Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ki találta ki a 90 napos diétát?

Ki találta ki a 90 napos diétát?

Figyelt kérdés

Szóval az, aki megmondja a KONKRÉT választ, az lefikázhat nyugodtan!


Itt a lehetőség!


Amit kérek:

-A kitaláló (orvos, edző, stb.) pontos neve?

-Foglalkozása?

-Nemzetisége?

-És végül, hogy milyen orvosi kutatásokkal van alátámasztva ez az egész?


Eddig mindig engem támadtatok, amikor ellene mertem szólni, most itt a lehetőség!

remélem sokan sok helyről megválaszolják a kérdésemet.


2009. máj. 19. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
én már else olvasom a 90 napos hülyeségről a kérdéseket. ha valaki ezt elhiszi annak csak gratulálni tudok. nincs semmivel se alátámasztva és bárki aki kicsit ért hozzá megmondja hogy 90nap alatt tönkrevágja az anyagcseréjét és utána meg visszahizza az egészet... szerintem valaki hülye nőilap találta ki.
2009. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel úgy vagyok,hogy sokan lefogytak ezzel a diétával a környezetemből,olyanok is,akiken nem 10-15 kiló sulyfelesleg volt,hanem annyi,hogy a sportolás életveszély lett volna ha az eredtei súlyukkal kezdik el.Szerintem a szétválasztásnak semmi értelme,egyszerűen azért lehet vele fogyni mert kevesebbet eszel..ugye alapból délig cska gyümölcsöt,ez már eleve a napi kaja lecsökkentése,és akiket én ismerek,azok arra is odafigyeltek,hogy szénhidrátnapion sem lekváros tésztát ettek 5 szelet fehér kenyérrel.

Én nekem szerencsére nincsen szükségem diétákra,de higyjétek el vannak akiknek erőt ad ha kész rendszert állitanak fel nekik,mert könnyü mondani,hogy ennyi meg ennyi zsirt fehérjét szénhidrátot kellene fogyazstani,de ezt szerintem itt ott megszegi az ember ha teheti. Külön dietetikust meg ugye nem mindenkinek van pénze fogadni. Viszont ez a diétáa is csak akkor müködik tartosan,ha utána sem kezd el ész nélkül zabálni az ember ha letelt a 90 nap..

Szóval egyetértek abban,hogy a diéta szisztémáűjának nincs sok értelme,mondhatni semmi,de tartós fogyást el lehet vele érni,ha az ember utána is odafigyel.Amit viszont nem értek,az az,hogy miért fáj neked kedves kérdező ha valaki ezt követi? Én azt is lesz@rom,ha valaki felteszi itt zat a kérdést,hogy elég e 500 kalória egy napra..hát cisnálja csak,majd pórul jár. Te ne 90 naposozz ha ennyire ellene vagy,de nem szükséges provokálni azokat,akik ezt választják. Nem sértés képpen írtam.

2009. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 maundrel ***** válasza:
54%
én is 90 naposat csinálom, még 10 nap hátra :) ... nekem arra nagyon jó volt hogy rászokjak a "normális" étkezésre, ezelőtt kb napi 1-2 X ettem nagy adagokat, és persze általában éjszaka.. így felszedtem 2 év alatt 10 kiló pluszt.. a 90 napossal leadtam 6-7 kilót, és arra tényleg jó volt hogy rászokjak arra h napi 3-5 x egyek. a 90 nap utánis vigyázni fogok arra h mit eszek, és persze mozogni is fogok ez után is. Nekem van olyan ismerősöm aki a dupláját hízta vissza annak amit leadott...de ő nem csinálta végig a 90 napost, és nem is tartotta be... viszont ismerek olyat aki végigcsinálta, betartotta nagyon becsületesen, és azóta is tartja a súlyát.. nem hízott vissza semmit. szóval szerintem nek kéne fokázni, ész nélkül, főleg annak nem aki nem csinálta soha.
2009. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Világszerte sok millió ember követi a testkontroll-, más néven szétválasztó diétát, amely az amerikai Harvey és Marilyn Diamond nevéhez fûzõdik. Diétájuk lényege: az étrend zömmel gyümölcsbõl és zöldségbõl áll, a szénhidrátokat pedig külön kell választani a fehérjéktõl.



A módszer hatékonyságának titka


Az idõk során azonban a klasszikus testkontroll-diéta is átalakult. Dr. Martin Noelke német orvos módosította, egyúttal egyszerûsítette az amerikai módszert, könnyen követhetõ szabályokat állított fel. Rájött arra is, mi a diéta eredményességének magyarázata: Dr. Noelke szerint a szétválasztó diéta hatására jelentõs mértékben csökken a vér inzulinszintje. Ez pedig azért fontos, mert az inzulin a zsírszövetek képzõdéséért és gyarapodásáért is felelõssé tehetõ.



Dr. Noelke alapszabályai


- Ha táplálkozunk, a fehérjében, illetve szénhidrátban gazdag táplálékokat nem szabad egyszerre fogyasztani. Ezeket semleges hatású (alacsony fehérje- ill. szénhidrát-tartalmú) élelmiszerekkel kell kombinálni.

- Ha húst, halat, vagy tojást eszünk, köretként csak zöldségeket fogyasszunk. Ilyenkor nem szabad burgonyát, tésztát, kenyeret vagy rizst enni!

- A fehérje-, illetve a szénhidrát-dús étkezések között legalább négyórányi idõnek kell eltelnie.

- A fõétkezések közötti idõszakban a legcélszerûbb gyümölcsöket fogyasztani.

- Mellõzzük a cukrot, a süteményeket és az édességeket, mert ezek erõteljesen emelik az inzulinszintet. A sok inzulin hatására néhány óra múlva jelentõsen csökken a vér cukortartalma, aminek éhség lesz a következménye.

- Fehér kenyér helyett lehetõleg teljes kiõrlésû lisztbõl készített kenyereket együnk. Ezek rosttartalma csökkenti az inzulintermelést és meghosszabbítja a jóllakottság érzetét.

- Csak kalóriamentes italokat igyunk!



A Rostocki Egyetem kutatói tudományos vizsgálatokkal is igazolták, hogy dr. Noelke szétválasztó diétája hatására javul a zsírégetés és csökken a zsírok beépülése a zsírszövetekbe, ami hosszú távon fogyást és az ideális testsúly megtartását biztosítja.

2009. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Amit leírtál az nem a 90 napos...

Viszont ebben már van némi ráció, mivel ha jól olvasom lehet minden nap enni mindent csak a napon belül kell szétválogatni a fehérjét a szénhidráttól, ez így teljesen ok.

Egyébként nincs bajom azokkal akik a 90 napost ésszel csinálják, csak van pár ember aki minden áron meg akar téríteni mindenkit, hogy a 90 napos milyen jó, és nem fogadnak el semmiféle véleményt plusz jól le is ugatnak...

2009. máj. 19. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, de le kéne lőni.
2009. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az testkontrollból alakult ki a 90 napos.Méghozzá azért,mert bár a testkontroll megengedi,hogy a nap különböző szakaszaiban mást együn pl egyszer húst egyszer kemányítőt,de a két étkezés között olyan sok időnek kéne eltelni kb 5-6 óra,hogy egyszerűbb az egészet napokra szedni.
2009. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én néhány éve 30 kg-ot fogytam a 90 napos diétának és persze a kitartásomnak köszönhetően. Előtte a "fogyókúra Dán királyi kórház módra" kezdtem el, amivel 6 kg-ot adtam le 13 nap alatt.Ezután már sokkal könnyebb volt a 90 napos diéta.

Én csak dícsérni tudom. Persze mellette nem elhanyagolható a testmozgás. Én nagyon sokat kerékpároztam mellette.

2009. máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!