Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit követelhet rajtam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit követelhet rajtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor összeköltöztünk a párommal, neki volt egy 9 milliós lakása, nekem 7 millió ft készpénzem. Összeházasodtunk, eladtuk a lakást, vettünk újat feles joggal, aztán eladtuk, továbbköltöztünk ugyanígy... A pénz elment, a lakás maradt.

Úgy tűnik válni fogunk. Követelheti rajtam a régi lakását vagy az értékét? Én kicsit nehezebben tudnám bizonyítani, hogy a házasságba pénzzel mentem, mint ő, hogy lakással. Félek, hogy ki akar semmizni, nagyon gonosz ember.

Mire számíthatok?


2010. jún. 22. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házasságon belül eladtátok a lakást, és közösen mást vettetek rajta, akkor az már beolvadt a közös vagyonba, nem követelheti rajtad.
2010. jún. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jajj de jó, köszi!

Olyanokat mondogat, hogy a lakás tulajdonképpen az övé, hiszen neki eredetileg is volt, én meg elb%%%tam a pénzemet így jártam...

2010. jún. 22. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon gonosz ember, miért mentél hozzá? Ha nem az, akkor a válás után se mondd annak!
2010. jún. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerencsére az előzőt felesbe vettétek. Tehát 1) amit az első írt, hogy az a vagyon közös, hacsak nem volt házassági szerződés. 2) ha megpróbálja megtámadni, akkor elő kell venni az ő 9M-s lakásának adásvételijét, meg az abból vett nagyobb lakás adásvételijét, és rögtön kiderül, hogy valakinek kp-t kellett beadnia. Ha megpróbálkozik azzal, hogy az övé volt, akkor neki kell bizonyítania. A te 7M-d honnan volt? Ha örökség vagy ilyesmi, akkor nyoma van, hogy volt neked, de ha nem, tanúid még mindig lehetnek.


Mivel az induló tőke (9M vs 7M) közt nincs nagy különbség, nem fog tudni kiforgatni, és ezt ő is belátja valószínűleg, akár gonosz, akár nem. A lényeg hogy ne ijedj be és ne írj alá semmit.

2010. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
17.51: az elmúlt pár évben teljesen kifordult önmagából. El sem hinnétek micsoda változásokon ment keresztül, a válás sem véletlen. De nem kell megvédenem a döntésemet, csak arra vagyok kiváncsi, meddig mehet el.
2010. jún. 22. 17:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, és persze mindig bepróbálkozik az egyik fél azzal, hogy az én pénzemen vettük az autót/házat (tehát az enyém), a te pénzed elment villanyszámlára (tehát nulla). Szerencsére ezekre ott a törvény, hogy tök mindegy, hogy kinek a számlájáról utaltuk a pénzt, a házasság során szerzett vagyon közös, tehát az autó/ház is közös meg a villanyt is közösen használtuk.
2010. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
17.52: a szüleim adták, hogy lakást vehessek belőle, vagy legalább elindulhassak az úton. Ennek már jópár éve, nem tudom a bank meddig tud visszamenőleg bizonylatot adni, honnan jött a pénz.
2010. jún. 22. 17:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Tud akár 20 évre visszamenőleg is. Papírokat számlákat elő.
2010. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tehát a férjed azzal fog próbálkozni, hogy neki volt 9M-ja, amit behozott, te semmit nem hoztál be. Ha ez megdől, akkor az lesz a következő, hogy az ő 9M-jából meg hozzáadott kp-ből vettetek egy mondjuk 15M-s lakást (hasra ütök), és azt fogja kérni, hogy a 9M-t ítéljék meg neki, plusz a maradék felét, azaz 15-9= 6, azaz kelleni fog neki 9+3, neked meg maradjon 3.

Ennek mindnek elejét veheted, ha be tudod mutatni a banki papírokat, hogy bizony ott volt az a 7M, és az a házasság során laksára, felújításra, villanyszámlára ment el. Csak csendben súgom, hogy az APEH-et attól még rád uszíthatja, gondolom nem vallottad be a 7M-s jövedelmet.

2010. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az számít valamit, hogy a lakásadásvételin 50%-50% tulajok vagyunk?


Ha a szüleimtől kapok 7 millió forintot, azt be kellene jelentenem az apehnek???

2010. jún. 22. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!