Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 2 hete szedek fog.gátlót,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 hete szedek fog.gátlót, (Mercilon). Szerdán reggel nagyon rosszul éreztem magam, elmentem orvoshoz és azt mondta h influenzás vagyok. Kellett szednem lázcsillapítót (Rubophen) ilyenkor ugyanúgy véd a tabi?

Figyelt kérdés
Vagy kell máshogy is védekeznünk, és ha igen, akkor meddig?
2009. jan. 23. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi van ráírva foggátló tájékoztatójára?
2009. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha mar orvosnal voltal, akkor miert nem kerdezted meg, hogy hat e ra???? olvasd el a tajekoztatot, azon rajta kell, legyen, mi befolyasolja.
2009. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tájékoztatóba nincs benne ez a gyógyszer, de viszont egy másik oldalon olvastam, h ilyenkor máshogy is kell védekeznünk, de mondjuk ott sem ez a gyógyszer volt, hanem egy másik, de szerdán beszedtem egy olyat is,mert akkor még nem volt itthon Rubophen...
2009. jan. 23. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel ez nem antibiotikum, hanem lázcsillapító, ezért nem kell kieg. védekezés. Hacsak nem írja a betegtájékoztató, hogy vigyázni kell a fájdalomcsillapítókkal is. De nem írja, és ha elolvastad volna mind2 betegtájékoztatót, tudnád is!!!


"Egyes gyógyszerek csökkenthetik a fogamzásgátlók hatékonyságát. Ezek közé tartoznak például az epilepszia gyógyszerei (primidon, fenitoin, és a barbiturátok), a tuberkulózis kezelésére használatos szerek (pl. rifampicin); és egyes antibiotikumok (pl. ampicillin, tetraciklinek, és grizeofulvin). Feltétlenül tájékoztassa az Önnek fogamzásgátlót rendelő orvost, hogy milyen más gyógyszereket szed. Hasonlóképpen figyelmeztesse az Önnek betegsége kezelése érdekében gyógyszert rendelő orvost, a fogorvost, sőt a gyógyszerészt is, hogy Ön Mercilon-t szed. Ily módon az egészségügyi szakemberek felhívhatják a figyelmét, ha kiegészítő fogamzásgátló módszereket kell alkalmaznia, és azt is megmondhatják, mennyi ideig szükséges ezt megtennie."


"A Rubophen láz-és fájdalomcsillapító hatású gyógyszer."

2009. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
THX
2009. jan. 24. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!