Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szakítottunk, de nem akar kiköltözni a lakásból. Mit tegyek?
Ne haragudj már, de ez, hogyan működik, hogy a te házad, de Te nem alszol otthon szakítás után?
Tessék neki megmondani, hogy viszlát.
Vagy, esetleg ha tudnátok felnőtt módjára viselkedni, megengedni neki, hogy 1-2 hétig még nálad aludhat, (és persze te is hazaköltözöl).
De ne már, hogy még ő túrjon ki a saját lakásodból.
Első körben kimaradt egy fontos információ: kié a lakás, ki a tulajdonos vagy ennek hiányában ki a bérlő (ki kötött szerződést, kinek a neve szerepel a bérleti szerződésen)?
Nyilván aki a tulajdonos vagy aki a lakás bérlője az marad a lakásban, a másik költözik, ha nem tudtok eről megállapodni.
Ezzel együtt két felnőtt ember tud kulturáltan is szakítani, ha nem a verekedős/veszekedős/rendőrhívós eset áll fenn, akkor azért az elköltöző félnek is illik adni valamilyen ésszerű határidőt a költözésre (új bérlemény találásra, kipakolásra, hurcolkodásra)- legfeljebb mondjuk egy hónap.
Ugyanígy érdemes leülni és megbeszélni a közös- értékesebb- tárgyak sorsát, egymással korrektül elszámolni- különösen akkor, ha pl. közös lakásbérlésről van szó.
Közös tulajdon esetében a legbonyolultabb időben, de ha nem tudtok egymással egy fedél alatt élni és 50-50%-os tulajdonrész van, akkor
- vagy megegyeztek, hogy melyik fél marad, a másik fél részét megvásárolja
- vagy meghirdetitek az ingatlant eladásra (szerencsés esetben is hónapokig tart az elejétől a végéig) és megállapodtok abban, hogy addig ki marad benne- esetleg ezért a másik félnek fizet valamiféle kompenzációt ("lakáshasználati díj")
- ha semmiképp nem megy a kulturált megegyezés, illetve egyik fél akadályokat gördít az eladás felé, akkor bírósági úton lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését, de ez a legköltségesebb és leglassabb megoldás (azzal, hogy jóval a piaci érték alatt fog elmenni az ingatlan, így érdemes lenne mindkét félnek előszednie a józan belátását, mert egy ilyennel mérhető anyagi károtok keletkezik a makacskodásból)
Nem mindegy tehát a felállás, a jogi helyzet.
Ha te vagy az, akié a lakás, a másik fél pedig hajlandóságot sem mutat a kiköltözésre, akkor megérett az idő, hogy adj neki egy értelmes határidőt a költözésre.
Ha az exed értelmes, akkor szóban bőven elegendő- saját érdekedben érdemes felajánlani akár azt is, hogy segítesz a pakolásban, hurcolkodásban, csomagolásban- ha együtt éltetek x ideig, akkor ennyi tisztelet talán még maradt köztetek, hogy ez beleférjen.
Ha a határidő eredménytelenül letelik, akkor sajnos vagy tűrsz, mint eddig, vagy jogi lépéseket teszel (első körben mondjuk írásban felszólítod, hogy hagyja el az általad megszabott időben a tulajdonodat stb.), ha ez is eredménytelen, akkor hatósági segítséget kérhetsz ennek érvényesítésére, illetve kényszerkijelentheted és aztán hatóságot hívhatsz.
Őszintén remélem, hogy erre nem kerül sor, csak leírtam, mint lehetséges (legrosszabb) forgatókönyvet.
Minden esetleges sérelmed ellenére is elegáns dolog az, ha inkább segítesz az elköltözésben- számodra is hasznosabb, mint ellenségesedéssel elmérgesíteni a viszonyt.
Minden jót.
Szólj a főbérlőnek, hogy kiköltöztél, írja át a szerződést.
Jobb ha keresel másik lakást.
Oda meg ne fizess semmit. Majd megoldja egyedül.
Költözz te el! És többé semmi közöd a helyhez.
Fizesse ő az albérletet meg a rezsit!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!