Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermektartást fel függeszthet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermektartást fel függesztheti ilyen indokkal?

Figyelt kérdés
Egy éve élünk külön, a férjem minden hónapban 20 ezer ft-ot küldött gyerektartást. Most, hogy beadjuk a válópert kitalálta, hogy ezentúl 15 ezer lesz a gy.tartás és most azzal az indokkal, hogy ő már előre több hónapot kifizetett nem akar küldeni semmit.Ezt az ügyvédje írta nekem. Ezt megteheti?
2010. jún. 24. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért fizetett volna ki több hónapot előre?

Ha nincs írásos megállapodás, hogy ő eddig 20 fizetett pedig csak 15 e-t kellett volna, akkor nem teheti meg.

Az ő dolga, hogy annyit fizetett.

A biróság majd megállapítja, hogy 15 ezer lesz-e vagy akár 20-nál is több a gyerektartás.

2010. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
az ügyvéd írhat bármit, neked nem kell belemenned....a fizetése x százaléka általában a kiinduló pont, ha ez nincs akkor is lehet egyezkedni......20 ezer nekem nem tűnik soknak, 15 meg már a nevetségest súrolja, én írnék egy kiadáslistát a gyerekről csak miheztartásvégett......próbálkozik a szentem
2010. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. jún. 24. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg teljesen mindegy,hogy mit ír az ügyvéd.

A bíróságon a gyerektartást így állapítják meg. 1 gyerek esetében a fizetésének 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a..(jelen esetben ez 14.000 forint)

Azt,hogy eddig 20.000 forintot fizetett az egy dolog.Annyival van jobb helyzetben a férjed ,hogy te nem kérheted visszamenőleg akár fél vére a gyerektartást összegét mert fizetett..

2010. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ezek szerint ti megegyeztetek 20ezerben és erről nem biróság döntött.ha igy van akkor fizethet 5ezret is ha ugy tartja kedve ha neked meg nem tetzik akkor biroság és ott eldöntik az hivatalos lesz és oonatol nem reklamálhtsz te sem és ő sem zárkozhat el tőle mert akkor megüti a bokáját mert elég komolyan veszik már ezt.egyébként a bejelentet fizujának a 20%át itélik meg ha ez nagyon kevés akkor általában felkerekitik a minimumra ami 15ezer volt nem régiben.
2010. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fél évre= *javítok*
2010. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
nem ertem miert kell egymás közt egyezkedni annak aztán sosincs jo vége.
2010. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy küldi a gytartást, tehát nem a béréből vonják. Ha az eddigi 20ezer ft-ot magától fizette, akkor el kell fogadnod azt a tényt, hogy mostantól csak 15ezret ad. Arra természetesen nem hivatkozhat, hogy előre kifizetett többet a 20ezerbe, mert eddig önmagától fizetett ennyit. Akkor, amikor a bíróságon lesz a tárgyalásotok, akkor kérned kell a gyermektartásdíj bíróság által történő megállapítását. A gyt.díj összegét a tárgyalást megelőző 12 hónap alatt kifizetett munkabér tételes kimutatása alapján állapítja meg a bíróság. Nem tudom, hogy mennyit keres a férjed, de gyerekenként általában a járulékokkal csökkentett jövedelem 20% a gyt.

Lehet kérni a fix összegű tartásdíjat is, amely összegében kölcsönösen megegyeztek, vagy lehet a munkáltatójánál történő letiltással is.Ezt ti közösen eldönthetitek.

2010. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amig nincs itélet,sajna annyit ad amennyit akar. ha megítélik,visszamenőleg is fizetnie kell. mást nem tehetsz. ha nem tudtatok megyezni,ez lesz. reméljük a legjobbakat,de pl egy barátnőm férje szakács,3kilót keres,de mivel minimálra van bejelentve,szinte semmit sem fizet.
2010. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudtommal a fizu fele terhelhető.Tehát ha van még két gyereke,az a tiéddel 3, akkor 16.6%ot kaphatsz.Ha van neki 3-akkor 12.5%ot.stb
2010. júl. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!