Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit követelhet rajtam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit követelhet rajtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor összeköltöztünk a párommal, neki volt egy 9 milliós lakása, nekem 7 millió ft készpénzem. Összeházasodtunk, eladtuk a lakást, vettünk újat feles joggal, aztán eladtuk, továbbköltöztünk ugyanígy... A pénz elment, a lakás maradt.

Úgy tűnik válni fogunk. Követelheti rajtam a régi lakását vagy az értékét? Én kicsit nehezebben tudnám bizonyítani, hogy a házasságba pénzzel mentem, mint ő, hogy lakással. Félek, hogy ki akar semmizni, nagyon gonosz ember.

Mire számíthatok?


2010. jún. 22. 17:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha 50 %.-ban tulaj vagy az a te részed. Igen be kell jelenteni...
2010. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az számít, igen, mert az adásvételin kérhetettek volna eltérő %-os bejegyzést a földhivataltól. Tehát házasságon belül is meg lehet tenni, hogy pl 75-25% bejegyzést kértek, ezzel is elismerve, hogy ennyi volt a hozzáadott rész (már ha így lett volna). Mellesleg magában az adávételi szerződésben is le lehet fektetni, hogy a vevők közül ki mennyit ad hozzá a lakáshoz, és bár ez nem közokirat, a bíró mérlegelheti bizonyítékként. Tehát a férjednek még akkor vernie kellett volna a vasat, hogy elismerjék hogy csak ő fizetett, mert így hogy utólag jut eszébe, már sokkal kevésbé hihető. Sajnos sokmindent be lehet dobni, mert ő meg azt mondhatja, hogy eszébe se jutott hogy válás lesz, és igazából ő 75-25-öt akart volna bejegyezni, stb stb, és a bíró meg mérlegeli, hogy így volt-e.


A 7M-t meg még akkoriban kellett volna bejelenteni. Szerintem érdemes lehet védelmi okokból már most elmenni egy adótanácsadóhoz, hogy mit lehet tenni, mert amikor az APEH kopogtat, már késő. Valószínűleg nem fogja azt javasolni, hogy írjatok visszadátumozott ajándékozási szerződést vagy akármit (ilyesmihez nem szokták a nevüket adni), de a sorok közt olvasva azt nagyjából ki lehet deríteni, hogy az akkori jogszabályok keretein belül mi lett volna adómentes, és megpróbálni utólag lepapírozni a szüleiddel. Sajnos az APEH sem hülye, szóval nem vesz be mindent. Mondjuk a szüleddel egy kölcsönszerződést lehet érdemes írni, amit egy összegben kellene visszafizetned, vagy valahogy ki kell okoskodni, hogy mi legyen. Bonyolult ügy.

2010. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!