Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Várhatok még fogyást?

Várhatok még fogyást?

Figyelt kérdés
173 cm vagyok 97-ről indultam, most vagyok 88 (még egy tizest mindenféleképpen le szeretnék adni). 50. napon vagyok a diétába, de sajna most az utóbbi 3 hétben csak 1 kilót fogytam. Tegnap el is fogyott a kitartásom, egész nap csak ettem, így az egy kiló is visszajött. Várható még fogyás, ha kitartok?
2009. okt. 12. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Türelem,biztos fogsz még fogyni.
2009. okt. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Szia, várható! Fantasztikus az is, amit eddig elértél! :) A szervezet most pihen egy kicsit, visszatart. (ez így egészséges!). Élj továbbra is egészségesen, és étkezz is úgy, kb. 3-4 hét, mire újra megindul a fogyás! Kitartás, nagyon jól csinálod!!!!
2009. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%

Természetesen nem fogysz fogyni, mivel hogy ezzel a "diétával" nem is lehet.

Az eddigi testsúly csökkenésed sem fogyás volt, abban az értelemben, hogy a zsírdepókból nem történt zsírleadás.

Ha kicsit értenél a táplálkozás tudományokhoz, egyből tudnád, hogy miért. Így viszont nem ártott volna utánaolvasni a dolognak, mielőtt butaságot csinálsz.

A szervezet a zsírraktárakat védi a lebontástól, ha bármelyik alapvető tápanyag féleségből, akár időlegesen is hiányt érzékel.

A fehérje ebből a szempontból a kulcskérdés, mivel egyáltalán nem raktározódik el.

Aki nem sportol, az szénhidrátból is csak csekély mennyiséget tud tárolni, mivel a fő szénhidrátraktárak az izmokban vannak. Így az izmokból a szénhidrát kiürül, szénhidrát napon viszont, -mivel kicsi a tárolókapacítás- a többlet egyből zsírrá alakul.

A szénhidrát mentes napokon pedig a víz is távozik, valamint az izmokból leépül a fehérje is, így tapasztalható súlyvesztés, de ebből NULLA a zsír aránya.

A továbbiakban pedig még nehezebb lesz, akár egy valódi normális diétával is lefogyni.

Edzőként nem egy kliensem van, akik korábban így jártak.

Nekik mind sokkal nehezebb dolguk volt a fogyást tekintve, mint az okosan gondolkodó, előrelátó fogyni vágyóknak.

2009. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
76%

"Tegnap el is fogyott a kitartásom, egész nap csak ettem"


Az alapvető baj itt van. A "diéták" alapvető szükséglete a kitartás. Attól nem szabad lelombozódni, hogy lelassul a folyamat, s azt semmiképp sem, hogy feladjuk. Lelki erő kell ehhez, sok. Én 110 kilóról fogytam le 80-ra 8 hónap alatt, szép lassan. Az igaz, hogy most már nem akar lejjebb menni, de előtte sem volt túl gyors a folyamat. Én eleinte 4 hét alatt fogytam 5-6 kilót, majd ez csökkent, s végül már csak havonta ment le kb. 2-3. Tehát nem kell beijedni, hogy megállt, vagy, hogy lassul. A 88 kiló már jó eredmény, ha az ember kitart, és nem zabál fék nélkül, akkor lesz abból még 78 is.


De ahogy az előttem szóló is írta, vannak tápanyagok, melyek miatt szerintem a diéta nem valami jó dolog. Tapasztalataim szerint a szervezet a diétától csak legyengül, illetve csak az éhség növekszik. Na, meg nem egy diétázós ismerősöm adta fel, illetve az időtartam után hízta vissza a leadott súlyfelesleget.


Tehát szerintem gondold át: diéta helyett inkább tartós életmódváltást kell eszközölni. Ez táplálkozási ésszerűsítést jelent (rendszer, zsíros ételek minimalizálása, mértéktartás, édességek minimalizálása stb.), illetve azt, amit nem tudom, csinálsz-e a diéta mellett, de a tartós eredmények érdekében igencsak szükséges: a sport.

Nekem így sikerült legalábbis 30 kilót leadni. Jó, eleinte én is diétáztam, de ez tartott 2-3 hétig, mert egyszerűen a sporthoz igen is kellenek tápanyagok, melyet pl. "salátakúrával" nem lehet bevinni. A sport folyamán pedig zsírégetés fog folyni, amihez viszont energia kell.


Tehát az én tanácsom az, hogy állj le a diétával, és inkább tartós életmódváltásra törekedj! Ha nem sportoltál, akkor javaslom a heti 3-4 alkalmat (de, ha belefér, akkor mindenképp mozogj valamennyit minden nap), illetve az odafigyelést arra, hogy lehetőleg este 6-7 után már ne nagyon egyél.

Nekem sikerült, s nem, nem vagyok egy könnyen fogyó alkat amúgy, mert előtte próbálkoztam mindenféle baromsággal (zöldteakapszula, Colonix, tökömtudja), s nem használt. Családomban sokan próbálkoztak 90 napos diétával, de általában a 2X-esét szedték vissza utána...

Elhatározás kell egy új életformára, semmi ördöngösség nincs ebben amúgy.

2009. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
A 2. vagyok, akit lepontoztatok. Én ugyanígy fogytam egyszer 12 kilót, és utána még 9-et (három és fél hétig nem mozdult a súlyom semerre). Úgyhogy hajrá kérdező!!!
2009. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Jesszusom, most olvasom a nagyokos 3. hozzászólót.. :)) A hasam fogom a nevetéstől, de komolyan! :)))))))) Fogyott a kérdező 9 kilót, és erre Te azt mondod, gyakorlatilag nem is történt fogyás... Ember, olvassál már értelmezve!
2009. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
8%

Előzőnek:

ha neked a fogyás nem egyenlő a zsírvesztéssel, akkor a 3. "nagyokos" nem neked írta a válaszát, hanem az értelmes emberi lényeknek.

Mellesleg "nagyokos" ezt tanulta, sőt ebből él, mivel személyi edző.....

2009. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
...személyi edző, aki valószínűleg kiizzadta az agyát is edzés közben...
2009. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Igen, várhatsz további fogyást, ha nem adod fel most. Nagy mennyiséget nem is egészséges rövid idő alatt lefogyni, ezt a szervezeted is "tudja". Idő kell hozzá, és kitartás :)
2009. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (még a kritikusnak is).
2009. okt. 13. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!