Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen alak típusba tartozom,...

Milyen alak típusba tartozom, lehet-e rajta változtatni és hogyan?

Figyelt kérdés

Képet nem akarok kitenni, de lemértem magam kb. mindenhol. :D


145 cm vagyok, 43 kg.

A váll körméretem 88 cm, mell körméretem 80 cm, derékbőségem 70 cm, csípőbőségem 87 cm, a combom legvastagabb részének körmérete 56 cm, a lábhossz pedig 64 cm.

Ránézésre vékony vagyok, de a hasam nagy, és a seggem se nevezhető kicsinek.


Milyen alaktípusba tartozom?


Hogyan lehetne elérni hogy lemenjen a hasam, és vékonyabb legyen a derekam?


Az álom alakom egyébként ilyen lenne, bár tudom nem fogom elérni mert másmilyen az alakom...:

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!

23/N



2020. jan. 29. 20:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Arra még nem válaszolt senki úgy külön, vagy legalábbis nem túl részletesen, hogy konkrétan mit sportoljak, persze én se írtam magamról túl sok mindent ezügyben.

Egy hatalmas ruhaüzletben dolgozom, szóval naponta km-eket sétálok. Épp ezért mondjuk a séta/futás egyéb nyalánkságok valahogy nem vonzanak a szabadidőmet illetően, inkább a szó szerinti test edzés, az alakformálás lenne a célom! Ja és elég csóró vagyok, nem tudok konditerembe járni vagy súlyokat venni, remélem ettől függetlenül még a csóróknak is van esélye otthoni módszerekkel "fogyni" :)

2020. jan. 30. 18:46
 12/14 anonim ***** válasza:

#8 Már miért mondtam volna baromságot? Nem mondtam, hogy a csípőcsontjához csináljon implantátumot, vagy kezdjen rá szarvakat növeszteni. De szerintem te is láttál már pókhasú, pálcikalábú nőket, meg totál kigyúrt, de ugyanúgy cingár lábú férfiakat. Nos, az ilyen arányokon lehet változtatni, a csontozaton valóban nem. Ha hangsúlyos a feneke, combja, máris másképp fog kinézni, még ha klasszikus homokóra soha nem is lesz, mert nem lesz vastagabb a csípője, de ismétlem, ezt senki nem állította.


Keress vaterán, jófogáson súlyokat. Egy egyszerű, egykezes rúd 1 kg körül van. Utána súlyokat lehet találni 500 Ft/kg áron, ezeket pedig ráérsz fokozatosan beszerezni. Eleinte súly nélkül is jó a kitörés, guggolás, csípőemelés (ez utóbbit elég sokáig lehet variálni), lépcsőzés, mire ezekhez hozzászoksz, csak sikerül félretenni annyit, hogy 2 rúdra, meg pár kisebb tárcsára legyen keret :) Súlyokkal pedig ugyanúgy lehet folytatni, mire elész ezeknek a végére, megint összegyűlik egy kis keret rá. Nem egyszerre kell huszonezrekért venni. Ha meg eljutsz odáig, hogy 20-30 kilóval guggolj, akkorra kelleni fog egy francia rúd, mert kézi súlyokkal picit kényelmetlen. Mindig keress youtubeon megfelelő oktató videókat, ahol kitérnek a megfelelő testtartásra, vagy ha jó a fantáziád, akkor szöveges leírások is vannak 1-2 képi illusztációval. Mindig melegíts be, utána pedig nyújts le.

Ha meg annyira érdekesek az arányok: 156 cm, 50 kg, mell 86, derék 60, csípő 93 (igen, én erősen körte alkat vagyok, és sajnos emiatt még mindig van zsír a csípőmön, fenekemen, combomon, pedig 2 hónap alatt 6 kg-tól szabadultam meg, ami kb csak a derekamon látszik látványosan...).

2020. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12-es:

Bár ilyen alakom lenne mint neked!

Vékony derék és széles csípő!

2020. jan. 30. 22:14
 14/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy step padot, kézisúlyzót és bokasúlyt. Ez kompletten kb 10 ezer forint. A neten vannak fent komplett step aerobic órák. Nem unalmas és fogyaszt 🙂
2020. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!