Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért van ez? Tegnap elmentem...

Miért van ez? Tegnap elmentem futni és rosszul lettem..

Figyelt kérdés

elmentem tegnap futni kb futottam 10-15 percet begörcsölt a vádlim alig birtam már futni,nagyon izom lázam lett akkor most szakad szét a hátam nagyon rosszul vagyok!

azt is olvastam hogy futás után enni kell fehérjét,na hát én tegnpa futás után megettem 1 tükörtojást édespaprikával

sok mindent olvastam a futásrol de le irnátok nekem a pontos szabályokat futással kapcsolatban??????azt is olvastam hogy 120-as pulzus kell

azt hogy tudom le mérni

mindent irjatok le aki tudj hogy hogyan kell csinálni!!!!!!!!!!!köszi!


2009. ápr. 27. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik kezdő vagy a témában. Kezdetnek ne foglalkozz a pulzusméréssel. Próbáld ki, hogy 4 percet futsz és 9 percet gyors tempóban sétálsz/gyalogolsz. Utána addig ismétled ezt a kettőt, amíg jól esik.

Néhány nap elteltével tolod az időt 5 perc futásra és 8 perc gyaloglásra.

Ezt addig folytatod, amíg végül eljutsz 12 perc futás és 1 perc sétáig.

Utána pedig már csak futnod kell.


Fokozatosan kell a szervezetedet hozzászoktatni a futáshoz. Később sokkal jobban fogod bírni. Nem kell, hogy kifulladj és megerőltesd magad. A lényeg a mozgás örömén van, ezt sose felejtsd el!!! ;)


Kitartást és csak pozitívan!

2009. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig pont ellenkezőleg: a kezdőknek van a legnagyobb szükségük pulzusmérésre!

A legtöbb kezdő a pulzusmérés nélkül beleesik abba a hibába, hogy túl gyorsan fut, és átlépi az aerob zóna határát. pl. 120-as pulzusom nekem akkor van, ha kicsit gyorsabban gyaloglom :)


Pulzusmérés: pulzusmérő órával. Olyat vegyél, ami mellkasi jeladón keresztül méri a szívverésed, mert ez sokkal-sokkal pontosabb, mint a csuklón stb.-n keresztüli mérés. Én a Polar órára szavazok, nekem is ilyenem van, a legjobb minőségűek között van.


A futásról itt olvashatsz (tippek, pulzuszónák, étrend stb.): [link]

2009. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Látom a rosszullétre még senki se válaszolt:

fontos hogy futás előtt 2-3 orával ne egyél semmit,de arra viszont figyelj oda hogy ne hogy kiszáradj ! Valamint az lehet még az oka hogy tulerőltetted magad,ez lehet hogy neked fel sem tűnik mert a tüdőd jól birja,de a szervezeted kevésbé.A vádlid pedig vagy azért fáj mert rossz a futótechnikád(vagy csak tulzásba viszed),vagy olyan cipőd van ami nem fogja fel az ütődést, és a lábad szenvedi el.

2009. ápr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szedj magnéziumot,nem fog görcsölni az izomzatod.Futás után igyál tejet nem lesz olyan nagy mértékű izomlázad.
2009. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mi tesómmaé kezdtünk el futni januárban,hidegben,hóban,először 1 Margitszigeti kör,köv.héten 2,és így tovább.az elsőnél 2 napig alig bírtam megmozdulni,úgy fájt mindenem...szóval szerintem próbálgasd még,ne add fel! egyébként nekem 145 volt a pulzusom mikor hazaértem....
2010. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!