Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Titeket zavarna, hogy a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, hogy a volt férjetek mindenben a saját formájára akarja formálni a gyereketek?

Figyelt kérdés

Egy 5 éves kisfiunk van. Ahányszor hazahozza a picit, mindig egy új Trianonos/Nagymagyarországos/Turulos stb. poló van a gyereken. Mondtam már neki, hogy ne adja mindig rá ezeket, de nem érdekli. Pár hete a fiam otthon folyton olyanokat kiabál, hogy "Erdély magyar" "Vesszen Trianon" "Szebb jövőt"stb.

Ez nem igazán tetszik nekem, mert egy 5 éves kisfiú nem is érti a dolgokat. Ha nagyobb lesz eldöntheti, hogy mit akar, de addig nem akarok semmit rákényszeríteni. Mit csináljak a volt férjemmel, hogy megértse?


2010. jún. 25. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Hát az exed egy náci barom aki rá kényszeriti magát a gyerekre de ez nem tart sokkáig a kicsi nem érti miről van szó pár év múlva nem is elékszik erre.

Ha a párod meg rasszista köcsög te légy az erősebb te jobban hatsz a gyerekre és erősen légy a gyerek rá jobban emlékszik mint a papára. Te erősisd benne a világnézeted.

2010. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ebben a korban nincs jelentősége, hagyd csak játszani. Ha őneki jó játék, hogy büszke, harcos magyar az oviban, nincs ebben semmi kivetnivaló, tekints rá úgy, mintha tini ninja teknőcnek képzelné magát.


Majd ha később érettebb lesz (avagy először verik meg emiatt a cigányok..) akkor mesélj el neki mindent szépen. Hogy meg tudja hozni ő maga a döntését.

2010. jún. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért egy 5 évest ilyen ruhákba öltöztetni, meg ilyen politikai dolgokkal teletömni túlzás, nem is érti még ennyi idősen, hogy miről szól az egész.....de ne használjátok már a "náci" szót, a nácik a németek, meg az osztrákok....lehet, hogy nacionalista, rasszista, nemzeti radikális, de náci nem nagyon lehet. Azért próbáld meg megakadályozni, hogy már 5 évesen azt gondolja a gyereked, hogy a románok stb. mind szemetek, a zsidók gonoszak stb., mert ennek a gyűlölködésnek semmi értelme, ha pedig már 5 évesen belenevelik ezt, akkor később nehéz lesz neki normálisan látnia a dolgokat....
2010. jún. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A férjed nem tudja feldolgozni, hogy otthagytad őt (gondolom így volt), és most a belső feszültséget így próbálja levezetni. Valószínű tele van kisebbségi komplexusokkal. Azért gondolom, mert az enyém is ilyen, hasonlóan cselekszik, persze nekem nem ilyen pici a gyerek, és a háta mögött kinevette az apját a múltkor miket beszélt neki a fejébe. A tied meg még úgysem érti, hazajön, leveszed a pólót, és tényleg hagyd játszani, úgysem érti még. Aztán apuka majd ahogy megnyugszik, eldugul. Mióta vagytok külön???
2010. jún. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit tehetsz, mert az apuka nagyon elszántnak tűnik, de ez biztosan nem vezet jóra! 5 évesen ilyen nézetekkel nem szabadna traktálni a gyereket, az apja elég primitív, ha ezt nem látja. Próbálj beszélni a volt férjeddel, hogy ez nem tetszik. Sajnos nincs más ötletem...
2010. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem:) az én férjem nem zavarna ha saját képére nevelné, mert akkor biztos lennék benne, hogy talpig művelt és értelmes gyerekem lenne...


De a te férjed amit csinál az kicsit már sok...Én Erdélyben élek, de még én sem "magyarkodok" ennyire...

2010. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha az én férjem akarná a saját képére formálni a gyerket, annak nagyon örülnék, mert nagyon okos, művelt, talpig becsületes, józan emberrről van szó.

A kérdés arról szólt, hogy terheljünk-e egy ötéves gyereket politikával...

Egyértelmű "nem". Most sem érti, öt év múlva, sőt, még tíz év múlva sem fogja érteni a politikát. Hagyni kell, hogy kialakuljon a saját értékrendje, addig meg felesleges ilyenekkel zaklatni. Azt sem tudja, mi az, hogy Trianon, mi az, hogy Erdély...

Addigra, mire véleménye lesz a dolgokról, a kedves volt férjed is lehiggad.

2010. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 toteszke ***** válasza:

Írhatnám azt, hogy amikor megy az apuka a gyermeketekért, -mert ugyanis válásotok ellenére is közös a gyermek- akkor Te meg izraeli kitűzőben, pólóban engedd el, de nem írom. Elvált szülők gyermekeként éltem át a múltban jónéhány olyan helyzetet, amikor az egyik oldal állandóan fújt a másik oldal ellen. Azaz anyai nagyanyám biztatására anyu mindenbe belekötött, ami apuval volt kapcsolatos. Szerintem zavarta őt, őket, hogy nem utáljuk aput. Miért utálnánk? Soha nem vert meg minket kedvtelésből, csak azok a bizonyos atyai pofonok csattantak el-így jónéhány év távlatából belátva, jogosan.

Kérdés: volt férjednek anyukáddal milyen viszonya volt?

Lehet, kérésedet anyósa általi, személye ellen irányuló támadásnak véli. Próbálj vele higgadtan beszélni, hogy elfogadod a véleményét. Mondd meg neki, hogy (amennyiben tényleg úgy van) a kérésednek semmi köze anyukádhoz, azt te kéred tőle. Mindenféleképpen higgadtan próbálj vele beszélni, mert úgy több eredményt érhetsz el.

Egy átélt helyzetemet megosztom Veled, aztán nem zavarok tovább: szüleim válási procedúrájának vagyonmegosztási fázisa alatt postási szerepet töltöttem be apu meg anyuék között telefonon keresztül. Ugyanis anyu nem volt hajlandó apuval beszélni. Apu felkínált pár, számára előnytelen megegyezési lehetőséget. No, egyszercsak jött egy levél, anyu meg nekem állt szabályosan kiabálva, természetesen jogtalanul, hogy mi az a levél, meg hogy "már megint mit kavarja a szart apád". Holott az én szerepem a történetben csak és kizárólag annyi volt, hogy közvetítettem a két fél között. Na, arra vigyázz, hogy ehhez hasonló helyzetbe ne kerülj, ehhez hasonló helyzetbe ne hozd a fiadat!

Üdv: Péter

2010. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nagyon helyes, már gyerek korban meg kel kezdeni az új nemzedék szemének felnyitását.
2010. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!