Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Valamire jó az ha a kelleténél...

Valamire jó az ha a kelleténél többet iszom?

Figyelt kérdés
naponta,megiszom 4liter vizet is(szénsavasásványvíz)ez miatt,4-5ször megyek egynap vécére.ilyenkor mi távozik?vagyis na,gondolom hogy a víz.de ezzel fogyok,vagy ilyenkor hiába megyki mind,akkor sem fogyaszt semmit?
2009. ápr. 21. 21:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
nem valami nagy dolog az a 4 liter.. én napi 6-7-8 litert iszok meg, semmi köze a fogyáshoz max minimálisan gyorsítja az anyagcserét
2009. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hú az igen:D nekem maxazért tünik ennyire furcsának mer eddig naponta fél litert sem ittam:O:D
2009. ápr. 21. 21:52
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

A szénsav maximum a gyomrodat készíti majd ki idővel. Túl sokat azért ne igyál, mert megterhelő a vesének. 6-7-8 liter rengeteg, 10 liter víztől akár már meg is lehet halni!

Fogyni ne fogsz tőle.

2009. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Halálhoz vezethet a túlzott vízfogyasztás

A brit kutatók hét–nyolc liter vízről beszélnek; nagyobb mennyiségnél hányinger lép fel, azaz védekezik a szervezet. A sejtek megduzzadnak, a vese több vizeletet választ ki, de eljut egy olyan stádiumig, amikor felmondja a szolgálatot. És mivel a vese hatással van a keringésre, a folyamat – végső esetben – szívmegálláshoz is vezethet

2009. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

elég, ha annak a nőnek az esetét említjük, aki egy játékkonzol elnyerése érdekében ivott meg csaknem hat liter vizet mindössze három óra leforgása alatt. A nőnél először hasogató fejfájás jelentkezett, később hányt, végül pedig belehalt a "vízmérgezésnek" nevezett tünetegyüttesbe. Ez ugyan egy meglehetősen extrém eset, de sajnos olyan is többször előfordult már, hogy egyébként egészséges fiatalok haljanak meg hasonló módon


A nagymértékű folyadékbevitel hatására felhígul a vér, a nátriumionok mennyisége pedig a literenkénti 135-145 millimól alá csökken: a jelenséget orvosi szóval hiponatrémiának nevezik. Ez az állapot kialakulhat például erős hasmenés, vese- vagy mellékvese-károsodás, illetve a vizelethajtó szerek mértéktelen szedése következtében is, de egy 2005-ös tanulmány szerint a maratoni futóknál átlagosan minden hatodik esetben kimutatható a jelenség enyhébb formája. A hiponatrémiát hányinger, hányás, fejfájás, fokozott vizeletürítés és általános zavarodottság előzi meg.

A szervezetünkből különféle módokon távozó víz mennyiségét a vesék szabályozzák: amikor rövid idő alatt túl sok vizet iszunk, a vesék nem lesznek képesek megfelelően ellátni feladatukat, és a vér "vízzel telítődik"; a víz ilyenkor nem tud a szokásos módon távozni, ezért a fölös mennyiség a vérből a sejtekbe kerül, amelyek térfogata ennek következtében hirtelen megnő. A legtöbb sejttípus esetében ez nem jelent problémát, ugyanis a sejtek rugalmas szöveteket alkotnak - például zsír- vagy izomszövet - az idegsejtek számára azonban nem áll rendelkezésre több hely (a koponyában az idegsejtek mellett vér és az agy-gerincvelői folyadék tölti ki a fennmaradó helyet). Mivel az idegsejtek emiatt már képtelenek tágulni, az agy megduzzad, ami remegést, légzésbénulást, kómát, végül pedig az életfolyamatok teljes leállását eredményezheti.


forras:promenad.hu

2009. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Ki ajánlotta neked a 6-8 liter vizet? Valami boldogtalan? Teljesen felesleges, még a 4 liter is sok. Napi 2-2,5 liter untig elég az egészséghez. Ha pedig szénsavas vizet iszol, nagyon rosszul teszed. Egyebek mellett nagyon árt a szívednek is. Kérdezz csak meg egy orvost! A víz nem a fogyókúra kelléke. Ahhoz egészen másképp kell/ene/ táplálkoznod!
2009. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

4-5 l vizet megiszol egy nap??? Es 4-5 szor mesz csak wc-re ettol??? En ennyi viztol kb. 20-szor mennek, vagy meg tobbszor is.

Hat ez a vizmennyiseg arra jo, hogy ne legyel ehes, ne legyen helye az etelnek a gyomrodban. A vizzel teljesen tele vagy, gondolom ezert iszod, nem? Fogyokuranak jo, amugy szerintem nagyon sok ez a viz amit megbirsz inni.

2009. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Én is 4-5 litert iszok és kb 15ször megyek egy nap wc-re.
2009. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én is napi 3-5 litert.

Azért 60 perc aerob után kell a folyadékpótlás...

2009. ápr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
én is 4-5 litert iszom, de nyáron van hogy 7-8-at is ha nagy meleg van meg edzésnap is... azthiszem 3 éve már.. Ennyit a "brit kutatókról" meg a rémmesékről!
2009. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!