5. napja csinálom a diétát, de még nem fogytam. Próbálom lelkiismeretesen csinálni, de semmi. Szerintetek?
Több idő kell hogy a szervezet lereagálja a dolgokat.
Én 3 hónap múlva nézegetném csak a mérleget...
Mennyi intenzív mozgás társul a diétához?
Azt azért gondolom tudod, hogy nem a diéta az ami fogyaszt, hanem a mozgás és a szénhidrát és zsír bevitel jelentős csökkentése. Vagyis a kevés fehér lisztből készült ételek és a cukor éesítőszerre cserélése és a zsír bevitel jelentős csökkentése. Persze nem kell teljesen elhagyni a zsíros dolgokat mert kevés kell a szervezetnek, de erősen kell csökkenteni kell. Ez így önmagában még nem okoz fogyást!
A fogyáshoz egyre intenzívebb mozgásra van szükség az fehérje túlsúlyos étkezés mellett. mert a zsír a mozgás hatására lassan, nagyon lassan, a mozgás intenzitásától függően lebomlik el ég. Az izom pedig a fehérjéktől épül.
Az intenzív mozgás nem az jelenti, hogy három napig nyomjuk az akármilyen sportos mozgást, majd bele szakadunk vagy rosszul leszünk tőle, hanem tartósan hónapokon keresztül, és évekig tartósan rendszeresen alakítjuk a testünket egy állandó mozgás formával és a fehérjékben gazdag (szénhidrát és zsírszegény) étrendet betartva.
Egy hét alatt ne várj csodát, bármilyen intenzív mozgás formát is választottál. ..mert ugye tudjuk, hogy a fogyás nem úgy működik, hogy nem eszünk. Az csak a jOjO effektudhoz vezethwet, ahol először leadod, aztán ezt megelégelve felszeded a kilókat még sokkal inkább, mert már rosszul leszel az éhezéstől.
A mozgást sem úgy kell elkezdeni, hogy most aztán gyerünk szakadásig. VaLAMI SPORTOS MOZGÁSFORMÁT NAPI RENDSZERESSÉGGEL KELL CSINÁLNI, DE A LÉNYEG AZ, HOGY NE ESSEN NEHEZEDRE, VISZONT KIFÁRASSZON. (BOCS A NAGYBETŰÉRT, (véletlen benyomtam), DE MÁR NEM ÍROM ÁT).
Szóval folytatom..
A rendszeres mozgástól és a fehérjében dús tápláléktól az izmaid erősödnek és egyre könnyebben végzed azt a sportos mozgást amit választottál.
Ettől hatékonyabban égeted a zsírt és építed az izmot és még könnyeben és többet tudsz majd mozogni és könnyebben égeted a zsírt, mert könnyebben csinálod az egyre fokozott terhelést a mozgásban. Ez egy önmagát erősítő folyamat, de csak akkor ha tényleg rendszeresen csinálod és nem hagyod abba, amikor úgy gondolod, hogy most inkább pihenni kelne pár hétig, mert azt nevezik hízókúrának.
.
A rendszeres mozgás az egyetlen út a normális testsúly és testalkat felépítéséhez és fenntartásához.
.
Az, hogy valaki csak diétázik meg káposztaleves kapszulát eszik, az nulla!
Attól az izom is leépül, ami igen káros és végül csak a kórházban tudnak rendbe hozni utána.
Már bocsánat, hogy ilyen dolgokat írok, hogy mozogni kell hozzá. Tudom, sokaknak ez szentségtörés, !!! MI AZ, HOGY MOZOGJAK ???
..de van aki abban a hitben él, hogy csak a fogyókúra étkezési megszorítás részével vagy különböző szerekkel tud fogyni, miközben a fotelban elterülve és a rossz diétától elgyengülve várja az eredményt.
A fehérjedús táplálkozás, kevés zsír és kevés szénhidrát akkor is kell és kellenek a vitaminok és az ásványi anyagok de a fehérje pótlásra mindenkor szükség van (húsfélék, sajt, gomba, tej, hal stb.)
Az össz napi bevitt energia mennyiség ne legyen több még ebben az arányban sem, mint amit felhasználunk a nap folyamán leginkább a mozgásunkkal.
Persze, mozogjon mindenki, mert az a normális, egészséges, de azért eléggé evidens, hogy mozgás nélkül is lehet fogyni, s a leghatékonyabb fogyásra is alkalmas étrendek között van zsírra építő is, ami teljesen logikus is.
Néha olyan fura szükséges feltételeket hallok fogyásra... Mintha ne lehetne pl. mozgás nélkül, napi 130g zsírral s napi egy (esti) étkezéssel fogyni... Ami csak a mozgás hiánya miatt nem egészséges az adott embernek.
Sokféle ember van, sokféle jó módszer... Bár ezt hiába írom, szinte mindenki csak a sajátjára esküszik s minden más módszer eretnek és hibás és úgyse válik be.
Csak az alapokat nézzük.
A zsír és a szénhidrát mekkora energia bevitelt képvisel?
A zsírt nem is tudja hatékonyan felhasznáni a szervezet, sőt a szénhidrátból is zsír keletkezik, ami végül halmozódik mint bevitt és eltárolt energia.
Mozgás és elegendő fehérje nélkül lehet fogyni. Ilyenkor leginkább a fontos izom szöveteket bontja le a szervezet, azok fogynak el, mint a legkönnyebben energiává alakítható fehérje forrás a testünkben, a szénhidráton kívül. Csak ezután "nyúl" a zsírhoz, mert azt jóval nehezebb lebontani. Legjobb lenne nem bevinni akkora mértékben, de ezt sokan nem tudják megállni. Na meg van aki olyan fogyókúrát folytat, amivel nem a feleesleges zsírokat bontja le, hanem az izom szövetet és a zsírokat még pótolja is.
Persze aki az izmot akarja leépíteni és a test zsírt védi a veszteség ellen, annak jó lehet a csupa zsír fogyókúra is.
Testsúly vesztést jelent a leépülő izom is, amitől végül nagyon elgyengül és megbetegszik a fogyókúrázó. :)
Sokan tévedésben élnek, mert nem a biológiai alapokat tartják szem előtt.
Mozgás nélkül is lehet fogyni, persze főleg nem a zsírból, hanem az izomból megy le akkor, de a tartós és egészséges fogyás, sőt a testalkat tartós átalakítása csak is a mozgás és !!megfelelő!! fehérjében dús diéta együttes alkalmazásával érhető el.
Azért van a sok kudarcot valló fogyókúrázó, mert nem a szervezet biológiai igényeit veszik alapul, és ha valamit leadnak, akkor inkább még több izom megy le amit később bőséges evés hullámmal próbálnak vissza állítani, hogy azután megint a koplalással vagy a fölös zsír bevitellel próbáljanak meg (tudatlan módon) leadni, amitől megint csak az izom fogy le és a zsír felesleg marad sőt pótlódik.
Ismerni kell a szervezet működését, és csak azután szabad állást foglalni!
.
Sport mellett viszont lehet enni, sőt kell is! A bevitt kalória úgyis elfogy és az izmot építő fehérjék növelik az erőt, ami még könnyebb mozgást tesz lehetővé.
Zsírral fogyni, az butaság, még ha a koplalás és akár magában a kevés zsír még nem is hízlal önmagában nagyon, de az izmok lemennek és csökken az össz tömeg, de nem a zsír vesztéstől.
A test biológiai szükséglete vitás téma, és szerintem egyénenként eltér valamilyen mértékben. Rengetegen fogynak zsírra alapozott diétával, minimális izomveszteséggel. Google: ketogén diéta.
Ez így nem igaz, hogy a szervezet az izomhoz nyúl először. Erről pedig egy időszakos böjtölővel beszélj. Nem kell mindent elhinni, amit a builderen olvasol. A test nem hülye, nem fogja az izmait elsorvasztani, csak ha nincs más választása, ami helytelen diéta miatt lehet.
A ketogén diéta pont hogy vigyáz az izmokra :) Testépítőknél sem ritka a ketogén diétával szálkásítás, mivel elég hatékony, kényelmes és nem lesz nagy izomvesztés, persze megfelelő fehérjebevitel esetén.
A test akkor bont izmot, ha
1. elégtelen a fehérjebevitel. valahonnan szereznie kell...
2. extrém nagy a kalóriadeficit, kvázi éhezés van, az izmok pedig, ugye, költségesek...
3. extra izmai vannak az embernek, amit csak megfelelő edzéssel tud megtartani, de ezt elhanyagolja
Biztos van még, pl. glükózhiány van és a test izomból szándékozik pótolni, de itt már kezd kifogyni a tudásom, hogy most mikor mit használ, eléggé függ a körülményektől is... S az aminosavak sem egyformák e szempontból.
De úgy kb. ezeket az okokat tudom. Csak mert nem szénhidráton élünk, hanem zsíron (megfelelő fehérjebevitel mellett, persze, de a fő energiaforrás szénhidrát és/vagy zsír), még nem bomlanak az izmok... Elég fura gondolat, hogy 20 kiló izmot bontottam el, amikor eleve nem volt sok és most sem látszik, hogy sorvadtak lennének, a háj pedig eltűnt a legtöbb porcikámról...
De van, aki 200 kilóról fogy le 60-ra zsírra alapozva, az bizonyosan nem csupán izmot bont :D
Persze rengeteg tudományos cikk van, nemcsak rengeteg tapasztalat (izmot építeni is lehet sok zsír mellett, csak kevés szénhidráttal kevésbé vannak tele vízzel, nem olyan ducik. ez van), utána lehet nézni :)
Hogy én nem fogok úgy élni, ahogy nem esik jól, az bizonyos. De azt el tudom viselni, ha mások a halálomat várják, én pedig remekül elélek még 80 évig. Túl poénos dolog, meg akarom játszani.
"A ketogén diéta pont hogy vigyáz az izmokra :) Testépítőknél sem ritka a ketogén diétával szálkásítás, mivel elég hatékony, kényelmes és nem lesz nagy izomvesztés, persze megfelelő fehérjebevitel esetén.
A test akkor bont izmot, ha
1. elégtelen a fehérjebevitel. valahonnan szereznie kell...
2. extrém nagy a kalóriadeficit, kvázi éhezés van, az izmok pedig, ugye, költségesek... "
.
A fehérje bevitelt és a mozgást ezért emelem ki én is folyamatosan. Intenzív sportos mozgás nélkül ez nem fog menni.
Amit írtál, ezt tényleg mindenféle jelentősebb sportos mozgás nélkül csináltad volna meg? Azt azért nagyon furcsának tartom. A zsírt valamiképp fel kell használni, különben hiába imádkozunk neki egyhelyben pihengetve, nem fog elégni csak úgy "fotelben ülve", mint a korábbi hozzászóló írta.
...mert ugye itt arról volt szó, hogy napi 120 gramm zsírral, sport és elegendő fehérje bevitel nélkül lehet/(szerintem nem lehet) fogyni. Mitől égne el az a kalória, amit a szervezet is zsírként raktároz, ha a még több zsír bevitel mellett nem társul hozzá jelentős izom munka?
Nem lehet, hogy te titokban jelentősen és rendszeresen rádolgoztál? Mert akkor ehet bármit az ember, ha elégeti az izommal az energiát. Sőt akkor kell is hozzá enni!
.
korábbi hozzászóló írta:
"Néha olyan fura szükséges feltételeket hallok fogyásra... Mintha ne lehetne pl. mozgás nélkül, napi 130g zsírral s napi egy (esti) étkezéssel fogyni..."
Ez azért senkinél így mozgás nélkül nem működhet. Energia hordozót viszünk be fehérje túlsúly és mozgás nélkül, az mégis mitől égetné a test zsírt és miért ne az izom fogyna tőle, ha nincs elég fehérje bevitel a szervezet számára? Sőt ha nincs mellette CLA bevitel sem, ami valamilyen szinten védi az izmot a leépüléstől.
Itt arról szól pillanatnyilag a vita, hogy sportos mozgás és jelentősebb fehérje bevitel nélkül, napi 13 gramm zsírral és esti egy étkezéssel (esti étkezés a leginkább hízlal) lehetne fogyni és nem az izomból. Na ez az ami nem létezik.
Nyilván ha !!mozogsz!! hozzá eleget és pótolod a fehérjét is, akkor szinte mindegy mit eszel, mert úgyis elégeted.
Egyrészt a zsír pont nem a megerőltető mozgástól ég. Másrészt a testnek van egy alap kalóriaigénye, hiszen fűteni kell, emészteni kell, gondolkodni kell, stb. Erre is ugyanúgy zsírt használ, ha ételből nincs meg a megfelelő kalóriabevitel. Illetve talán az agy nem képes teljesen átállni ketontestekre, tehát valamennyi szénhidrát elvileg mindig kell, de ezt többnyire nem is lehet elkerülni, hiszen szinte mindenben van valamennyi CH.
Zsírra alapozott, ketogén étrendnél nem szabad sok fehérjét bevinni, ahogy túl keveset sem. Van egy optimális tartomány, ami jóval kevesebb a testépítőknél javasolt 2g/tskg-nál. De egyébként is, napi 50g körül van a nitrogénegyensúly, tehát ha valaki ennyit bevisz, akkor várhatóan nem fog izmot bontani, hacsak nincs rajta "felesleges" izomtömeg.
Ha valaki nem koplal, csak diétázik, és nem sportol, akkor annyi izmot fog veszíteni, amennyivel kevesebb szükséges a kisebb testsúly mozgatásához. Nem fog a test kiszúrni magával, és elsorvasztani a létfontosságú izmait. Ilyen csak durva tápanyaghiány esetén történhet, azaz koplalástól vagy elégtelen fehérjebeviteltől. Utóbbit akkor tudom elképzelni, ha valaki csak kalóriát számol, és csupa szemétből viszi be az energiát.
Ettől függetlenül a legjobb járható út valóban az, ha valaki sportol, mert így megőrzi, vagy akár kis mértékben fejleszti az izomzatát még diéta alatt is, ami szebb formát eredményez, egészségesebb, és egyébént is elősegíti a fogyást. Mindenképp ez az ajánlott, de nem az egyetlen járható út.
Azt azért megnézném, hogy valaki nem eszik csak zsírt, akkor mennyit fogy izomból és mennyit hízik zsírra, ha nem sportol semmit közben intenzíven, azt meg külön, hogy a zsírból hogy tudna leadni a napi vegetálással.
Tuti, hogy mozgás nélkül ez nem működhet. Annyi energiát nem használ fel a szervezet csak úgy ülő önmagában. Enni meg kell azért valamit, mert ha nem, az a gyomrot teszi tönkre.
Persze a mozgás alatt nem azt kell érteni, hogy elsétálok két kilométert, de persze kezdetnek az is elég lehet, hogy egy alap, egyre növekvő kondíció létre jöhessen, amire aztán lehet építeni az egyre intenzívebb mozgás formákat, ami lehet rendszeres hegyi túra is a végén. A természet az további kellemes mozgásra ösztönöz.
Az is nyilvánvaló, hogy azzal, ha csak a napi vegetációnkra alapítanánk a fölös energia elégetését, nem sokra jutnánk. A fogyáshoz kell az izom fejlesztése is, hogy legyen mivel elégetni egyre több energiát.
A zsír fogyókúra lényege a kevesebb fehérje bevitel (mint korábban szó esett erről), ami viszont az izmot is kisebb nagyobb mértékben leépíti, pedig a még több energia felhasználáshoz a minél nagyobb, sőt az egyre növekvő izom tömeg a lényeges.
Nem is tudom, hogy lehet ilyen elképzelni, hogy valaki ül egyhelyben mint egy dísznövény a meglévő súly felesleggel és azt várja, hogy fogyjon és ne az izomból menjen le még több, ha már úgyis kevés a fizikai aktivitáshoz szükséges indíttatása és adottsága, az izom ereje. Ezek elméletileg is csak erős megkötésekkel működhetnek, de a káros hatása legalább akkora, mint amit hozhat az önkínzásos diétás módokkal.
Persze ha valaki mozog, akkor egészen megváltozik az energia háztartása. Az mellett lehet okosan diétázni és a mozgás és megfelelő étkezés hozhat komoly fogyást és testalkat rendeződést.
Szerintem mindennél a természetes dolgokat kell választani, mert különben eltorzult elgyengült és leépült zombit csinálunk magunkból a végén, amit már csak gyógyintézetben tudnak rendbe hozni.
Az ember lételeme a mozgás. Ha valaki nem mozog, az már önmagában beteggé teszi, mert leépül az izom rendszere és a bevitt energia forrásokat nem használja fel szükséges mértékben a minimális izomzat, inkább a test felhalmozza a hason és a test minden részén feleslegként.
És eljutottunk oda, amit el akar kerülni, vissza akar fordítani a túlsúlyos ember. Ehhez viszont azzal kell kezdeni, hogy eleget használjuk és fejlesszük az izmainkat, hogy el tudjon égetni minél több étkezéssel bevitt energiát.
Az meg izom az építéséhez tápanyagot, fehérjét igényel.
mindig az egyensúly megteremtése a legjobb út a természetes testalkat kialakításához.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!