Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kényszerkajások! Miért nem...

Kényszerkajások! Miért nem tudtok megváltozni? :-D

Figyelt kérdés

Szóval én értem, hogy nagyon nehéz meg a szokás erős úr, de miért nem lehet azt, hogy egyik reggel úgy keljetek föl, hogy " Nah, új ember vagyok, új életet kezdek, a múltra fákat boritok és mától kezdve azt kizárólag azt teszem, ami jót tesz nekem és ami a siker felé fog vezetni "

Miért nem értitek meg, hogy minden perc egy újabb elvesztett perc és ameddig rágódtok rajta 1 hétig addig már rég belelehetett volna kezdeni valami újba. És ezenkivül még csak nincs is semmi jó az egészbe, az anorexiások szenvednek, a bulimiások hánynak, a kényszerevők bűntudatosak minden falás után, akkor meg minek ?

És mellesleg miért véditek magatokat, hogy " én már 3 éve vagyok bulimiás és hidd el, hogy próbáltam, de nem megy ", csak akkor nem megy, ha már beletörődtél. Ha már te is elhitted, hogy nem fog menni.

Igaz, hogy ezt most késő este irom, de szeretném, hogyha reggel minnél többen ébrednének fel frissen, lelkileg újjászületve és felkészülve a hátuk mögött hagyni egy igencsak fárasztó és önromboló betegséget

Semmi sem lehetetlen


2010. aug. 5. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én már fákat borítottam a múltra. és most tök jó.
2010. aug. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Cass90 ***** válasza:
Neked voltak étkezési zavaraid. Gondolkoztál már azon, hogy megehetsz-e egy körtét, vagy lehet-e egy helyett 2 paradicsom? Vagy tapasztalta már, hogy a nap minden percében a vékonyság/fogyás körül járnak a gondolataid?
2010. aug. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Cass90 ***** válasza:
Az első természetesen kérdés.
2010. aug. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

kérdező, mert te olyan tökéletes vagy, és az életben mindent perfektül csinálsz, és nincs olyan dolog, amin változtatnál...na ne röhögtess.

most gondolj arra a dologra, amin te akarsz változtatni. mivan ha én aztmondom hogy boríts fákat a múltra, és azonnal változtass? ugyeugye..

emberek vagyunk, természetünkből fakadóan gyengék.

és mindenkinek van gyengepontja, ne mondd hogy neked nincs, mert az egyszerűen hazugság.

egy tipp. ne szólj bele mások életébe, hiszen neked sem esne jól ha ezt tennék veled.

abból hogy valaki kényszerevő, vagy anorexiás, vagy bulimiás, neked még nem lesz hátrányod. az az ő gondja, és az ő dolga.

akiknek ilyen problémájuk van, azok szerinted jól érzik így magukat? pont az hiányzik nekik hogy te ezzel cseszegesd őket, amit itt leírtál? hidd el, tudják ők nélküled is hogy változtatni kéne. de ezzel most senki sem jutott előre..

2010. aug. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én kényszer dohányos vagyok. Najó, akkor leszokom. :)

Most kezdem. (persze nem garantálom, hogy 1 óra mulva sem gyújtok rá)

2010. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez ném olyan egyszerű ám. Nálunk a családban van egy kislány, olyan egyszerű 11 éves körüli. Nem kövér, csak éppen nem olyan madárcsontú, mint az anyukája. Inkabb olyan kis erős alkatú, tudjátok. De nem kövér. Jár moderntáncra is, nagyon ügyes, tehát a sport is megvan. Mégis azzal szekálja a közvetlen családja, hogy fogyhatna. Nem csodálkoznék, ha pár év múlva neki is étkezési zavarai lennének. Nem elég, hogy ez folyik a médiából, még az ember közvetlen környezete is nagyon nagy nyomást gyakorol.

És keveset hallani az egészséges életmódról, inkabb a sztárdiétákat nyomatják mindenhol.

A magam részéről is vannak problémák. Annyira belelovalltam már magam a témába, hogy én sem tudok másra gondolni a kaján kívül. Szeretném okosan csinálni ezt a fogyás dolgot, már rengeteget olvastam róla, és tudom is, mit hogyan kéne. De folyamatosan ezen kattog az agyam. Ebből kifolyólag általában végigeszem a délutánt. Többnyire nem hízlaló dolgokkal, mert tegnap is gyümölcsöt nyomattam, de ilyen formán megettem 1 kg nektarint, meg kb 15 dkg diákcsemegét. Ez volt vagy plusz 1000 kalória... Próbálom magam leszoktatni a felesleges kajálásról, de tényleg baromi nehéz, ha nem tudsz másra gondolni.

2010. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

05:48- nagyon undoritó a stilusod és feleslegesen vagy agressziv, de azért válaszolok

Igen, nekem is van gyengepontom, de nem ilyen szempontból. Annyit azért elmondok, hogy van 1 olyan mondás, hogy " A képtelenek még azoknak sem hisznek akik képesek ", nah erről ennyit, többet nem mondok rólad, mert nem akarlak bántani, de visszatérve rám : én amikor rájövök, hogy addig valamit logikátlanul vagy helytelenül csináltam, akkor abban a percben képes vagyok változtatni. Miért ? Hát talán azért, mert arra gondolok, hogy eddig nem tudatosult bennem ez a hibaláncsorozat, de ha most teljes tudatában vagyok akkor minek csináljam tovább ? Minden elmúlt perc egy újabb elvesztett perc, amit nem ad vissza senki. Ha nem tudsz a múlton változni akkor ne változtass a jövőn se ? Ez igy teljesen értelmetlen és igazad van : NAGYON GYENGE jellem kell legyél ahoz, hogy még ezután se tudjál lábra állni.


De csak hogy tudd: nem azért tettem fel 1 kérdést, hogy még várjak 1 órát, mig feltehetek egy másikat, csak azért, hogy csesztessek valakit. Segiteni akartam, mert ha ilyeneken elakadtok akkor mi lesz veletek más területeken ? Nagyképűek vagytok, de ugyanakkor fogalmatok sincs róla, hogy ez még semmi ahoz képest, hogy milyen zavarok várnak később rátok, ha ezt nem tudjátok kezelni.

De persze a legkönnyebb támadni. A támadás nem kerül semmibe és 2 szópárbaj között még hányhattok is egyet vagy épp megehettek 1 lángost

Kicsit már agyilag is különböztök a normális táplálkozású emberektől, az ilyen furcsa reakcióitokból csak ez jön le...

2010. aug. 5. 10:24
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha kicsit durván szóltam, de ez az igazság

És a legnagyobb hiba, hogy egy beteg embernek hazudjál

2010. aug. 5. 10:26
 9/15 anonim válasza:

Én voltam már mind3. Most végre egészséges vagyok. Hidd el nem jókedvemből csináltam egyiket sem.

Anorexia: Amikor gyerek voltam nagyon kövér voltam(ez nálunk sok családtagot érint)Lefogytam tornával és diétával 15 kilót és összesen 1,5 év alatt nőttem 10 centit. Ez volt 11-12 évesen. És azt hittem,hogy kövér vagyok. Az járt a fejemben ahogy csúfolnak az osztálytársaim, ahogy apa mondja h ne egyél mert még kövérebb leszel. Ez odáig fajult,hogy nap 1 zsemle vagy 2 kifli lett amit megettem.

Bulimia: Aztán 1-2 év múlva a szervezetem elkezdte követelni a kaját és hát a sok sok koplalás után én is elkezdteme enni. Felszedtem a kilókat és az egyetlen megoldás amit láttam a hogy kihányom amit megettem, mivel volt egy balesetem és ezért 2 évi nem tornázhattam.

Kényszerevés: Amikor ismét "meggyógyultam" és újra boldog voltam egyik nyáron nagyon uncsiztam. nem tudtam semmit sem csinálni ezért ettem és hirtelen azt vettem észre hogy óránként eszem fél adag kaját. :S

Ennek is vége újból egészséges vagyok. de hidd el hogy így visszagondolva nem könnyű ezt abbahagyni és elfogadni magam sem nekem sem azoknak akik ilyen betegek most vagy voltak. A médiából is az folyik, hogy aki kicsit telt az gáz és h csont és bőrnek kell lenni. Sokan a családjuktól is ezt hallják mint pl én. Emellett egyéb személyek akik az embereket közbeveszik azok is ezt sugallják akkor hidd el nagyon nehéz. És amikor az ember benne van akkor tudja csak meg, hogy mennyire sokat szenved akinek ilyen baja van. Engem pszihológus kezel/t és még hipnotizált is és csak így tudtam meggyógyulni. Végre egészséges vagyok. Hidd el, hogy ezt leírni nekik kevés, ehhez szakember kell.

2010. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

10:45 - Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataid, most osszak meg én is valamit veled


Én is voltam kényszerevő

2010. aug. 5. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!