Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Februárban váltunk el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Februárban váltunk el a férjemmel, van egy 3 éves kisfiunk. Ő azóta sem látogatta a gyermeket, és gyermektartást sem fizetett soha. Most levelet írt, hogy látni akarja. Mit tegyek, ha a kisfiam nem a kar vele elmenni, mert el van idegenedve tőle?

Figyelt kérdés

A bíróságon a férjem kijelentette, hogy nem kíváncsi a gyerekre, és nem is hajlandó fizetni. A bírónő2 hetente 1x-i láthatást állapított meg.


Nincs semmilyen jövedelme, hová fordulhatok, hogy gyermektartást mégis megkapjuk?


2010. aug. 10. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
rendőrségi feljelentést tegyél + a gyámhatóságon keresztül kérd, hogy az állam előlegezze meg a tartást
2010. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Ha a gyerekének nem hajlandó fizetni, akkor ne akarja látni se!Így könnyű,anyuka mindent biztosít a kicsinek,ő meg a hasára üt hogy most látni akarja!Amikor ruha kell vagy bármi akkor meg lapul!De ez csak az én magán véleményem,ezt mindenki maga dönti el,és azt hogy mi jobb a gyerekének!
2010. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
a magánvéleményed tartsd meg, mert sajnos, attól, hogy szarik a gyerekre, meg nem fizet, még simán feljelentheti anyut a láthatás megtagadásáért
2010. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért van "elidegenedve" az apjától? Az én férjem is elég nagy szemétségeket tett a házasságunk utolsó évében, de én a gyerekeknek mindig beszéltem róla, hiába nem volt fizikálisan ott, minden nap szóba került. Ebben Te is ludas vagy. Kompromisszumot kellene kötni, hogy elsőzör úgy találkozzanak, hogy te is ott legyél, ha feloldódott a hangulat, akkor maradhatnak egyedül is. Gyerektartás ügyben sajnos nem tudok segíteni
2010. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fél év alatt egy gyerek sem idegenedik el az apjától.

A gyerektartást követelheted töle birósági úton, amig nem fizet, addig megelölegezik neked, ha lesz keresete, akkor visszakövetelik töle.

A láthatás szülöi jog, független a gyerektartás fizetésétöl. HA nem engeded a gyereket, akkor te leszel büntethetö.

2010. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!