmész bevásárolni, felkelsz a gép elől és kimész a konyhába... Nálad ez nagyon limitált, ha most kollégiumban élsz, ami logikus, hisz egész nap bent vagy a másfél négyzetméteres szobában.


Másrészt ha túl keveset eszel, akkor a szervezeted átáll tartalékoló üzemmódba. Egyél többet, normálisan.

2020. dec. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Akkor a kevés evés lehet, hogy pont visszafelé sül el? :(


Szerintem álam szerintem nem csak a vírus miatt van ez a helyzet, mert amúgy sem vagyok eljárkálós, bulizós, stb. típus, igaz most bevásárolni is csak ritkábban megyek el, meg ugye nem kell bejárni az egyetemre sem, mert online oktatás van.


A szoba tényleg kicsi, 3 lépéssel kiérek a konyhába... :D

2020. dec. 4. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Borzasztó az étkezésed összetétele 98% szénhidrát, nem csoda, ha zsírosodsz. Ráadásul a pajzsmirigy problémákkal az IR kéz a kézben jár, ez is oka lehet, hogy nem tudsz fogyni, arra az alacsony CH tartalmú diéta válik csak be egészség és fogyás szempontjából is.
2020. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Az IR minek a rövidítése?


És tudnál tippeket adni, hogy milyen típusú ételeket egyek akkor inkább? Tehát pl. fehérje, rostok?

2020. dec. 4. 11:51
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Inzulin rezisztencia, ez szénhidrát anyagcsere zavar. Terheléses vércukor vizsgálattal diagnosztizálható.

Reggelire jó a zabkása, ebédre hús zöldségekkel, este túró vagy tojás szintén zöldséggel, a CH-t számolni kell, hogy 160g alatt maradjon, azt ki kell tapasztalni, hogy neked mennyi jó, de nem kell 80 alá menni, van akinél 160 körül jó, van aki 100 körül tartja; ebbe beleférhet kenyér, rízs, tészta is, de viszonylag kevés. Köztes étkezésnek gyümölcs, egy maroknyi olajos mag, joghurt, kefír, ropogós zöldségek, ilyesmi.

2020. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A gluténtartalmú ételeket eleve hanyagolnod kellene, ha autoimmun pajzsmirigybetegséged van. Ahogy a #4 is írta, kevesebb szénhidrátot kellene bevinned, lehetőleg azt is lassan felszívódó fajtákból. A vércukor leesések miatt is fontos lenne. Fehérjét szinte alig viszel be, erre nagyon oda kellene figyelned. Egyrészt kell a szervezetnek, az izmaidnak, másrészt jobban, hosszabb ideig laktat, mint a szénhidrát. Ha csak egyszerű ételek jöhetnek szóba, a főtt tojást, túrót, kemény sajtot ajánlom (ha ezeket bírod), esetleg még olajos magvakat (vigyázz a mennyiséggel, mert nagyon kalóriadúsak), de ha lehet, próbálj meg húst is enni. Ha a zöldségektől, gyümölcsöktől megy a hasad, inkább főtt formában fogyaszd őket. Egyél kevesebb feldolgozott ételt (mint a bolti fagyasztott készételek).

Ha otthon 1 hónap alatt tudtál fogyni, az lehetett pl. amiatt, hogy több házilag készült főtt ételt és fehérjét ettél. Ebben az irányban kellene elindulnod. Amit most csinálsz, az minőségi éhezés (és talán mennyiségi is).

2020. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Bár a tejtermékeket sajnos nem bírom (a laktózmenteset sem). Tojást szoktam enni, meg ritkán mozzarella sajtot.

Úgyhogy ezeket jó lenne valahogy kiváltani valami hasonlóval.


Növényi alapú tejek is szóba jöhetnek? pl. Szója- vagy rizstej? És az ezekből készült joghurtok?

2020. dec. 4. 13:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Fejben dől el.
2020. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7: A növényi tejek között is vannak mindenfélék. Fehérje minimális van bennük, annál inkább cukor (kivéve, ha cukormentesek) meg sűrítőanyagok. Sokat nem érsz velük, max. annyit, hogy ha alig eszel húst, sajtot, akkor jó esetben be tudsz belőlük vinni B12 vitamint (néhányra rá van írva, hogy tettek bele). De inkább ne szóját, rizst válassz, hanem mandulát, kókuszt, esetleg zabot.

Ha a tejtermékek kiesnek és szénhidrátból se akarnál sokat bevinni, a hús lenne a legjobb választás. Van lehetőséged főzni, sütni? A csirkemell vékony szeletekre vágva és a halfilé 10 perc alatt elkészül. Zöldséget párolni vagy főzni mirelit mixből 15-20 perc. Ezek nagyon egyszerű, de tápanyagdús ételek.

2020. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Néha van időm főzni, de nem minden nap. Most az online oktatás miatt talán jobban.


Húsok közül csak a csirkét eszem meg. Halat csak újabban szoktam, de csak fagyasztott-panírozottat venni. Az nagy gond ha olyat eszek? És ugyanezt csirkéből is (pl. Nuggets)? Vagy az a panír miatt akkor megint nem jó?


Örömmel hallom, hogy ezek szerint a fagyasztott zöldségek is megteszik. Nem veszít sokat a tápanyag értékéből?

Én valamiért mindig azt hittem, hogy frissen, nyersen kell külön külön beszerezni őket, és nekem az elég macerás.

2020. dec. 4. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!