Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az ex nem akar kiköltözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ex nem akar kiköltözni a közös lakásból?

Figyelt kérdés
Szétváltunk élettársi viszonyból két gyerekkel.Elment az új nőhöz lakni.Már majdnem két éve a nővel van.Megegyeztünk,hogy én maradok a közös lakásban a két gyerekkel amíg talál másikat.Lett egy lakása.Új élete van.A cuccait(ami elég sok)nem akarja elvinni.Szeretném lezárni az egészet de emiatt nem tudom még rendezni magamban hiszen fél lábbal még az én életemben van.Szép szóval se tudom nála elérni pedig már bedobozoltam a dolgait.Tartok tőle,kirakni nem merem.Ti mit csinálnátok?
2018. dec. 13. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
jogilag az övé is a lakás, tehát nagyon nem tudsz mit tenni.
2018. dec. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Má kifizetted a részét a lakásból? Ha nem akkor patthelyzet.
2018. dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Amég az övé is a ház, addig örülj, hogy csak a cuccai vannak a házban és nem a nőivel.
2018. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves "jogászoknak".Remélem olyan is van ,aki nem jogi gyakorlatra jár ide és figyelmesen olvas.
2018. dec. 13. 12:29
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Figyelmesen elolvastam, de nem derül ki, hogy a lakás tulajdonjoga rendezve lett-e. Amíg nem, addig akár vissza is költözhet.
2018. dec. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig jogaszkodas nelkul nehez. Kovetkezo kerdesed a rendőr lenne, az meg csak ugy tud intézkedni ha a tulajdonjog téged véd.
2018. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem ertem miert vagy fel haborodva????? Az o lakasa is ,hiaba mashol lakik.Gondolom azert van a cucca ott mert ugy erzi megteheti mivel az o lakasa is.Ki kell fizetni aztan ,ki tenni a cuccait
2018. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem egyértelmű a szövegből, de ha a tulajdonjog már a tiéd 1/1 arányban, akkor mondd meg neki, hogy egy adott dátumban legyen szíves jönni a holmijáért, ellenkező esetben megy a kukába az egész (vagy elajándékozod, tök mindegy).


Ha ti csak szóban megállapodtatok, hogy elköltözik, de papírforma szerint tulajdonjoga maradt a lakáson, akkor így jártál, a szóbeli megállapodás ebben az esetben a törvény szemszögéből semmit nem ér. Elkezdhetsz vele gec.zni, hogy feljelented a hatóságok felé, ha nem viszi a cokmokjat, hogy már máshol él, de nem jelentette be (ez hivatalosan büntetendő, amennyiben bizonyítani tudod), de nem nagyon érsz vele sok mindent. Próbáld meg visszavenni a teljes tulajdonjogot, akkor már nem lesz semmi a kezében.

2018. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Addig marad amíg akar. Amúgy meg ha ismered tudsz neki olyat mondani, amitől magától húz el. Nem tudom milyen helyen laktok, de ha van tárolórészetek, oda pakolnék be. VAgy csak simán kiszórnék mindent, mert ha két évig nem érdekelte mi van a cuccával, eztuán sem fogja.
2018. dec. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!