Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszerkajások! Miért nem...

Kényszerkajások! Miért nem tudtok megváltozni? :-D

Figyelt kérdés

Szóval én értem, hogy nagyon nehéz meg a szokás erős úr, de miért nem lehet azt, hogy egyik reggel úgy keljetek föl, hogy " Nah, új ember vagyok, új életet kezdek, a múltra fákat boritok és mától kezdve azt kizárólag azt teszem, ami jót tesz nekem és ami a siker felé fog vezetni "

Miért nem értitek meg, hogy minden perc egy újabb elvesztett perc és ameddig rágódtok rajta 1 hétig addig már rég belelehetett volna kezdeni valami újba. És ezenkivül még csak nincs is semmi jó az egészbe, az anorexiások szenvednek, a bulimiások hánynak, a kényszerevők bűntudatosak minden falás után, akkor meg minek ?

És mellesleg miért véditek magatokat, hogy " én már 3 éve vagyok bulimiás és hidd el, hogy próbáltam, de nem megy ", csak akkor nem megy, ha már beletörődtél. Ha már te is elhitted, hogy nem fog menni.

Igaz, hogy ezt most késő este irom, de szeretném, hogyha reggel minnél többen ébrednének fel frissen, lelkileg újjászületve és felkészülve a hátuk mögött hagyni egy igencsak fárasztó és önromboló betegséget

Semmi sem lehetetlen


2010. aug. 5. 00:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Látom te aztán nagyon sok mindent tudsz az étkezési zavarokról:)

Könnyű úgy vagdalkozni,hogy nem élted meg azt,amiről beszélsz.Márpedig nem élted meg.Mégis honnan tudhatnád,hogy milyen egy étkezési zavaros ember élete?Egyedül nem lehet kiszállni ebből.Az orvoshoz,meg sokan nem mernek elmenni.Ahhoz is kell idő,hogy az ember,meg akarjon gyógyulni.A legtöbb ed-esben nem tudatosul,hogy az állapota nem normális.Illetve legbelül tudja,hogy másoknak ez teljesen abszurd,de ő maga nem akar változtatni,amíg le nem fogyott.És úgy gondolja,hogy ha eléri a kívánt célt,akkor simán letud állni.De nem tud.Nem olyan könnyű ez,mint ahogy látszik....bár nem tudom hogy látszik.Igen,jól mondod,hogy az agy másképp működik.Hiszen ez egy pszichés betegség valójában,ami kihat a testre.Beszűkült látókör stb.Ilyen állapotban nem is akar senki arra gondolni,hogy ő ezt abbahagyja.Azt kell elérni,hogy valaki egyátalán meg akarjon gyógyulni...addig viszont fölösleges ilyeneket mondani.Meg mi ez,hogy 'De persze a legkönnyebb támadni. A támadás nem kerül semmibe és 2 szópárbaj között még hányhattok is egyet vagy épp megehettek 1 lángost'?

Te ezzel a kérdéssel mit akartál elérni,úgy őszintén?

Szerinted elérsz ezzel valamit?Még mélyebbre akarod taszítani azokat akik amúgyis mélyen vannak?Vagy mi?Magadat akarod nyugtatgatni,hogy igen...ilyenek is vannak...én legalább nem szenvedek,hanem elfogadom a hájas testem úgy ahogy van?Sajnálom,lehet hogy bunkó vagyok,de te voltál az,aki elkezdte ezt az egész baromságot.

2010. aug. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha meg kényszerevő voltál,akkor tudod milyen.Így már végképp nem értem ezt a kérdést.....
2010. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

a fákat borít a múltra beszóláson röhögtem egy órát :))))) fátylat borít a múltra..na de mindegy is. :)

kérdező, igaza volt annak aki azt írta , hogy te talán tökéletes vagy? biztos vagyok benne hogy neked is van olyan rossz szokásod amit nem tudsz feladni, nem tudsz rajta változtatni(vagy nem akarsz) más meg lehet azt mondja, hogy óó hát az a legkönnyebb a világon. mindenkinek más a nehéz.

sosem voltam kényszerevő, viszont voltam kövér (most sovány vagyok) megértem a kövér embereket és rettentő nagy akaraterő és elhatározás kell hogy valaki változtasson. aki meg evési zavarban szenved az meg megint más tészta. mert az betegség,és bizony sokszor csak szakemberek segítségével lehet kigyógyulni. szóval egy igazi anorexiás nem fog úgy felkelni másnap hogy oké akkor mától nem leszek anorexiás.ez nem ilyen egyszerű sajnos.

2010. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

05:48as vagyok.

Oké hogy nem jön le a hangsúly írásban, de az én stílusom nem undorító, csak nyers. Egyáltalán nem agresszió szülte komment volt az, de ezekszerint nem láttál még igazán undorító stílusban megírt hozzászólást.


"A támadás nem kerül semmibe és 2 szópárbaj között még hányhattok is egyet vagy épp megehettek 1 lángost"

Épp ezzel a mondatoddal bizonyítottad be, hogy ezzel a kérdéssel csak provokálni akarod az étkezési zavaros embereket.


"Kicsit már agyilag is különböztök a normális táplálkozású emberektől, az ilyen furcsa reakcióitokból csak ez jön le..."

Ebből pedig az jön le, hogy le is nézed ezeket az embereket. Mert neked sikerült kimásznod belőle, és ettől most többnek, jobbnak érzed magad a többitől.


És persze ezekután még azzal takarózol, hogy segíteni akarsz, fel akarod nyitni az emberek szemét, de ahhoz túl keveset tudsz a témáról, ha igazán otthon lennél ezekben a dolgokban, akkor tudnád hogy ezzel csak mélyebbre taszítod őket. Senkinek sem segít az, ha valaki beolvassa nekik a hibáikat, hogy "ezt de sz*arul csinálod, ez így nem jó, változtass".

2010. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
a pozitív gondolkodás fontos..de ha ilyen egyszerű lenne az egész akkor nem lenne a sok beteg ember:/
2010. aug. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!